Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

    Здравейте на всички !
    Преди да прочетете темата ми сигурно ще си кажете ''пф , тоя кво иска от мухата слон да направи и т.н'' , но все пак смятам , че всичко е възможно с необходимите средства
    Така да започна първо със себе си , на 20 години съм , висок съм 182 , тежа 72 кг. Имам А2 , опита ми не е голям , 2-3 години съм карал мотори от 50 до 300 кубикови.

    Въпроса ми е такъв. Кой ще е този мотор , който ще ми начеше крастата ?

    Бюджета не мисля , че ми е лош , около 5500 , а ако са нужни малко повече не проблем , понеже не изкарвам лоши пари.

    Така...да преминем към желанията и по-големите подробности

    1.Искам определено лек мотор , който да е за опита ми и да е 4т.
    2.Мотора ще се взима от чужбина.
    3.Мотора ще се използва по рядко в гората , повече по пътната мрежа..макар , че не знам може и в гората да ми допадне повече

    Нещото което аз съм намислил , но вие ще кажете дали е възможно !
    Харесал съм два модела мотори (YAMAHA WR250F или KTM 250 EXC-F модели между 2007 и 2011 , вие ще кажете кой е по-добре) Леки са и навсякъде ми казват , че се вписват в А2.
    Смятам да го превърна в супермото , там джанти , гуми , пиньони , спирачки и т.н , а когато просто искам да разпусна в гората да го превръщам в ендуро. Виждал съм доста клипове в които се прави това и не мисля , че е невъзможно.
    Просто мотора ми трябва , както да си ходя на работа , университет , плаж , да карам с приятели по извити планински пътища , така и да го вкарам в гората да покаже истинската си сила , понеже смятам , че за супермото 250-ка ще е малко слабо , но докато изкарам А ще е това положението.

    Някои от вас сигурно ще ми кажат , да си взема супермото и да си джъткам с някои таралежи в гората...мда но ще карам с хора с които ще съм като баба , даже няма да успявам да карам с тях.

    Мотора ми трябва за по тежък офроуд , както и за пътя

  • #2
    От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

    DRZ 400 мисля че се вписва в А2. Ако имаш два комплеката капли ще ти дойде екстра както за града така и за гората. За магистрала и скоростни пътища не е много поджодящ но до колкото разбрах ще движиш предимно градско. Много е поврътлив и маневрен.

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

      Магистрали не , но планински и проходи - да , така че трябва да се превръща и в Супермото . DRZ не е лош мотор , но е муден , търся нещо леко и компактно , което да не ми омръзне бързо

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

        Много се радвам че си намерил правилния раздел супер мото,тук сме ендуро фенове и с пластмасови мотори не се занимаваме.

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

          Доста ясно съм написал , че искам да се кара и в Ендуро вариант

          Изпратено от моят Lenovo A6020a40 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

            Тези големи параходи които си харесал не стават за ендуро.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

              Като гледам парици имаш ,вземи си два мотора и защо трябва да са от чужбина и в БГ има достатъчно мотори

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

                Супермото можеш да направиш ендуро и да го вкараш в гората, но после не става за града.
                От хубава мома добра домакиня става, но от добра домакиня повече млада булка не става.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

                  Имам лош спомен от WR400,2002г за вървене върви и 250-ката която си харесал за класа си върви,но много са чупливи.Лошите ми спомени са че само я правех.Нали знаеш красив мотор yamaha,бърз мотор suzuki,здрав мотор honda.Разгледай хондите които влизат в А2 за парите които имаш ще вземеш страшна.
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

                    По здраво от Ямахата няма, това, че ти само си правил означава, че или проблема е в теб или в този преди теб.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен проблем при новобранец. Трябва ми съвет!

                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      Имам лош спомен от WR400,2002г за вървене върви и 250-ката която си харесал за класа си върви,но много са чупливи.Лошите ми спомени са че само я правех.Нали знаеш красив мотор yamaha,бърз мотор suzuki,здрав мотор honda.Разгледай хондите които влизат в А2 за парите които имаш ще вземеш страшна.
                      Ма верно ли? КАжи честно! Е ся остава да разкажеш вица за Великата планина и начинаещия моторист.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X