Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

    Имат 3.0 бензин.Всичките са парт-тайм.

    Коментар


    • #17
      От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Тъй като съм карал май повече от 1-2 бензинови имам известни впечатления откъм динамика, за друго не мога да кажа. Сравнявам с Киата. Доста по-ниско оборотен двигател от на Киата, до 2500-3000 оборота е по-добре, от там нагоре нищо не се случва, докато Киата тръгва след 3000 и колкото повече качва толкова повече сила има, до към 5000 след което до 7000 няма разлика, а Тераното 2,4 от 3000 нагоре реално не се усеща да има разлика. Скоростите(ПЧ, че са свързани) най-бяха малко по-дълги, но някой с такова да каже на колко оборота е на 5-та със 100, за да не излъжа някой. Като цяло ми се струва доста асматичен спрямо на Киата.

      На мен лично Тераното хич не ми харесва по редица причини. Ако реша да търся подобен Джип вариантите са 2 - Галопер 3,0 или Паджеро. При твоите критерии твърдо си за Галопер според мен. Прост дефорсиран и здрав двигател.
      Няма да споря с споря с теб,поради две причини!
      Първо се познаваме лично.
      Второто е,тераното не ти харесва си е твое мнение.
      Среща на Сливен Ради.
      И Янко и аз искаме бавни!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Няма да споря с споря с теб,поради две причини!
        Първо се познаваме лично.
        Второто е,тераното не ти харесва си е твое мнение.
        Среща на Сливен Ради.
        И Янко и аз искаме бавни!
        Въобще не те разбрах?
        А това за оборотите - Янко мисля, че ме разбра прекрасно какво имам предвид, за това и му го обясних така, той като се качи да покара ще го разбере. Значително по-малко върви от Киата, просто до 3000 оборота има малко повече сила като дизел.

        За Сливен съм 50/50. Изказвам мнение. Знам поне 3-4 човека които се разделиха с Терано или Маверих заради изгнили дъна или други особени проблеми, трудно се намират читави. Ако е запазено вероятно ще ми хареса, но всички които съм чувал покрай мен са с прикривани проблеми. За това и казах за Галопера - претапицирано Паджеро 1 което не е на ресори отзад. С бавни и всичко необходимо, само дето няма Супер селект.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #19
          От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          3,0 141кс., същия като на Паджеро, само, че на Паджерото е 150к.с., V6 с по 2 клапана на цилиндър. Голям мерак имах за такъв, ама реално не ми трябва.
          Благодаря за пояснението,колега.

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #20
            От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Въобще не те разбрах?
            А това за оборотите - Янко мисля, че ме разбра прекрасно какво имам предвид, за това и му го обясних така, той като се качи да покара ще го разбере. Значително по-малко върви от Киата, просто до 3000 оборота има малко повече сила като дизел.

            За Сливен съм 50/50. Изказвам мнение. Знам поне 3-4 човека които се разделиха с Терано или Маверих заради изгнили дъна или други особени проблеми, трудно се намират читави. Ако е запазено вероятно ще ми хареса, но всички които съм чувал покрай мен са с прикривани проблеми. За това и казах за Галопера - претапицирано Паджеро 1 което не е на ресори отзад. С бавни и всичко необходимо, само дето няма Супер селект.
            Кое не разбра,от писането ми?
            Говорим за Терано 2,с двигатели 2,4 бензин и 2.7 дизел.
            Не искаме ни Паджеро ни Галопер,за това става въпрос.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

              Колеги-всички са рабрани и Благодаря още веднъж на включилите се!

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                Нещо за ск. кутии да кажете?Срещнах вече на 2 места информация,че имали проблеми!Вярно ли е това или става дума за единични случаи при неправилна експлоатация да речем!?

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #23
                  От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Нещо за ск. кутии да кажете?
                  Писатель?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Кутията е по-слаба (на дизелите преди 1996-та - също), понякога и задния диф е 200мм вместо 233.
                  Не, няма проблеми, освен ако собственика не е бил талибан. Просто на 2.7TDI е по-здрава отколкото на банзинките и на 2.7TD.

                  Кутията се скапва предимно от гъзоръки майстори на съединители или безхаберие от страна на собственика по отношение на маслото. На 2.7TDI и от това не се скапва, или поне иска значително повече упорство.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                    Вече две години карам бензиново терано. Колата е внос от Австрия, но нямаше много ръжда, а където имаше я поизкърпих.
                    Джипът си има шум в скоростната кутия на свободна, но предполагам, че така може да изкара още десет години.
                    До сега за две години съм сменил само динамо (50 лв.) и консумативи.
                    Джипът се ползва, както за работа така и като семейна кола.
                    Със 31" гуми съм и много добре ги развърта в калта. Кара се доста по черни пътища, както и в кал.
                    За мен колата си върви нормално. По магистралата без проблем си поддържа 120, а по главните пътища 90 - 100. Нямам очаквания да късам "гоУфовете", на магистралата като вкарам "третия зъб".
                    Градско ми гори 15 - 16 газ, а извън градско 12 - 13 литра.
                    Зимата сутрин си пали без проблем. (няма подгрявания, няма черни пушеци, няма замръзнала нафта, както е при много дизели)
                    Недостатък е, че по няма части за бензинови по моргите. За мен и моите нужди джипът е просто перфектен!
                    Nissan Terrano 2 2.4i

                    Коментар


                    • #25
                      От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                      [emoji106]

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                        Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                        ...
                        Недостатък е, че по няма части за бензинови по моргите.
                        ...
                        А защо по моргите ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Нещо за ск. кутии да кажете?Срещнах вече на 2 места информация,че имали проблеми!Вярно ли е това или става дума за единични случаи при неправилна експлоатация да речем!?
                          Преди няколко години гледах за приятел две бензинови Терано-та с ръчка, и при двата екземпляра кутиите виеха. Писал е и Спарки по-горе, по-слаби са от кутиите на дизеловите. Та когато избираш- карай и слушай внимателно, мини през всички скорости и на бавни.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                            Благодаря за съвета,колега!

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                              Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                              Джипът си има шум в скоростната кутия на свободна, но предполагам, че така може да изкара още десет години.
                              Може да изкара и повече от 10 години, защото това не е технически проблем. Всички дизели го правят след 100000км, независимо от кутията. Все пак за бензинка е малко странно, предвид по-малките вибрации.

                              Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                              Зимата сутрин си пали без проблем. (няма подгрявания, няма черни пушеци...
                              Дизелово терано с изправни подгревни свещи зимата пали точно както и лятото. Черни пушеци също няма.

                              Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                              Недостатък е, че по няма части за бензинови по моргите. За мен и моите нужди джипът е просто перфектен!
                              За дизелите има части, защото строшен 2.7TD или TDI е почти невероятно да намериш (виждал съм 2 в живота си, и двата карани без антифриз и бяха хвърлили глава, но не спукали), а за по-здравата кутия на TDI вече казахме.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Впечатления за мотора 2.4i на Терано 2

                                Имал съм бензинов Нисан,къса база, относно здравината на двигателя ще бъдеш доволен.скоростите наистина при включи и бавни има звук като виене,но тва е напално нормално и не е проблем.
                                Сега имам тди и всичко е ок.
                                Ако имаш мераци за бензин или дизел намери и харесай нещо и му се наслаждавай сред природата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X