Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поливане райграс директно от кладенец.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поливане райграс директно от кладенец.

    Копая кладенец да поливам основно райграса че не се трае със сметките за вода.
    Човек градинар (в озеленителна фирма работи) ми вика че може да се полива директно от кладенеца както е студена водата но само нощем.
    Принципно ще слагам буферен резервоар но за догодина тъй като планировката на двора не е свършила, така че един ден ще ползвам вода от вкопан в земята резервоар.
    Въпроса ми е ще убия ли райграса това лято?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Поливане райграс директно от кладенец.

    Колко градуса е водата в герана?
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Поливане райграс директно от кладенец.

      Ако убиеш райграс с вода, ше си първия !
      По-вероятно е да не му насмогнеш с косенето.

      Какво и е на водата ?
      Предполагам, резервоара няма да е само за райграса ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Поливане райграс директно от кладенец.

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Колко градуса е водата в герана?
        Е, колко може да е, 8-10, до14°С, примерно.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          Поливане райграс директно от кладенец.

          Кладенеца се копае в момента, предполагам 14-15 градуса лятото.
          Идеята ми е да не усложнявам с временен резервоар само да топли водата.
          Затова ще се полива директно с 15 градуса.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Поливане райграс директно от кладенец.

            Добре де, тая в чешмата колко градуса ти е?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: Поливане райграс директно от кладенец.

              Ами около 20 но без да меря с термометър
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Поливане райграс директно от кладенец.

                Народно поверие е, че не трябва да се полива с вода директно от кладенеца. Аз градина си нямам, гледам, че тъстът пълни с помпата някакви варели и чак на другия ден от тях полива. Един брат'чед има ливадка с райграс, засаден от някаква озеленителска фирма, пълни хидрофор и чак на другия ден пуска пръскачките. Като ги питам "Защо?" ми отговарят "Така се прави! Не се полива директно с кладенчова вода!", като братовчед ми добавя, че така му казали и озеленителите Нооооо тъй като висококомпетентни специалисти по поливане на райграс и градини са се изказали по-горе - смело буай 15-градусовата вода, особено през деня в жегата, да се разхлади малко тоа райграс
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Поливане райграс директно от кладенец.

                  Имам двор с асми и градина с три круши и джанка, от който вадя 250-300кг. грозде и стотици килограми домати, и това почти в центъра на София.
                  Това с доматите беше до преди 3 години, а асмата както и дърветата ше трябва да се подрязва, че това не е правено пак от толкова, щото сичко ми минава през ръцете, а ся не става.

                  Пояснявам за панелните гугъл-градинари.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поливане райграс директно от кладенец.

                    Нищо му няма на рйграса от студената вода. Аз съм с подземна автоматична напоителна система от април 2010 г. водата която се помпи от кладенец е около 10 градуса лятото, нагласил съм да се полива в 5 ч. сутрин. Първото лято малко нагаждах отделните напоителни кръгове по колко минути да поливат, да не расте чак много бързо. Аз свързах и къщата да се захранва с вода от напоителната система. Така един куб.м. вода излиза около 9,5 ст. толкова ток изразходва помпата. Отделно постоянно имам налягане от 4.5 атмосфери, което ми е необходимо за трифазен проточен бойлер.
                    Последно редактирано от BRANCO; 19-03-17, 13:27. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поливане райграс директно от кладенец.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Народно поверие е, че не трябва да се полива с вода директно от кладенеца. Аз градина си нямам, гледам, че тъстът пълни с помпата някакви варели и чак на другия ден от тях полива. Един брат'чед има ливадка с райграс, засаден от някаква озеленителска фирма, пълни хидрофор и чак на другия ден пуска пръскачките. Като ги питам "Защо?" ми отговарят "Така се прави! Не се полива директно с кладенчова вода!", като братовчед ми добавя, че така му казали и озеленителите Нооооо тъй като висококомпетентни специалисти по поливане на райграс и градини са се изказали по-горе - смело буай 15-градусовата вода, особено през деня в жегата, да се разхлади малко тоа райграс
                      И китките на балкона, ако си ги поливаш в най- големия пек, през лятото, ще дадат фира. За райграс- не знам. Факт е, обаче, че съм поливал и царевица, и тютюн, пък и други насаждения целодневно. Бригадирски години бяха. Яки разпръсквачки (правеха струя по 30 м.) държиш ги 2 часа, местиш линията за около час (линията се разглобява и сглобява с 4- метрови тръби) и пак стрелят 2 часа... и така- декари. Водата идваше от канал, с температура не повече от 10-12 градуса. Когато са поотраснали, вече се копаят вади с мотиката. С пръскалки не става. И да, тогава обедните часове се избягват. Защо- не съм питал.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поливане райграс директно от кладенец.

                        Когато е жега,водата се изпарява и листата отдолу се свиват и пожълтяват при доматите.Поливам от сонда , от 8 метра.Понеже съм в района с най вкусните домати в Бг,никой не полива през деня каквото и да било,след 17 часа или през ноща.
                        Райграса също го поливам следобед късно или вечерта,автоматичните пръскалки дори и 0 гр.да е водата ,докато падне добива температурата на въздуха.
                        В горещината не е добре да се полива,още повече със студена вода.
                        Надявам се,не смятате че тревата е по устойчива на темп.колебания от човека.
                        Ако при 40 гр.темп на въздуха,пръскаш 2 часа човек с маркуч от сондата почти е сигурно че ще го разболея.
                        Тревата обаче се задушава от изпаренията и съхне на жълти петна.Аз над райграса имам почти плътна пелена от дървета,и райграса ми е вечно тъмно зелен.



                        Сега дърветата са два пъти по големи
                        Последно редактирано от Roninn; 19-03-17, 14:02.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поливане райграс директно от кладенец.

                          И аз си имам в България 200 квадрата райграс, дето се полива от помпа за високо налягане директно от сондажа. Не знам каква е температурата на водата, ама през лятото да газиш във нея едва се търпи.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поливане райграс директно от кладенец.

                            Мисля, че темата е за райграс.

                            По принцип не е добре да се полива с ледена вода /и/ през деня.
                            За цветя, особено цъфтящи въобще не е добре.
                            За зеленчуци също не е препоръчително, но е въпрос на ситуация и съобразяване, като аз никога не съм се съобразявал, и това с вода от водопровода която не е много топла дори и лятото щото от нея ми измръзваха ръцете.
                            За райграса не би трябвало да е проблем ако се полива сутрин и вечер, а ако се полива през деня, водата докато минава през напоителната система се позатопля малко.

                            Росен, ако много иска да полива през деня, може да вземе 20-30 или 50м някакъв евтин маркуч и да го метне на слънце, та водата докато минава през него със сигурност ще си променя температурата.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поливане райграс директно от кладенец.

                              Райграсъг е гадна трева. Качваш водата по билото на покрива, а от водостоците събираш водата и поливаш всичко. Или водата през дълъг черен маркуч по края.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X