Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чукане туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: чукане туксон

    Първоначално публикуван от Deuterium Преглед на мнение
    Здравейте колеги, влизам в стара тема, но от вчера съм с тежката диагноза - повредена раздатката на туксон 2.0 дизел
    Имам го от 2г. и преди 3мес след смяна на съединител и масла, се появи тракането и тресене на 2-3та. И преди съм имал сувчета и съм сменял опорни лагери и карета и до вчера бях сигурен, че проблема е в тях, докато вчера ме вдигнаха на подемника, чатъркането стана страшно - след доста тестове моите майстори казаха - "идва от НЕЯ". Свалих кардана и си карам така - колата е като нова - много бяга и малко гори, шумове никакви НО... ако исках кола само с предно щях да си взема
    Отидох тук там със сваления кардан и ми казаха "че леееко е тръгнал" ама има много хляб в тях още (лагер и карета).
    От Варна съм и молбата ми е ако знаете някой, който знае и е специализиран в ремонта на такива неща, да ме насочи.
    А муфата как е?
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #32
      От: чукане туксон

      Ами не съм имал проблеми с нея (МУФАТА). Спомням си някои тестове с лост или кръгове, но не ми е правела проблем или да издава някакъв шум.
      Явно раздатките се рециклират, а и не познавам някой да ми даде на заем кардана си за 5 мин. Трябва да се отвори и да се види.
      Дали мога да карам така - без кардан с повредена раздатка(не е още сигурно че е от нея) , че ми предстоят 2 карания до Софето

      Коментар


      • #33
        От: чукане туксон

        ВАРНА е градът с най-много автосервизи на кв. километър в Бг.
        Днес бях при двама, като единия е специалист по рейки - и двамата не могат да ми помогнат, но казват, че не било практика рециклирането на раздатка, особено ако имало луфтове - сменяли се лагери и верига, но зъбчатки не. Затова било по-добре 2ра ръка , а каква е гаранцията, че и тя няма да е същата работа?
        Някой от Варна няма ли, който да се е сблъсквал с такива проблеми?

        Коментар


        • #34
          От: чукане туксон

          колега дай снимки или телефон къдеса тези пръстени

          Коментар


          • #35
            От: чукане туксон

            нямам. Обикновенно не пипам телефона като съм целия в грес. Свали си полуоските заедно с каретата и ще ги видиш. Между главината и карето са. Това е за хюндай санта фе 2. Не гаранитрам че на други ги има.

            п.с. Светенето на ESP-то се дължеше на изгорял бушон за задни светлини
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              От: чукане туксон

              Търся раздатка за Тусона - 113кс II ръка
              или майстор за такава от Варна.

              Коментар


              • #37
                От: чукане туксон

                Здравей колега имам раздатка ако имаш интерес обади се на 0886547640 Боби
                Първоначално публикуван от Diduu Преглед на мнение
                Търся раздатка за Тусона - 113кс II ръка
                или майстор за такава от Варна.

                Коментар


                • #38
                  От: чукане туксон

                  Това ли е тракането
                  https://www.youtube.com/watch?v=J2sTE4EiiYc
                  Раздатката с отделно мазане ли е?
                  Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                  Коментар


                  • #39
                    От: чукане туксон

                    Май да. Звучи така, но при мен е когато е под лек товар.

                    Коментар


                    • #40
                      От: чукане туксон

                      Здравейте колеги извинявам се за закъснението раздатката която я продавах е продадена та да си дойдем на думата тракането си продължава вече над 5000 километра свикнах и така само да сме живи и здрави пожелавам на всички Ви здраве и късмет

                      Коментар


                      • #41
                        От: чукане туксон

                        borislaw71 Мерси много за раздатката - пушка е. Вече влязох на плажа и в една рекичка
                        От старата всичко си взех, но лагерите на пиньона и още 1 колело са заминали. Другото "става" за резервни части.

                        предстои смяна на масло, първия път бях с тотал 10/40, сега съм с кастрол пак 10/40, ама много е шумен двигателя след 5000км и мисля пак тотала да е. Вие ква чорба му слагате на 113кс

                        Коментар


                        • #42
                          От: чукане туксон

                          Зарасти радвам се че помогнах аз му слагам тотал

                          Коментар


                          • #43
                            От: чукане туксон

                            Здравейте колеги. Имам същия проблем с Tucson и явно повечето от нас имат луфтове, но може би на ралични места. В края на седмицата ще ми разколачат скорости и раздатка и за това споделям тук че бих купил някои части за скоростната кутия, раздатката и преден диференциал(който май е в раздатката) Ако някой има части останали читави от предишни ремонти, както и цели кутия или раздатка, и желае да продаде, моля да драсне. За Kia Sportage/Hyundai Tucson 2.0 бензин, ръчни скорости, 4х4 2004-2010г (Моя е Tucson 2007). Четвъртък ще разхвърлят гореизброените и ще знам какво ще ми трябва. 0882 212 994 - Калин kjivkov@abv.bg София

                            Коментар


                            • #44
                              От: чукане туксон

                              Колега какво стана с ремонта?
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X