Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чукане туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: чукане туксон

    Каре на предния кардан?
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #17
      От: чукане туксон

      Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
      Каре на предния кардан?
      Туксон- преден кардан?
      Аз ли съм изпуснал нещо?
      Може ли една снимка на преден кардан от туксон, че ми стана интересно
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #18
        От: чукане туксон

        Може би става въпрос за предната половина на кардана. Моето е добре. А това чукане ( тракане) е с една и съща честота независимо от скоростта и само при обороти между 1300-2000, което ме навежда на мисълта, че е нещо преди скоростната кутия, защото след нея всичко се върти със скоростта на колелата. Някой някакви идеи?

        Коментар


        • #19
          От: чукане туксон

          ако не чука в завой, много вероятно да е вътрешно каре
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            От: чукане туксон

            Първоначално публикуван от Danushin Преглед на мнение
            Може би става въпрос за предната половина на кардана ... Появява се при лек товар на двигателя и като натисна газта спира.
            Точно това имах в предвид.Не съм запознат точно с предаванията при Туксона ,дадох предположение на база Санта фе.Не съм технически грамотен ,та си мислех ,че преди и след висящия лагер се водят два отделни кардана.Играх подобен филм ,като сменях висящ лагер ,задни тампони ,проверка на всички видове накрайници и т.н. ,а се оказа кръстачката.Видно в началото на клипчето - https://www.youtube.com/watch?v=GtMt3PsEa70 .При мен чукането обаче беше осезаемо при включване на място или при превключване към понижаваща предавка.При описаните по-горе симптоми проблема реално е друг,но пак прилича на комбинация от някакви луфтове.
            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

            Коментар


            • #21
              От: чукане туксон

              100% е натрупване на луфтове! Смених карето (кръстачката) и чукането (тракането) осезаемо си намали звука. Преди си беше като метал в метал, а сега все едно пластмаси се удрят една в друга. Явно има нещо друго за смяна, което е първоизточника на чукането.

              Коментар


              • #22
                От: чукане туксон

                Първоначално публикуван от Danushin Преглед на мнение
                100% е натрупване на луфтове! Смених карето (кръстачката) и чукането (тракането) осезаемо си намали звука. Преди си беше като метал в метал, а сега все едно пластмаси се удрят една в друга. Явно има нещо друго за смяна, което е първоизточника на чукането.
                Здравей колега при мен е същия шум като пластмаса при 2 -3 скорост и малко 4 скорост, първоначално като набира скорост после шума от пластмаса изчезва във hyundai сервиз ми казаха,че е от раздатката аз също моля за помощ колеги

                Коментар


                • #23
                  От: чукане туксон

                  При мен тракането е с една и съща честота, независимо от предавката. В раздатката всичко се върти с различна скорост на различните предавки (на втора се върти бавно, на трета по-бързо и така нататък). Така че си мисля че не е раздатка. Според мен се получава някакъв резонанс и нещо трака, защото докато трака като и подам газ додолу и спира, т.е. като се напъне(наклони) мотора. Нарочил съм тампоните на мотора, защото при работа на място усещам вибрации. Също трябва да отбележа, че чука при следния експеримент: на място при натисната спирачка, на първа предавка пускам рязко съединителя (припомпвам го) да се усети напъна на мотора... ми чукането е същото. Дано да е тампон...

                  Коментар


                  • #24
                    От: чукане туксон

                    Първоначално публикуван от Danushin Преглед на мнение
                    Може би става въпрос за предната половина на кардана. Моето е добре. А това чукане ( тракане) е с една и съща честота независимо от скоростта и само при обороти между 1300-2000, което ме навежда на мисълта, че е нещо преди скоростната кутия, защото след нея всичко се върти със скоростта на колелата. Някой някакви идеи?
                    Здравейте колега по горе писах че и без кардан е същото.Смених раздатката същата история.

                    Коментар


                    • #25
                      От: чукане туксон

                      Първоначално публикуван от Danushin Преглед на мнение
                      Колега, има ли някакво раздвижване по темата, че и моят трака по същия начин. Смених съединител (както пишат чудите форуми) но тракането си остана. При мен тракането е с една и съща честота между 1200 и 2000 оборота на всички предавки. Появява се при лек товар на двигателя и като натисна газта спира.
                      Здравейте колега сигурну вие ми звъняхте за раздатката та както и на вас обясних нека и колегите да знаят за същият проблем който имам и аз . Свалих скорости раздатка и съедините цепих скорости и раздатка всичко свети. Качих нов съединител комплект ново масло раздатка и скорости същата история тракането продължи.Купих друга раздатка качих я същата история. Свалих кардана същата история, и реших да карам до като нещо се счупи е карам вече над 2000 километра нито усилва нито намаля и продължавам да карам докато БЕЛЕЖИ та като БЕЛЕЖИ незабавно ще пиша какво е,Абе да сме здрави тва е важно и успех на всички...

                      Коментар


                      • #26
                        От: чукане туксон

                        КОЛЕГА И БЕЗ КАРДАН Е СЪЩОТО

                        Коментар


                        • #27
                          От: чукане туксон

                          Колега какво стана с чукането, че и аз съм на подобен хал....
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            От: чукане туксон

                            И аз имам този проблем от над 10хил. км. Карам така и няма проблем. В сервиза ми казаха, че са пружините на Феродовия диск. Можело и така да се кара ако не ви дразни!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: чукане туксон

                              Здравейте колеги, влизам в стара тема, но от вчера съм с тежката диагноза - повредена раздатката на туксон 2.0 дизел
                              Имам го от 2г. и преди 3мес след смяна на съединител и масла, се появи тракането и тресене на 2-3та. И преди съм имал сувчета и съм сменял опорни лагери и карета и до вчера бях сигурен, че проблема е в тях, докато вчера ме вдигнаха на подемника, чатъркането стана страшно - след доста тестове моите майстори казаха - "идва от НЕЯ". Свалих кардана и си карам така - колата е като нова - много бяга и малко гори, шумове никакви НО... ако исках кола само с предно щях да си взема
                              Отидох тук там със сваления кардан и ми казаха "че леееко е тръгнал" ама има много хляб в тях още (лагер и карета).
                              От Варна съм и молбата ми е ако знаете някой, който знае и е специализиран в ремонта на такива неща, да ме насочи.

                              Коментар


                              • #30
                                От: чукане туксон

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Колега какво стана с чукането, че и аз съм на подобен хал....
                                Оправих си проблема. Между каретата и главината има пластмасви пръстени по 7 лв. играят ролята на уплттнител. Единия липсваше половината а другия серизоно беше нарушен. След смяната им нямам чукане, но сега пък почна да свети ESP OFF като покарам и натисна спирачка
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X