Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

    Здравейте колеги,

    Намислил съм да купувам джип като 2-ри автомобил + да го кара жената из града. Ще се кара рядко на нормален черен път, така че не ми трябва особена проходимост. Държа обаче, да има 4х4 и да е автоматик. Изчетох доста теми по форуми, наясно съм горе долу с очаквани цени за гуми/данъци/гориво. Моля да ме поправите, ако греша, но и двата джипа могат да се карат само на предно (Туксона) или задно (Черокито) + опции за 4х4, като за Jeep-a има и бавни скорости.

    Моля хора, които са използвали някой от двата модела да споделят как се усещат на дълъг път (комфорт на седалки, поведение в завои) и според вас кой от двата е по-сполучлив и безпроблемен като цяло и крие по-малко скъпи изненади (разбира се като приемем, че се гледат автомобили в добро общо техническо състояние). Като цяло и двата ми харесват доста и всяко мнение би ми повлияло в една или друга посока, така че много благодаря предварително!

    Моля да не ми предлагате други марки и модели, тъй като съм решил да е една от тези. Евентуално бих сменил единствено двигателя, но не особено охотно, тъй като това е 2-ри автомобил, който ще се кара и достатъчно километри градско, така че по-големите двигатели не са ми фаворити.

    Бюджетът е 10 000 лв. максимум с обслужването.

  • #2
    От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

    Туксона си е фулл 4х4 ,а Чирокито оллдраив.
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

      Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
      Туксона си е фулл 4х4 .......
      Едва ли. On-demand.

      Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

        Почвам да клоня към Туксона. Струва ми се една идея по-опростен и икономичен.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

          Първоначално публикуван от kup0nq Преглед на мнение
          Почвам да клоня към Туксона. Струва ми се една идея по-опростен и икономичен.
          Тусона има близнак - Киа Спортидж. Мисля, че са по-безпроблемни от Черока.

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

            Първоначално публикуван от geodj Преглед на мнение
            Тусона има близнак - Киа Спортидж. Мисля, че са по-безпроблемни от Черока.
            Съмнявам се... Двигателя на Черокито е CRD, а не печалния TD. Изключително здрав двигател. Комплектова се с 545RFE автоматик на Крайслер, което пък е най-добрата им скоростна кутия. Предните седалки на Черока са много удобни и ако са електрически имат много възможности за корекция. Окачването отпред е независимо, което дава добър комфорт при каране. След 2006-та има ESP, BAS и ABS. След 2006-та двигателят е Евро 4 със 163 к.с. и променлива геометрия на турбината. На дълго гори около 8,8/100, в града твърдо 10 и нагоре.
            До 2005-та двигателят е 150 к.с., Евро 3 и по-висок разход, заради фиксираната геометрия на турбината.
            Недостатъци - багажникът е висок, но къс и трябва мисъл при подреждането на повече багаж.
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

              Не се съмнявай, така е. Ама нали всеки трябва да си похвали неговото, та и ти така.

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                Не се съмнявай, така е. Ама нали всеки трябва да си похвали неговото, та и ти така.
                Малко ми прилича на заяждане. Не хваля моето, защото то не е нито Тусон, нито Чероки, нито Спортидж.

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                  Хюндая е по-добрия избор за описаните цели. Или двойника му от КИА от същите години.
                  Автомата на Хюндай е Митсубиши.
                  Има разлика в разхода на гориво, цените на частите и поддръжката. Обем и практичност също не са в полза на Черокито. Бавните и по-сериозното 4х4, не са плюс, освен извън пътя.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                    Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                    Не се съмнявай, така е. Ама нали всеки трябва да си похвали неговото, та и ти така.
                    Ей, така като вземат да се изхвърлят разни анонимни разбирачи с категорично, крайно и компетентно мнение и ми се драйфа... Компетент!
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                      Ей тва Jeep сектата сте голяма работа Да не ви накриви някой шапката с различно мнение за Jeep и веднага скачате на бой И как сметна че съм анонимен - щото нямам снимка с шапка на профила да се виждам ли
                      Виж ся, нямам за цел да се заяждам, ама ако беше прочел поне за кой Спортидж става въпрос - а именно второ поколение, което е на една база с Хюндай Тусон, въобще нямаше да намесваш "печално известния" ТД, щото той се слага на първо поколение Спортидж. А пък дали второто поколение на Спортидж е по-проблемно от Черокито, може лесно да си направиш справка навсякъде в Интернет - има достатъчно теми и статистики, дори и тук във форума - виж колко са темите и проблемите със Спортидж/Тусон и колко са за Jeep-a. А може и някой майстор да питаш, има тука които пишат и могат да ти дадат инфо от първа ръка. Айде със здраве

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                        Аз като казвам, че не се знае за какво се пише...
                        Писал съм за двигателя на Черокито (KJ) - че е новия Common-rail на VM, а не печално известния TDI, който се вгражда до 2001-ва в XJ.
                        Ta точно за KJ няма много теми за проблеми... Има едни предни долни шарнири, за които да се внимава.

                        Ама, друго си е пишеш едно към гьотере!
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          Аз като казвам, че не се знае за какво се пише...
                          Писал съм за двигателя на Черокито (KJ) - че е новия Common-rail на VM, а не печално известния TDI, който се вгражда до 2001-ва в XJ.
                          Ta точно за KJ няма много теми за проблеми... Има едни предни долни шарнири, за които да се внимава.

                          Ама, друго си е пишеш едно към гьотере!
                          Чудя ти се защо го вземаш толкова навътре.Капацитивност да се строши нещо имаме.Понякога и да го поддържаме.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Hyundai Tucson 2 CRDI 112 hp. или Jeep Cherokee 2.8 TD 150 hp. 2004-2006

                            Jeep Cherokke 2.8 CRD, автомата е на Крайслер. В Европа се продават коли правени в Австрия и САЩ. Като возия, като вървене, е супер. Леко вози и бързо наема. Разхода Пловдив до Варна през Бургас е средно 9л, магистралата лети с 180км/ч. По завоите след Слънчев бряг към Варна е стабилен, не се накланя много, дърпа добре нагоре и не сменя често скоростите.Над 200км/ч става малко нестабилен. Гумите му са 235/65х17' . Има 2 минуса според мен. Багажника е малък и отзад се влиза по тръдно от хора над 180см. Иначе и саунда е на високо ниво, има ел седалки, кожа, задното стъкло на 5-тата врата се отваря отделно от вратата.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X