Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поливане райграс директно от кладенец.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Поливане райграс директно от кладенец.

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Съветва ме градинар да поливам направо, после влизам в Направи си Сам форума и там повечето мнения са че не трябва и така
    Точно затова говоря бе!!! Получил си съвет от човек който всеки ден е в градината и вижда кое-какво е, и кое е правилно, НА ПРАКТИКА. А после си влязъл да четеш в нета писанията на панелни градинари. Дето като им е топло си пускат климатика, а не отиват на сянка да поохладят. Да ти кажа-в нета пишат предимно хора които са много в час с технологиите, но много незапознати с градинарство, дърводобив, земеделие, и всичко друго, което изисква физически усилия, потене, и неприятни часове под слънцето или на снега.
    Ма както искаш, твоя работа. Излишно си усложняваш живота, но не мога да те накарам да го повярваш. Трябва да го преживееш и разбереш сам, с твоето си съзнание. Другото е мода на хора непомирисвали мотика и които не са пили вода изпотени.

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    и второ щото от 40 до 10 градуса на водата има 30 градуса разлика.И растенията имат навика да оклюмват.
    Абе уж пишеш, че цял живот си поливал, пък пишеш глупости.
    Няма такова растение, което в жегата да оклюма от поливане със студена вода. Това го твърдя най-отговорно, и съм готов да хванем бас, за един сериозно подготвен джип, да речем. Идва лято, ще има жеги, все ще намерим градина за поливане с кладенчова вода през Юли-Август.
    Джип с мотор 200 коня, с редукторни мостове, с ходове по метър, с блокажи, тръбен.
    Навит ли си?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Поливане райграс директно от кладенец.

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      Пак така.Чети преди да цитираш...
      Дай дефиниция за "естествен хистерезис".

      Знам какво е хистерезис, ама естествен, и при растенията?
      Може ли обяснено като за тъпи индивиди?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Поливане райграс директно от кладенец.

        Коле, ... ората питаха за райграса , не за доматиту.
        Имам питане:
        Ти лично колко квадрата райграс поливаш и косиш?
        С каква вода, с каква косачка ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #34
          От: Поливане райграс директно от кладенец.

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Може ли обяснено като за тъпи индивиди?
          Като е жега,стоиш на сянка.Като е студ - С2Н5ОН

          Коментар


          • #35
            От: Поливане райграс директно от кладенец.

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            К
            Ти лично колко квадрата райграс поливаш и косиш?
            С каква вода, с каква косачка ...
            Аз с глупости не се занимавам. Поливам каквото има за поливане, и има полза от него. Трева има в изобилие, и си расте сама, без поливане.

            Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
            Като е жега,стоиш на сянка.Като е студ - С2Н5ОН
            Не, аз сериозно питам за "естествен хистерезис".
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Поливане райграс директно от кладенец.

              Поливаме 900кв м райграс в най-големите жеги , поне по два пъти на ден от кладенец с бая студена вода. Нищо му няма.

              Коментар


              • #37
                От: Поливане райграс директно от кладенец.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Да ти кажа-в нета пишат предимно хора които са много в час с технологиите, но много незапознати с градинарство, дърводобив, земеделие, и всичко друго, което изисква физически усилия, потене, и неприятни часове под слънцето или на снега.
                И това го казва човек с почти 11 000 поста само в този форум . Не се заяждам, защото и аз съм на същото мнение за водата и тревата. Но след няколко чаши вино нямаше как да пропусна...
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #38
                  От: Поливане райграс директно от кладенец.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение


                  Не, аз сериозно питам за "естествен хистерезис".
                  През деня +20,през ноща - 3...Тва за въздуха,не за водата и почвата....
                  Абе,щом Гаргич нацвъка и тая тема,аз отлитам...Рокк фор you...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поливане райграс директно от кладенец.

                    То когато има температури минус три градуса-не се полива нищо.

                    Но всеки както си знае.
                    То да е хей...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Поливане райграс директно от кладенец.

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      ... после влизам в Направи си Сам форума и там повечето мнения са че не трябва и така
                      ...
                      То и на Гагич информацията дето я преразказва е пак от там.

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Да разбирам,че през деня може,ама да е топла водата,така ли!?
                      Не, но може да го разбираш както искаш, щото иначе трябва да те попитам на кое казваш "топла вода", и ше влезем в тъполог в стил споменатия по-горе форумен корифей.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Поливане райграс директно от кладенец.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        То когато има температури минус три градуса-не се полива нищо.

                        Но всеки както си знае.
                        То да е хей...
                        Ама не пречи да се засажда.Та и от там,естествения хистерезис...лехи,найлон...Учил съм само основи на земеделието,нищо повече.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Поливане райграс директно от кладенец.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Я пак???



                          Чета, че много хора казват, че не са виждали да се поливат доматите през деня в голямата жега, и ми става смешно.
                          Знаете ли защо не се полива в 14 следобед на 25 Юли? Ами идете на село и поливайте, и ще разберете.....
                          Листата се свиват от изпаренията и корена боледува.Точно за доматите ,съвети не приемам.



                          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Поливане райграс директно от кладенец.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...
                            Знаете ли защо не се полива в 14 следобед на 25 Юли?
                            ...
                            Поради същата причина много харесвам горите в планините.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Поливане райграс директно от кладенец.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Листата се свиват от изпаренията и корена боледува.Точно за доматите ,съвети не приемам.
                              Абе, може и да не приемаш, ама не е добре. От това което си писал във форума-имам впечатление, че си сериозен и точен човек(не като един дето е на всяко гърне мерудия, и има гранд чероки с Хеми двигател), а те не се изказват толкова категорично.
                              За сведение-майка ми цял живот работи като оранжериен агроном, след пенсионирането си направихме две оранжерии в двора, отделно дворни домати под небето, отделно "бахча", и никога не се е замисляла дали да полива в жегата. Да, не поливахме, поради вече споменатите малко по-горе причини, но понякога поради липса на време-и това се е случвало. Нямам спомен доматите да са страдали от поливане в жегата с кладенчова вода.
                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Поради същата причина много харесвам горите в планините.
                              Джо, явно си поливал домати през Юли...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поливане райграс директно от кладенец.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...
                                Джо, явно си поливал домати през Юли...
                                Май пропускаш, че сме половин майни и селата ни на юг са през един баир, а там летните спомени са незабравими, особено за някой който мрази жегата.

                                Та там домати, кауньи, карпузи, а и краставици в оранжерии съм си играл да поливам, и мента, ако се брои.

                                Доматите в двора си поливах всеки ден сутрин и следобед или привечер когато ми падне, щото така ми беше удобно, докато не разбрах, че не се прави така.
                                Трябва си четене (като за всичко останало) за добри резултати, щото по бабините ми технологии резултатите са като на баба ми, но е друга тема.
                                Та като се образовах за доматите (щото от 20г. гледам секви зелени китки, ама е друго), и аз прочетох, че трябвало да се полива с престояла вода, и се бях притеснил да не прецакам стотината корена които бях засадил, ама нищо им нямаше.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X