Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Г463

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект Г463

    Здравейте, хобито ни е по скоро болест и все се иска повече, и при мен тъка. Почнах със стокови джипове, преминах на по сериозни доста преправени и стигнах до този ми проект. От доста време ми се кара осмак а и от доста време ми се кара с 40ки гуми. Колата на която го мислих преди 4 години се върна при мен, с този цвят нищо чудно че си я купувам за 2ри път . Само като си я видях и вече знаех какво ще направя За 2/3 седмици измислих концепцията и договорих къде да се прави и поръчах основните части ,мисля че съм готов да почвам. Утре се започва работа по него, очаква се за около 4 месеца да е завършен.Доста от нещата не са съвместими и ще трябва много мислене в движение как да се напасват нещата. Всички части по колата ще са само от марката Мерцедес (няма да правим чорба )
    Начало на проекта
    15/03/2017г.


    Г-класа - 463 2.3 бензин автомат
    С-класа - 2002 г 500 бензин 306кс. 460нм. (не е тази от снимките но е същата )
    скорости- ръчна 6 скорости с керамичен съединител
    мостове- унимог 406 редукторни
    гуми- Максис 40/13.5/17
    Лебедка-13000либри
    интериор- подобряване
    клетка-външна (красива)
    джанти- на съм решил още


    Качвам снимки (някой са от нета за да добиете представа за кой модели става дума. Ако има интерес ще актуализирам как върви проекта.







































    image upload without registration

  • #2
    От: Проект Г463

    Браво за куража! Ако не е тайна, какъв бюджет си предвидил и в кой сервиз ще го правиш?
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Проект Г463

      Соти и Митака ще го правят, частите ги има само работата остава. Бюджета е променлив, ще видим като стане

      Коментар


      • #4
        От: Проект Г463

        Успех! Ще следя с интерес.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Проект Г463

          Интересен проект! Нещо по купето ще се реже ли, например калници, или ще се доближавате максимално до оригиналния вид на Г-класата? Според мен ще има наистина голям интерес тази тема, затова аз, както предполагам и много други колеги, ще се радваме на снимков материал по време на изпълнението на проекта. Поздрави за желанието и възможността за осъществяване на такъв проект! Очакваме с нетърпение снимков материал.

          Коментар


          • #6
            От: Проект Г463

            ще има много снимки на всеки етап. Надявам се да минем с малко рязане, ще сложим 3 инча лифт (сега е на 2) и редукторите са 12.5 см. Гумата е 20 сантиметра по висока (10 повече ) а имаме 15 сантиметра лифт. Рязането се надявам да е по малко на страни и ще гледам да прилича на оригинала. Ще се старая да преправяме по мостовете не по купето и да е почти всичко от мерцедес по колата.

            Коментар


            • #7
              От: Проект Г463

              Я и аз да се абонирам.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Проект Г463

                Търпя критики всякакви и се моля за съвети всякакви. Сега е времето да помагате с идеи, ако някъде бъркам.

                Коментар


                • #9
                  От: Проект Г463

                  Защо залагате на ръчната кутия, зареди надеждност или финанси? С каква цел ще ползвате машината?
                  Поздрави за проекта
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект Г463

                    Редукторите от какво са?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект Г463

                      Унимог
                      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                      Стефан Арзатов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект Г463

                        Отдавна в този раздел не съм виждал какъвто и да е Проект. Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проект Г463

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          Защо залагате на ръчната кутия, зареди надеждност или финанси? С каква цел ще ползвате машината?
                          Поздрави за проекта
                          И аз това да попитам ?

                          Предполагам, че S класата е със 722.6, която е достатъчно корава, а Г-то е с отделна раздатка, и при положение, че ще ползвате нейната инсталация, какъв е проблема да сложите и кутията ? У тоя мотор поне сила бол.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проект Г463

                            Браво и поздравления за проекта и възможностите за осъществяването му понежр ще глътне много. Ще. Следв с интерес понеже това ще е страшилище....За какво ще се ползва колата,едва ли е за разходки само?
                            Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проект Г463

                              Колата ще се ползва само за разходки и за събота ,неделя . Просто от много време искам да си направя нещо такова и сега така се случи че почнах .Няма да се ползва електрониката от колата. Причината за ръчни скорости си е мое виждане на нещата а хората който ще го правят вече са правили няколко такива с ръчни скорости. Днес се извади мотора от донора, липсват още няколко дреболии да набавим и вкарваме Г-то.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X