Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за маршрут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предложение за маршрут

    Здравейте,

    Надявам се да можете да ми помогнете. Трябва ми предложение за офроуд маршрут, не много труден, без реки и водни участъци, по възможност в близост до Боровец или Средна Гора. Планирано е за октомври/ноември месец (ако това има значение).

    Става въпрос за група ентусиасти, непрофесионалисти, с неподготвени за висока проходимост коли, които по-скоро искат да се позабавляват, така че не трябва да е нищо супер трудно.

    Ако може да приложите карта, на която да се вижда маршрута, ще е супер.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Предложение за маршрут

    Октомври/ноември е доста един такъв период дето може да се поразкаля доволно. За да се планува от сега явно е някакви събитие - фен сбирка, клубно мероприятие или нещо подобно. Поне на мен такива мисли ми се въртят.

    Дайте повече подробности за колите, бройката, локацията и т.н. Щото просто за фън - почти всяка не равна поляна става. Ама има и такива равни дето не стават за стокови коли.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Предложение за маршрут

      Последно като гледах картата, Средна гора се простираше от Софийско до Ямболско. А в този форум "не много труден" маршрут е силно разтегливо понятие и напълно спокойно може да включва участъци, от които на нормални хора да им се изправят косите ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Предложение за маршрут

        Препоръчвам на новорегистрираният колега да осмисли цитираният от мен пост
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Последно като гледах картата, Средна гора се простираше от Софийско до Ямболско. А в този форум "не много труден" маршрут е силно разтегливо понятие и напълно спокойно може да включва участъци, от които на нормални хора да им се изправят косите ...
        като после почете Форума, и след това да сподели каква е идеята, и евентуално концептуално преосмисляне на мероприятието.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Предложение за маршрут

          Здравейте и благодаря за отговорите.

          Обърнала съм се към този форум, защото разчитам, че попадам на хора с опит, какъвто аз нямам в областта. Така че, момчета, ирония в отговорите не е нужна. Не всеки е офроуд гуру...

          Както съм написала, групата са непрофесионалисти, така че търсим нещо подходящо за т.нар. offroad driving experience.
          Около 20 коли Suzuki 4x4. Това е тип "наградно пътуване" за представители на Suzuki в Германия. Идеята е да се изкефят на колите, без да правят нищо екстремно. Но трябва да е пробвано трасе. Ако има и гледки още по-добре

          Трябва да предложа маршрут в близост до Боровец. Да не е сложно трасе, но да е достатъчно да "изръчкат" колите.

          Интересува ме дали знаете за такива места и дали може да ме ориентирате с някакви идеи. Също ако можете да ми кажете дали са нужни някакви разрешителни, за да кара на определени места.

          Мерси на всички

          Коментар


          • #6
            От: Предложение за маршрут

            Ето Ви лесен и интересен маршрут с възможности в близост и за заигравки ако Сузукитата не са от най ниските

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=148633

            Маршрута се минава в сухо и мокро през лятото.
            Лично съм минавал и средата на миналия Ноември но джипа ми е по височък и нямаше кой знае колко сняг.
            Според времето тази година ще прецените ако не е валял много сняг

            Поздрави
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Предложение за маршрут

              Когато човек иска някой да му свърши работата и да получи полезни отговори, е добре да зададе правилните въпроси с достатъчно количество изходна информация. Първият пост в темата определено не съдържа нужните изходни данни.

              С уточнението работата вече става по-ясна. Ако ще въпросните "20 коли Suzuki 4x4" да са Витара или Джимни, предполагам, че те няма да са подходящо оборудвани за нещо повече от терен за ТВ реклама на "всъдеходи". Т.е. - макадам с някоя и друга локвичка. Още повече пък щом мероприятието се планира за октомври/ноември ...

              Ако колегите от самоковско се сещат нещо такова, дето да е извън границите на парк "Рила" - да казват.

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Ето Ви лесен и интересен маршрут ...
              Каскададжийският път като трасе определено става за целта, само дето и той попада в границите на парка и началният му пункт е на около 80 км (в едната посока) от Боровец, та може и да не се класира по показател "в близост до Боровец".

              П.П. Между другото, организаторите на мерояприятие, при което 20-на коли ще си поръчкат из гората, е силно желателно предварително да съгласуват въпроса със съответната горска дирекция и да си платят дължимите такси, за да си нямат после главоболия.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-03-17, 17:14.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Предложение за маршрут

                Добре де, аз предлагам следното.
                Взимаш си една витара под наем, отиваш до Боровец, обикаляш наоколо, харесваш си местенце и така. Понеже ще сте със шосейни гуми и сузукитата не са нещо особено на практика е се тая на коя полянка ще се бедства.

                Понеже очевидно не сте наясно какво се иска защо не си наемате някой да ви свърши работата? Да ви вземе 200-300-500 лв. Надали е проблем?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Предложение за маршрут

                  Много благодаря за предложения маршрут и на всички останали за менията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предложение за маршрут

                    Каскададжийският път, май, си е баш офертата.
                    За час, час и нещо с подмотване, от Боровец са до Белмекен през Сестримо, и от там имат прекрасни 30км., а после може да си направят барбекю на Нехтеница, или ако някой трябва да им ходи по гъза, да направят резервация в някоя якорудска кръчма.
                    После по асфалта през Юндола и Белово, газ към Боровец.
                    Разбира се, с пит-стоп на мегдана в Юндола за родопски еко-био-тралала продукти, че барем там са истински и хубави.

                    Примерна програма:
                    9:00-9:30 тръгване от Боровец.
                    11:00 язовир Белмекен, като там има няколко места с гледки.
                    11:15-11:30 тръгване към Нехтеница.
                    Белмекен-Нехтеница 3 часа със спиране за гледки.
                    14:00 пристигане на Нехтеница.
                    14:30 сядане в кръчмата в Якоруда.
                    17:00 (примерно) потегляне към Боровец.
                    18:30-19:00 пристигане в Боровец.

                    Умишлено съм разтегнал програмата, но ако времето се посбие малко, като се минава през Юндола, може да се отбият през Пашови скали, което е на 10-15 мин. от пътя.

                    Пия кафе, ама само хубаво.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    ...
                    Понеже очевидно не сте наясно какво се иска защо не си наемате някой да ви свърши работата? Да ви вземе 200-300-500 лв. Надали е проблем?
                    Което е задължително за подготовка на мероприятие с 20 автомобила.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предложение за маршрут

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Каскададжийският път, май, си е баш офертата.
                      За час, час и нещо с подмотване, от Боровец са до Белмекен през Сестримо, и от там имат прекрасни 30км., а после може да си направят барбекю на Нехтеница, или ако някой трябва да им ходи по гъза, да направят резервация в някоя якорудска кръчма.
                      После по асфалта през Юндола и Белово, газ към Боровец.
                      Разбира се, с пит-стоп на мегдана в Юндола за родопски еко-био-тралала продукти, че барем там са истински и хубави.

                      Примерна програма:
                      9:00-9:30 тръгване от Боровец.
                      11:00 язовир Белмекен, като там има няколко места с гледки.
                      11:15-11:30 тръгване към Нехтеница.
                      Белмекен-Нехтеница 3 часа със спиране за гледки.
                      14:00 пристигане на Нехтеница.
                      14:30 сядане в кръчмата в Якоруда.
                      17:00 (примерно) потегляне към Боровец.
                      18:30-19:00 пристигане в Боровец.

                      Умишлено съм разтегнал програмата, но ако времето се посбие малко, като се минава през Юндола, може да се отбият през Пашови скали, което е на 10-15 мин. от пътя.

                      Пия кафе, ама само хубаво.



                      Което е задължително за подготовка на мероприятие с 20 автомобила.
                      Това като маршрут за до колко подготвени коли се предлага.Гуми лебедки или поне с бързи бавни 4х4
                      T

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предложение за маршрут

                        Това е чист хасфалт
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предложение за маршрут

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Това е чист хасфалт
                          Току виж са те разбрали буквално.

                          Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                          Това като маршрут за до колко подготвени коли се предлага.Гуми лебедки или поне с бързи бавни 4х4
                          T
                          Чак хасфалт не е, но си е офройдска чакълирана магистрала на 2000m н.в. почти без денивилация.

                          ... а относно бавните, аз така си катеря от Сестримо нагоре.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предложение за маршрут

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                            ... а относно бавните, аз така си катеря от Сестримо нагоре.
                            То е щот си на олио

                            Казах го и по горе.
                            Пътя си е чудесен за всяко Сузуки 4 х 4 високо поне 20 см от земята.
                            Проблем би създал само ако е паднал гоуем снег преди това (щот не се чисти) но е малко вероятно.
                            Лятото се минава с жигулка.

                            Аз го карам с 60 км/ч ама шях да отнеса една Дачия Дръстър като куцо пиле домат на един завой
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предложение за маршрут

                              А добре даваите тогава трак или подробно описание, че тия дни мислех да заведа семейството на лек офроуд с барбекю.Ще се чака да се вдигне снега де предполагам е до 50 см.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X