Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Бензиновата по разходи няма ли да е сравнима с такси?
    Руси, ако някога се замисляш за 120, помисли за Лексус версията на модела с 4.7 v8 от тлк 100, но 270-80 коня. Приятен автомобил.

    Коментар


    • #47
      От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Бензиновата по разходи няма ли да е сравнима с такси?
      Чакам да ми докарат за доработки една бензинова и ще те викна за завойче Като порасна ще си взема такава
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #48
        Re: От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Бензиновата по разходи няма ли да е сравнима с такси?
        ...харчи си и не бих го взел за служебна, основното е, че не става да я паркираш без охрана, а пък разхода идва след това. И между другото, всичките ми познати в България с нови Прадо-та, отначало бяха много ентусиазирани и точно след 6 месеца искаха да ги махат. Това са коли за държави с по-гадни пътища от нашите. Имам роднини по бившия СССР и се кълнат в Тойотките и Лексусите, ама там няма пътища.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #49
          От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

          Тази за която споменах с ремърке с два мотора разход над 15 газ не даде .
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #50
            От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

            Подкрепям - верните варианти са ТЛК 120 с V6, 4.0 бензин, или Lexus GX с V8 4.7 бензин.Практически вечни мотор и скорости.
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • #51
              От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Излиза, че на 120-ката на старо ще й трябват повече резервни части от на Теракана, при идентично състояние втора ръка, за което аз се съмнявам.

              Относно кон, кокошка, катър и други селско-стопански животни. Когато Хюндая достигне 50% от пазарния дял на тойота в 4х4 сегмента и запази цената си, качеството и така N на брой поколения, тогава нека да е кон, ок.
              За кой регион трябва да стане това,около Ирак,Иран и други тамошни огромни пазари,Кия и Хюндай господстват.Нисан по ги има от тойота,мога и снимки да сложа
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                За кой регион трябва да стане това,около Ирак,Иран и други тамошни огромни пазари,Кия и Хюндай господстват.Нисан по ги има от тойота,мога и снимки да сложа
                От чисто любопитство какви модели на Кия и Хюндай карат по тези ширини?
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #53
                  От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                  Почти всичко е киа,от камиончета и дараци,до най-новите модели в американския вариант.Много галопери,Паджеро по рядко но често срещано,греат вал....От 70 те години вероятно пикапи,аз мислех че само в бг го има отскоро.Нисани гр , Шевролет е доста срещан субарбун ,Форд във всички разновидности,армията е с Форд основно пикапи.Качвал съм снимки от автопарка им.
                  Това впечатленията са ми от Багдад на юг,Тикрит, басра до южната граница ,в малката северна част към Кюрдистан не можах да отида,но колегите които бяха ,казаха че няма общо с действителността в Ирак,много висок стандарт,коли до 2 г.В някои градове и т.н
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                    Интересно. Предполагам, защото Кия имат много хубава гаранция, а и сериозните модели като за американския пазар и на двете корейски марки са добри за цената си. Сигурно качеството на Грейт Уол ще е друго като за там.
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #55
                      От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                      Надписа KIA Hundai по улиците е като броя павета в Пловдив.Има го навсякъде.Според мен традиция и пазар.Такситата им са Шевролети,по 3000-4000-5000 кубика ,предницити им са облечени със калъфи заради пясъка,и по аутобаните карат средно с 200 км.и нагоре.Големи мотори карат там
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                        Плюсовете на 120 торсен в средата, по високото положение на на водача, по висока скорост при еднакви обороти, спрямо Теракана, имат автомат с 5 скорости и 6 за ръчните, 7 места, по големи гуми, лекота при шофиране.....Това е лично мое мнение.
                        8)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                          Здравейте. Аз имах голямо желание и амбиция поне една година назад към TLC 100 (HDJ100 ) 1HD-T 4.2 L , старата 4.2 със старите 4 степенни автоматични скорости (1998-2003). Като бях изчел преди избора си разбира се , достатъчно много инфо за да сложа
                          TLC 100 категорично над равнището на TLC 120 ,съдейки по моите критерии, желания и нужди от употреба на автомобила. Но след известно време и размисъл , и ново (за мен) обогатяване с информация установих че Хюндай Терракан е Не само по-практичен, по-разумен , по-компромисен вариант , ами че въобще не е лош дефакто. Съдейки по качеството на изработката на много системи и детайли, по сглобката на окачването ,по комфортния салон , по осъвремените системи които някой колеги упорито плюят че били все пак "паркетни" системите му, що се отнасяло до проходимост. Както и да е ,купих си Теракана миналата седмица в сряда. Попаднах обаче на изключително некоректен търговец. Недобросъвестно и нелоялно поведение и отношение. В колата нямаше крик, тригълник ( на стойност 3 лева представете си какви дребни душици имало по тоя свят ) , дори дългата щанга под задната седалка за резервната гума я нямаше. Но интериора в салона беше просто безупречен. Една чертичка одраскано нямаше по кожата , пластмасите и имитацията на дърво . петънце различен нюанс нямаше дори от захабено по тапицерията на тавана отвътре.Боята отвън също , Нито един видим зрителен дефект. На подемник го качихме. Всичко "светеше". Скоростна кутия ,раздатка, кардан, деференциал ,перфектни . Ръждица нямаше и точка дори . Но Оказа се че в деня на покупката и веднага след регистрацията колата угасна на 66 метра след външните врати на КАТ , и не категорично като магаре спря и не искаше да запали и това е. Казвам ви все едно бе нагласено... НЕ знам късмет ли е какво. Но Връщане назад няма.Покупката бе от Автокъща . Без гаранция и т.н.. Все пак информативно бях подготвен за такъв сценарии точно от информацията че това което се случва за проблемите на Теракана втора употреба. И да , сега колата е в предварително уговорения сервиз за първоначалното обслужване и съответно да се открие проблема защо не иска да пали . Оказва се че и диагностиката не е много точна защото има някакви липси и непопълнена информация точно с модела който аз закупих. Но поне майсторите са доста добри и квалифицирани. Като съмненията за момента и главните заподозрени са горивната помпа, дюзите и инжекторите им и клапана регулатор на налягането. Въпроса е че ще дам още една сума да речем за тоя ремонт ,но съм Ок с това .След това ще знам че са сменени помпата и дюзите и няма да ги мисля поне 4-5 години знам ли.. Защото именно съдейки по предварителната калкулация - къде ще ходя с този автомобил , колко и как бих го поддържал за да избегна възможен риск да ме остави на пътя. С всичките му добавки и масла и т.н на дизела и цялостна поддръжка. И се оказва на финала че TLC 120 би излязла от първоначалните стойности на 3 бр теракана след това още 1 бр. отгоре . Или поне това е моето мнение. Обективизмът в което постигнах вероятно от страна на моите финансови възможности. Надявам се да не съм оспамил темата с подробностите . Въпреки нервите които похабявам сега с това състояние на невървяща тъкмо купена кола, Смятам да заложа на Хюндай Терракан.
                          Последно редактирано от Firecoma Roberto; 20-03-17, 16:00. Причина: правописна грешка

                          Коментар


                          • #58
                            От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                            100 е дебела като цени, повече от 120 и дизела 4.2 може да е вечен, но с тоя автомат и тегло от 2500кг. гори 20л. Който може да си я позволи обаче е щастливец. И тя си има дертове като автомата на първите дизели, предните носачи и слабия преден диф. Теракана взимаш за около 6 с читав салон и купе и дори да правиш помпа, дюзи и маховик ще стигнеш 10к. което е добра цена за джип след 2000г. и то ремонтиран за поне 200 000км. Проблемите на корееца се въртят около мотора.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #59
                              От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                              Ха добре дощъл, ама трябваше в под раздела също да драснеш някой ред!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • #60
                                От: Toyota Land Cruiser 120 срешу Hyundai Terracan

                                Сега остава да се влючи някой дето е вкарвал Теракан в гората и да докладва.
                                120ската е много проходима по дефолт, въпреки, че още цената и не предполага горска експлоатация и едва ли някой кара в гората.

                                Странно, но няма дърта 70тка под 6000лв, а за същата цена има супер Теракани. Яро не ми казвай, че е така, щото 70тката е много добра.
                                За мен Теракана е неоценен(за сега) от широката публика.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X