Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

    Добър ден,Колеги.След 6г.с Лада НИВА и 3г. мъки с КИА Спортидж,реших да премина към Терано 2-бензин.Интересува ме как е мотора,като надеждност,тъй като от КИА се отказвам именно и единствено заради калпавите мотори-/поне на тия години и километри!!!/.Интересува ме има ли дертове с главата на 2.4 мотора на Нисан?Спирам се на този мотор,заради това,че е сравнително разтоварен-едва 8.6 степен на сгъстяване и едва 116к.с. при литраж 2400 кубика.Другото,което ми допада е,че е верижен.В темите,които четох се дискутират главно дизеловите мотори на Нисан.Ще бъда благодарен да чуя мнения на запознати и експлоатирали Терано 2,бензин на преходи в гората.

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

    Казано накратко,търся си бензинов 15-16 годишен джип с независимо окачване отпред и доказан с надеждността си във времето мотор!Може ли да се каже това за Терано 2 или .....!?

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

      Добре бе Янко, защо не щеш Дизел? Точно за 2,7 знаеш, че е много здрав мотор, даже и верига няма. Вярно няма да го караш с 5-6000 оборота, ама няма и да ти е нужно. Има си въртящ момент в изобилие, на доста по-ниски обороти. Чипва се и му се докарват още малко кончета. На къса беза е супер и без чип. Имах такова преди Кията - късичко, италианче, че и товарно със 7 лв данък. Гореше 10-12/100 нафта в града. Даже предния собственик го беше карал на отработено олио 3-4 години, а мотора си мъркаше като тигърче и палеше от четвърт при -10 градуса.

      Това 2,4 е 124 коня (а по-новите са 118 к.с.). Тежи с 300-400 кила повече от Кията. Като му сложиш по-големи гуми, ще се задъха доста повече от Кията. А Дизела си върви като локомотив и не му пука.

      Имам приятел с Маверик 2,4, качен на 31-ци. Еми кара ми наскоро Кията с новите гуми и вика "Ми тя много пъргава ..." Пъргава е, щото е по-лека и с по-малки гуми. Пък ти няма да го оставиш с малки ...

      Кольо от Шумен, нали има такъв Маверик 2,4 ... Преди време беше писал за проблеми с коляновия вал. И че също така липсва от моргите... Ако не се включи, пиши му едно Л.С, но едва ли ще го похвали откъм двигател.

      За мен добре си се насочил към Терано, само двигателят не е правилния ...
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

        Затова и искам мнения,Павка.Благодаря за изчерпателния отговор.Тераното задължително го търся късо и не ми се вярва да е по-тежко от дълга КИА.Мисля пак беше около 1600кг.,колкото е и моята КИА-/1640кг.-лично теглена/.

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

          По-тежко е. Поне 200 кила с бензиновия мотор и към 300 с дизеловия, за късото.

          Моята на кантар показа 1590 кила, хем е Гранд. По каталог ми я дават 1505 кг. Ама айде - с газовата, тежък куфар с инструменти и малко гориво е 100-тина кг отгоре. Твоята по каталог е 1440, другото ти си го добавил, ще добавиш толкова и на Тераното.

          Както и да е, дано Кольо да се включи, че не ми се рови в темата за Маверика му.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

            Според мен си е много читав мотора, на адаша сменях верига преди 5-6 г. и беше към 350 хил. км. Сега сигурно е над 400 хил. и май още го търкаля без проблеми по ДВГ.
            Само дето беше бая ръждив - явно не-италианец ....

            Коментар


            • #7
              От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

              Благодарности за далите мнение до тук!
              Следя темата с интерес и се надявам,че и други колеги ще се включат.

              Коментар


              • #8
                От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                Здравейте, аз съм само ползвател на маверика единствено ми направи проблем Ланда сондата. Тя е с подгряване и при палене при топъл двигател ми го давеше. Някой път сутрин при първоначален старт имаше черни облаци от ауспуха. Друго не се сещам

                Коментар


                • #9
                  От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Благодарности за далите мнение до тук!
                  Следя темата с интерес и се надявам,че и други колеги ще се включат.
                  И аз съм твоето положение,ама искам дизел 2.7тди.
                  Доста почетох,и бензина и дизела са добри мотори.Всичко друго е въпрос на късмет.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                    Колето да се изкаже за неговия ФордоНисан мисля големи драми бяха с главата....
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                      Мотора е приличен, макар че според мен е слабичък. Ама аз съм дизеловоизкривен.

                      Кутията е по-слаба (на дизелите преди 1996-та - също), понякога и задния диф е 200мм вместо 233.

                      Моето, късо с 31-ци върху паджерови алуминиеви джанти, по спомен тежеше нещо като 1780 кила барабар с мен вътре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                        Тъй като съм карал май повече от 1-2 бензинови имам известни впечатления откъм динамика, за друго не мога да кажа. Сравнявам с Киата. Доста по-ниско оборотен двигател от на Киата, до 2500-3000 оборота е по-добре, от там нагоре нищо не се случва, докато Киата тръгва след 3000 и колкото повече качва толкова повече сила има, до към 5000 след което до 7000 няма разлика, а Тераното 2,4 от 3000 нагоре реално не се усеща да има разлика. Скоростите(ПЧ, че са свързани) най-бяха малко по-дълги, но някой с такова да каже на колко оборота е на 5-та със 100, за да не излъжа някой. Като цяло ми се струва доста асматичен спрямо на Киата.

                        На мен лично Тераното хич не ми харесва по редица причини. Ако реша да търся подобен Джип вариантите са 2 - Галопер 3,0 или Паджеро. При твоите критерии твърдо си за Галопер според мен. Прост дефорсиран и здрав двигател.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Колето да се изкаже за неговия ФордоНисан мисля големи драми бяха с главата....
                          Еее-интересно ще е да чуем мнението и на Колето?!Коле-включвай се и Наздраве!

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #14
                            От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Тъй като съм карал май повече от 1-2 бензинови имам известни впечатления откъм динамика, за друго не мога да кажа. Сравнявам с Киата. Доста по-ниско оборотен двигател от на Киата, до 2500-3000 оборота е по-добре, от там нагоре нищо не се случва, докато Киата тръгва след 3000 и колкото повече качва толкова повече сила има, до към 5000 след което до 7000 няма разлика, а Тераното 2,4 от 3000 нагоре реално не се усеща да има разлика. Скоростите(ПЧ, че са свързани) най-бяха малко по-дълги, но някой с такова да каже на колко оборота е на 5-та със 100, за да не излъжа някой. Като цяло ми се струва доста асматичен спрямо на Киата.

                            На мен лично Тераното хич не ми харесва по редица причини. Ако реша да търся подобен Джип вариантите са 2 - Галопер 3,0 или Паджеро. При твоите критерии твърдо си за Галопер според мен. Прост дефорсиран и здрав двигател.
                            Не съм запознат грам с моторите на Галопер!Те имат ли бензин?

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Не съм запознат грам с моторите на Галопер!Те имат ли бензин?

                              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                              3,0 141кс., същия като на Паджеро, само, че на Паджерото е 150к.с., V6 с по 2 клапана на цилиндър. Голям мерак имах за такъв, ама реално не ми трябва.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X