Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

    Няколко дена в моя гараж пребивава един Теракан 2003г. Изглежда ми много грамотно направен автомобил.

    Не ми е ясно с какво отстъпва на ТЛК120, че да е почти 3 пъти по-евтин? Като конструкция е подобен на Тойотата.

    Който е на ясно с проблемите на Теракана да споделя. За 120 ската има тема, където на мноооого страници се изброяват проблемите по нея. Запомнил съм, че ако ше карам ТЛК 120 трябва да имам диагностика и сам да си я проверявам всеки месец...
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

  • #2
    Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

    Ееее такъв "двубой" не очаквах да видя...
    Макар каращ Теракан половин година, и то без проблемен до момента, мисля че няма място за сравнение във вътрешното оборудване в + за Тойотата, а мисля и в безпроблемният пробег. По чужди сайтове гледам 90% от предлаганите Тойоти са над 250-300 Хил. км., а при Тераканите около 20% примерно са на такъв пробег.
    Иначе Теракана е с достатъчно масивна конструкция, с практичен и опростен интериор, и което мен ме грабна особено много при пробното шофиране изключително директното му и приятно управление. Тойота карах веднъж и сякаш не усетих подобно управление.
    Иначе за впечатления и проблеми с Теракана има тема "Terracan" в подраздела, където са описани повечето болежки на джипа.
    Има и разбира се самостоятелни теми за описани проблеми и решения, но като цяло мисля , че е важно за джипа да се зарежда с качествено гориво от проверени бензиностанции и да се влагат оригинални консумативи-марка MOBIS, които между другото не са скъпи. Аз съм пазарувал от официалните и от базис.
    Последно редактирано от BRUKLLIN; 15-03-17, 19:12.
    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

      Три години имах.150коня модела фера дадоха дюзи проблем с включването на бавни появи се цепнатина на корпуса на раздатката и то от горна страна не обяснимо за мен,леко сълзеше масло.Окачване желязно един път само тампони на стаб. щанга общо взето доволен.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

        Ще сложа + на Теракана, не съм съгласен че вътре отстъпва на Тойотата и още че 20% достигат безпроблемно до 250 хил. и нагоре, що за смешки. За доказателство ще дам моя на 240 хил.имаше дюза за ремонт, е аз смених всичко с ново, но съм болен на темата. Виж при блокажите и проходимостта ще дам предимство на Тойота, но веднага ми минава като видя цените на частите в официалният вносител. Не съм диагностициран Теракан-аджия, а човек ценящ финансите си, имам кола която мога да подържам с оригинални части и да си купувам нови висок клас гуми.
        П.П. колега Бруклин, нали не очакваш колите които се продават в БГ и пише 150 хил.на келометража да изкарат още толкова, понеже при навъртяни около 500 хил.трудно не настъпват проблеми!
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
          П.П. колега Бруклин, нали не очакваш колите които се продават в БГ и пише 150 хил.на келометража да изкарат още толкова, понеже при навъртяни около 500 хил.трудно не настъпват проблеми!
          Наблюденията ми са от обяви, както съм писал от чужди сайтове, там поне мисля пишат реални неща. За колите на БГ пазара и техните километри не коментирам.


          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

            Забелязали ли сте инкасото на ДСК - странно защо са с Теракани, а не с ТЛК! Бронирани са и са по на 300-400 хиляди км градско, карани "на чуждо"...

            Един сериозен недостатък на Теракан е, че не е постоянно 4х4.
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

              Щото най лесно се вкарва сандък във сандък .


              Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Забелязали ли сте инкасото на ДСК - странно защо са с Теракани, а не с ТЛК! Бронирани са и са по на 300-400 хиляди км градско, карани "на чуждо"...

                Един сериозен недостатък на Теракан е, че не е постоянно 4х4.
                Аз зададох същият въпрос на човек на ясно със питанката, и отговора бе:
                Заради почти два пъти по малката първоначална инвестиция, и да наистина са на толкова километри, но са им заменени дюзи и помпа на около 200-250 х. км.
                Не ме разбирайте погрешно, много си харесвам Теракана и скоро не мисля да го сменям, но неминуемо ми идва на ум за дюзите и тяхната цена.



                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                Няма да е все така!
                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                  E точно на ТЛК120 дюзите се водят проблемна част!
                  На Хюндаите се рециклират дюзите на съвсем приемлива цена - БОШ са.
                  Последните чисто нови Теракани се продаваха на цената на 6-годишна Тойота... Със сигурност биха изкарали повече...

                  За пробега основната причина е, че хората, които планират голям пробег, най-често купуват "реномирани" автомобили... Демек Тойота... Много от тях са ползвани като лек автомобил, старателно заобикалящ грапавите участъци на асфалта
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    E точно на ТЛК120 дюзите се водят проблемна част!
                    На Хюндаите се рециклират дюзите на съвсем приемлива цена - БОШ са.
                    На ТЛК не знам каква е горивната система, и дали са проблемни дюзите, но на Хюндай Теракан горивната система, и респективно дюзите са Делфи. До колкото знам, а е коментирано доста във Форума няма дизелов Теракан с Бош дюзи /изключвам 2.5. мотора/



                    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                    Няма да е все така!
                    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                      Делфи е горивната система при Теракана, Жоро коментирал по-горе, би могъл да даде инфо за цена за смяна...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                        Че 120-ката не е най-добрия вариант е факт, но Теракана да не отстъпва? Сега ме карате да погледна някой екземпляр по отблизо и аз да направя разлика между двете.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Няколко дена в моя гараж пребивава един Теракан 2003г. Изглежда ми много грамотно направен автомобил.

                          Не ми е ясно с какво отстъпва на ТЛК120, че да е почти 3 пъти по-евтин? Като конструкция е подобен на Тойотата.

                          Който е на ясно с проблемите на Теракана да споделя. За 120 ската има тема, където на мноооого страници се изброяват проблемите по нея. Запомнил съм, че ако ше карам ТЛК 120 трябва да имам диагностика и сам да си я проверявам всеки месец...
                          Хубава съпоставка Русев,

                          За Хюндая главно дюзи и моторче за включване на предния мост, като дюзите карат мноооооого километри над 200 000км. и не винаги за са подмяна. Може да се разминеш с рециклиране или дори само с почистване на ултразвук. За мен лично е направен механично по-масивно от Тойотата, скоростите са здрави, раздатката също, автомата който е много рядък за модела е на Мицубиши, бензиновия мотор се слави с изключителна здравина и добър разход / отново благодарение на Мицубиши макар да си е хюндайска разработка / Не се предлага в Европа за съжаление, слагат го освен на Теракана и на топ лимузините на марката за Американския пазар. Диференциали и полуоски- никакви оплаквания със заводския размер гуми. Маниакална изработка за цената си : отлична обработка на купе и шаси, приятни материали в салона без да претендира да е супер луксозен изглежда много приятно и тези които аз знам НЕ скърцат, тропат, лопат дори и при каране по черно! Единия е бензин другия дизел. Дизела плюш, ръчка, кара се от всеки за товарене на хюндайски части, кара се всеки ден 6 дни в седмицата и гък не е казало говедото макар да не е ползвало никога предния си мост.. юркат го като служебно.. всички.. ) Бензиновата е някаква поръчкова през девет морета внесена ама е много шикозна със сива кожа, автомат, 20% тонирана в зеленикаво и всичко което предлага като екстра модела дори и системата ТОД. Кара се само съботно неделно за разходки, но не се жали и редовно дърпа нещо или се е окаляла до тавана. Върви като лек автомобил и е доста приятна за дълги преходи и теглене на каравана до 1500кг. не я усеща. За електрониката нямам информация за сериозни провреди освен някое бушонче или крушка. Двете машини са на един собственик със сервиз на Хюндай, който познавам добре и сме си говорили доста за тези машинки. Моя лична не съм имал, но ще имам защото за цената си малко са джипките които стъпват на Теракана.

                          Тойотата е с торсен по-средата което си е плюс, доста по-луксозно е направена има и повече глезотийки както и на въздух може да се намери сравнително лесно. При мен са само бензинки, но машините предимно се карат като леки автомобили и дори и на няколкото офроуд събирания на които съм ходил никой не се оплаква ама и те толкова ги калят де. Най-много някоя каравана или лодка да дръпнат през уикенда, да не са диванета като нас.. Хубава е, но и доста по скъпа. Дизела е скапан и не му е виновна нафтата. Теракана в сервиза гори камионска нафта и не е гъкнал и е същата комън рейл система. Бензина е супер мотор и всеки го хвали като много силен и безпроблемен мотор. Електрониката им е стабилна и много, много рядко дефектира.
                          Последно редактирано от gh0sts; 16-03-17, 01:28. Причина: поправка
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                            Какъв е бензиновия мотор ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                              Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                              ...но веднага ми минава като видя цените на частите в официалният вносител. Не съм диагностициран Теракан-аджия, а човек ценящ финансите си, имам кола която мога да подържам с оригинални части и да си купувам нови висок клас гуми...
                              Можеш да поддържаш Тойота с оригинални части на цени в пъти по ниски от тези, които предлагат в представителствата. Нещо което научих от този форум!
                              И още нещо - в представителството в София нямат нито една резервна част на склад ("говоря" за TLC95),така че чакането на части е гарантирано независимо от кой ги взимаш!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X