Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поливане райграс директно от кладенец.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поливане райграс директно от кладенец.

    Тъй като темета е за райграс.
    Поливам 5 години от сонда 13 градуса и денем и нощем, зависи кога имам време. Нищо и няма на тревата, само дето се коси често.
    Не ми се е оплаквала да и е студено даже през август. Говорим обаче за поливане, не за ръсене. Виж ако не я поливам, веднага се забелязва и пише оплакване (жената де)

    Коментар


    • #17
      От: Поливане райграс директно от кладенец.

      Да притопляме водата за тревата не е ли малко прекалено. Зеленчуците са капризни към поливане, но това е трева.
      Без много заигравка, пускай поливките вечер като се скрие слънцето без да мериш температури. През деня и без това не логично да се полива, понеже си става кал. Все пак интересното е и да си похождаш и децата да подскачат върху нея. Трябва да е относително сухо.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Поливане райграс директно от кладенец.

        Чешмяната от ВиК-то е 16 градуса. Не съм се сещала да я топля за райграса. Но задължително поливам привечер.

        И за кучето не я топля, дано не ме налазят природозащитниците...
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #19
          От: Поливане райграс директно от кладенец.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ако убиеш райграс с вода, ше си първия !
          По-вероятно е да не му насмогнеш с косенето.
          ...
          Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
          Тъй като темета е за райграс.
          Поливам 5 години от сонда 13 градуса и денем и нощем, зависи кога имам време. Нищо и няма на тревата, само дето се коси често.
          Не ми се е оплаквала да и е студено даже през август. Говорим обаче за поливане, не за ръсене. Виж ако не я поливам, веднага се забелязва и пише оплакване (жената де)
          А ся и Гагич да разкаже как полива и коси тревата пред блока или в офиса.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Поливане райграс директно от кладенец.

            Стана ми интересно....колко ли е температурата на дъжда?И се сетих за една песен-топъл дъжд,хладен дъжд,плисна в миг и отшумя........
            Сичката таа трева тъй ли не мръзне?!?
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              Поливане райграс директно от кладенец.

              Благодаря за мненията - повечето са за директно поливане и така ще направя.
              Тя поливната система е настроена на едно поливане рано сутрин в 5:00 през по хладните месеци и на 2 поливания + едно вечер в 22:00 през по топлите.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Поливане райграс директно от кладенец.

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ...хладен дъжд...

                Нощта пресича моя град надлъж, площадите отдъхват от мъглите, о, аз дочаках пролетния дъжд, измил стъклата и душите. Долавям как се движи пролетта - в кръвта ми, в соковете на стъблата и как се връщат тихи над света зелените лъчи на светлината. Приветствам пролетните ветрове, които над земята ни минават - ще се издигнат нови класове, реки ще бликнат в тихите дъбрави. Ще израсте висока буйна ръж, ще се събудят спомени изстинали - дъждът сега е само топъл дъжд, изгубил спомена за свойто минало. Припев: Топъл дъжд, чакан дъжд, плиснал в миг и отшумял. Как светът изведнъж стана по-красив и бял. Ще се завърне слънцето от юг и над града във тая утрин рано ще мине светлият лиричен звук на някое, на някое пиано. Дъждът ще влезе в стаите при нас - измитите стъкла ще се засмеят и нова песен в утринния час високите етажи ще запеят. Припев: Топъл дъжд, чакан дъжд, плиснал в миг и отшумял. Как светът изведнъж стана по-красив и бял.

                Една от любимите ми песни.Любима изпълнителка,въпреки етноса.И най вече любим дъжд...Че кат гледам напоследък тия "жълти снеговеее",размътили,рекииите ни любими...и пОлитическите ветровеее,донесли ни,съжители нЕпоносииими...

                Поливането е най добре да се извършва рано сутрин.Логиката е че тогава естествения хистерезис е най малък

                Коментар


                • #23
                  От: Поливане райграс директно от кладенец.

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение



                  За райграса не би трябвало да е проблем ако се полива сутрин и вечер, а ако се полива през деня, водата докато минава през напоителната система се позатопля малко.
                  Да разбирам,че през деня може,ама да е топла водата,така ли!?
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поливане райграс директно от кладенец.

                    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                    Логиката е че тогава естествения хистерезис е най малък
                    Я пак???

                    Баси темата, баси компетентните градинари.

                    Алоооууу, вие усещате ли се какво пишете? Ще ви се смеят и кучетата бе.
                    Все бях виждал да се прилагатт човешки емоции и чувства на животни, но това със студовите рецепти на райграса ми идва много.

                    Да, има практика в зеленчукопроизводството да се полива с предварително затоплена вода, но това е изключение, и спада към излишната загриженост.

                    Чета, че много хора казват, че не са виждали да се поливат доматите през деня в голямата жега, и ми става смешно.
                    Знаете ли защо не се полива в 14 следобед на 25 Юли? Ами идете на село и поливайте, и ще разберете...

                    Та Роска-поливай си райграса с кладенчова вода, нищо няма да му стане.
                    Е, може някоя хрема да хване, или най-много гнойна ангина, но с естествени антибиотици(извлек от коприва расла на шарена сянка(за да не е стресирана, щастлива един вид), размесен със сок от корени на тютюнево растение-лекува всякакви хреми при растенията.

                    Баси темата...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поливане райграс директно от кладенец.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Я пак???

                      Баси темата, баси компетентните градинари.

                      Алоооууу, вие усещате ли се какво пишете? Ще ви се смеят и кучетата бе.
                      Все бях виждал да се прилагатт човешки емоции и чувства на животни, но това със студовите рецепти на райграса ми идва много.

                      Да, има практика в зеленчукопроизводството да се полива с предварително затоплена вода, но това е изключение, и спада към излишната загриженост.

                      Чета, че много хора казват, че не са виждали да се поливат доматите през деня в голямата жега, и ми става смешно.
                      Знаете ли защо не се полива в 14 следобед на 25 Юли? Ами идете на село и поливайте, и ще разберете...

                      Та Роска-поливай си райграса с кладенчова вода, нищо няма да му стане.
                      Е, може някоя хрема да хване, или най-много гнойна ангина, но с естествени антибиотици(извлек от коприва расла на шарена сянка(за да не е стресирана, щастлива един вид), размесен със сок от корени на тютюнево растение-лекува всякакви хреми при растенията.

                      Баси темата...
                      Темата Коле си е доста уместна.

                      Съветва ме градинар да поливам направо, после влизам в Направи си Сам форума и там повечето мнения са че не трябва и така
                      Ще пробва директно и на лято ще постна снимки от резултата.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поливане райграс директно от кладенец.

                        Поливането, независимо с топла или студена вода му се отразява добре. Но ако нямаш време да го косиш....
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Поливане райграс директно от кладенец.

                          Пък за мен цял живот принципа на поливане е бил сутрин рано или вечер късно.Не говорим само за райграс,а за цялата градина.
                          Растенията както и ние не обичаме резките температурни разлики.На 40 градуса първо никой не полива щото не можеш да седиш и второ щото от 40 до 10 градуса на водата има 30 градуса разлика.И растенията имат навика да оклюмват.
                          Аз лично щото време винаги нямам лятото прибирайки се вече обикновено след 19:00 първо кося и след това поливам.
                          След като съм полял райграса и е позахладило минавам и на зеленчуците и парниците.
                          И то станало 21:00,а такова ракиено време.
                          Поздрави и недей го мисли райграса в студената вода.Гледай теб да не те удари слънцето в главата или студената вода в босите крака газещи в нея.
                          Знам,че е гот лятото ама може кофти неща да се докарат.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поливане райграс директно от кладенец.

                            Най-добри резултати ще постигнеш с подходящата за конкретните условията трева. Със сигурност зелените могат да доставят най-здравата -естествени чимове, а и зелен зелен не закача. В началото си трябва работа- валиране, поливане, косене, температурата е малкия проблем, решава се комплексно и за останалата част от живинките.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поливане райграс директно от кладенец.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Я пак???
                              ...
                              Пак така.Чети преди да цитираш...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поливане райграс директно от кладенец.

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Копая кладенец да поливам основно райграса че не се трае със сметките за вода.
                                Човек градинар (в озеленителна фирма работи) ми вика че може да се полива директно от кладенеца както е студена водата но само нощем.
                                Принципно ще слагам буферен резервоар но за догодина тъй като планировката на двора не е свършила, така че един ден ще ползвам вода от вкопан в земята резервоар.
                                Въпроса ми е ще убия ли райграса това лято?
                                Честно казано, райграс съм поливал много отдавна и само от чешмата. Познавам няколко земеделеца, със земи от 50 до 5 000 декара, които поливат по всяко време продукцията си. Но и те твърдят, че поливането със затоплена вода е по-ефективно. Ама не винаги е възможно.
                                Доколкото знам, райграсът може да бъде унищожен само с липса на вода.
                                А и досега си го поливал с вода от чешмата, която не е кой знае колко по-топла, сигурно не е повече от 18 градуса, а водата от кладенеца сигурно е около 14-16.
                                В отминалите епохи действително не се поливаше през деня, особенно следобяд по две причини, беше забранено да се полива с питейна вода и на село след обяд лятото по това време се спазваше сиестата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X