Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дестинация : Орлово око ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дестинация : Орлово око ?

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    По прекия маршрут ли мина? Ако е от там, в кал и дъжд и без бавни евала и на галопера и на шофьора... Аз с 4.2 Д се качвам на бавни ....
    Не знаех че има два пътя,просто карах нагоре,незнам по кой съм минал,снимките са в един десктоп който не ползвам отдавна ,а мониторите ги пратих в офиса,инъче щяхме да разберем веднага.Довечера ако не забравя ,ще направя нещо по въпроса.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Дестинация : Орлово око ?

      Преди 5-6 години бяхме една цветна група от Варна с мазда Б, Терано, Мл, и Хайлукс. Качихме се на Орлово око и на качване срещнахме търистическа група туристи возени от местни джипки, които спускаха. По кой път сме се качили?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        От: Дестинация : Орлово око ?

        Няма много варианти. Самия път има едно - две разклонения, но си е един.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:orlovo oko.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5746822
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #34
          От: Дестинация : Орлово око ?

          Не съм се качвал като шофьор, въпреки че ми е в to-do-list-а, но съм се качвал два пъти като пътник с наемните джипове.

          И на мен ми се струва, че без бавни трудна работа. Трудна за колата де. Особено в началото има няколко много сериозни наклона, които като вървиш срещу тях изглеждат едва ли не отвесни, а там е и доста изровено. Там ако трябва да минеш на първа бърза и двигателя да е в обороти трябва да атакуваш с 20-30км в час, което при ония хемдеци означава много черепни отпечатъци в тавана. Това говорим за маршрута, по който минават атракционния маршрут, а е напълно възможно те да избират най-трудния по ред маркетингови причини. Колкото повече се приближаваш към върха толкова по-лек става пътя.

          Иначе докато бяхме горе видях, че се качват доста стокови джипчета, и терановци и фронтери и всякакви. Те и самите местни не карат кой знае какви машини откъм тунинг, а и обикновено са със сериозни гуми, но отдавна преминали най-добрите си времена, т.е. със скапани.

          Впечатленията ми са от август месец, т.е. всичко е барут сухо. Ако е кално...... Един от шофьорите, стар офроуд ентусиаст, ми разправяше, че до гуша му е дошло да тъпче по тоя път в сухо време. Зимата понякога си правел живота интересен като тръгвал нагоре в сняг.

          Коментар


          • #35
            От: Дестинация : Орлово око ?

            В червено съм отбелязал маршрута до върха от центъра на селото, в жълто е отбелязано откъде може да се заобиколят по лошите места. При лошо време не е препоръчително качването нагоре, но не е проблем.



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5746824

            Коментар


            • #36
              От: Дестинация : Орлово око ?

              Благодаря на всички за инфото,Колеги не се смей те ....един Форестър и два Аутбека ще го качат ли това Орлово око

              Коментар


              • #37
                От: Дестинация : Орлово око ?

                Първоначално публикуван от nmu Преглед на мнение
                В червено съм отбелязал маршрута до върха от центъра на селото, в жълто е отбелязано откъде може да се заобиколят по лошите места. При лошо време не е препоръчително качването нагоре, но не е проблем.



                [ATTACH=CONFIG]905675[/ATTACH]

                Професионалнопроклетияинтервалне.работи.

                Коментар


                • #38
                  От: Дестинация : Орлово око ?

                  Значи ще се прави опит за качване през лятото а пък каквото сабя покаже , ако не с автомобил ще е пеш , но няма да остане много време за други близки дестинации. Да разбирам че по голям ще е зора в началото на пътя.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дестинация : Орлово око ?

                    Значи извинявам се че така "разлаях кучетата" за местните. Сега като гледам картата те дори са ми направили услуга, защото аз със моят куц джип съм се опитвал да се кача от там от където се слиза.
                    Преди пет,шест години на излизане от Триград видях табела Орлово око и газ нагоре по тесен и каменист път. Тук трябва да отбележа че бях със хонда доминатор. После пътят минаваше през едни ливади, малка горичка и се свърза със главния път който идва от Ягодина. От разклона до естакадата пътя беше добър. На връщане спуснах направо към Ягодина, и бях останал с мисълта че това е пътя и за изкачване от към Ягодина.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дестинация : Орлово око ?

                      Първоначално публикуван от miro666666 Преглед на мнение
                      Благодаря на всички за инфото,Колеги не се смей те ....един Форестър и два Аутбека ще го качат ли това Орлово око
                      Качвал съм се в сухо време с Аутбек автомат.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дестинация : Орлово око ?

                        Ако това на аватара ти е 4х4 нямаш грижи....
                        С мойта Панда, на сухо държа да подчертая качих Орлово око по краткия път на сдрачаване, без да съм го минавал преди.
                        Слезнах по обиколния и видях колко по лесен и не трошещ е за колата...
                        Ма кат не знае човек....
                        Когато пристигнах в Ягодина месните викат бе е от тука направо....
                        Следващия път пак от там ще го качвам, ма поне се надявам да е по светло.....
                        .... И сърце малко трябва за екстрема....
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дестинация : Орлово око ?

                          Първоначално публикуван от miro666666 Преглед на мнение
                          Благодаря на всички за инфото,Колеги не се смей те ....един Форестър и два Аутбека ще го качат ли това Орлово око
                          По принцип Субару е много по-комфортно за каране по големи наклони от кой да е джип, най-малкото защото, ако се наложи да маневрира, вкл. и да обърне посоката по средата на наклона не става на кълбо само при мисълта да застане перпендикулярно на склона. Единствения недостатък би могъл да бъде малък мотор (2.0 атм.) при който е възможно колата да не може да върви нагоре дори на 1-ва бавна (не говоря наизуст, виждал съм как спира...) Ако мотора е от по-силните само ще сте на плюс спрямо всички батковци.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дестинация : Орлово око ?

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            По принцип Субару е много по-комфортно за каране по големи наклони от кой да е джип, най-малкото защото, ако се наложи да маневрира, вкл. и да обърне посоката по средата на наклона не става на кълбо само при мисълта да застане перпендикулярно на склона. Единствения недостатък би могъл да бъде малък мотор (2.0 атм.) при който е възможно колата да не може да върви нагоре дори на 1-ва бавна (не говоря наизуст, виждал съм как спира...) Ако мотора е от по-силните само ще сте на плюс спрямо всички батковци.
                            По спомени от преди 2 години есента проблема е в долната част от селото нагоре - огромни ями издълбани в почвата от дъждовете дето си искат я ходове и клирънс или някой друг твърд блокаж - това искам да го видя как се взема със Субару пък било то и 3.0 литрово
                            В горната част на пътя няма драми само на места плаващи камъчки които се избягват с маневриране.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дестинация : Орлово око ?

                              Хе точно там Пандата си се качи безгрижно...
                              Поздрави!
                              VITARA, SAMURAI
                              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                              RENAULT ESPACE QUADRA
                              ...и едно сивикче за града...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дестинация : Орлово око ?

                                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                                Ако това на аватара ти е 4х4 нямаш грижи....
                                С мойта Панда, на сухо държа да подчертая качих Орлово око по краткия път на сдрачаване, без да съм го минавал преди.
                                Слезнах по обиколния и видях колко по лесен и не трошещ е за колата...
                                Ма кат не знае човек....
                                Когато пристигнах в Ягодина месните викат бе е от тука направо....
                                Следващия път пак от там ще го качвам, ма поне се надявам да е по светло.....
                                .... И сърце малко трябва за екстрема....
                                Поздрави!
                                .
                                Пандата замина преди две години , сега съм с рав4 първа генерация малко повдигнато само ме притеснява отсъствието на бавни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X