Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъглив термометър от Лидъл или не?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бъглив термометър от Лидъл или не?!

    Външната температура за мен е важна колкото и температурата на двигателя, затова от четирите коли които карам само едната има тази екстра, а за останалите съм си накупил от тези ментеливите термометри с външна и вътрешна температура. Последния го взех от Лидл и прави нещо странно, което го няма при останалите: при разлика между външна и вътрешна температура под 2 градуса на дисплея се изписват еднакви стойности с точност до десета - все едно показва данните само от единия датчик, а почва да показва различни стойности чак след като разликата между тях е повече от 2 градуса. Отворих го да видя дали не е някакво късо, но е изработен доста гадно - всички елементи и пътеки са под дисплея и няма достъп за мерене. Та дали е бъг или не?
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

    И да е бъг и да не е, така или иначе нищо не можеш да направиш. Имам подобен вкъщи, дето няма такъв проблем и си показва с разделителна способност до 10-та от градуса и външната и вътрешната температура.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

      Ако са тези стайните, аз имам 6-7 такива, нито един няма подобен симптом. Т.е. едва ли е бъг, по-скоро дефект на конкретната бройка.

      Коментар


      • #4
        От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

        Колега, ако е още в гаранция, пробвай да го върнеш.

        Коментар


        • #5
          От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

          това ще да е някаква "комфорт функция" - като на съвременните коли термометъра. Уж има стрелка ама от 50 до 110 градуса все показва 90

          Коментар


          • #6
            От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

            Вероятно, ако разликата м/у двата датчика е в границите на точността на отчитане?
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #7
              От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

              Абе и аз отначало се мъчих да намеря някаква логика като пестене на ток при сходни стойности да спира единия датчик, но нещо не ми се вижда реално. Вече разпробих капачето за да го монтирам и не мога да го върна, пък и за 7 лева не ми се занимава.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

                Ей го хубостника, да имате едно наум:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0865.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5746745
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

                  Я пробвай в фаренхайти как е?
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

                    Взех и аз преди време същият при една промоция. Работи си коректно и няма описания проблем. Още не съм стигнал да го монтирам, но пък ми седи в стаята (двата датчика един до друг) и ако има разлика в показанията е в рамките на 2 десет. Дават му точност +/-1 гр.
                    Ползвах го за тестове и на един хладилник (външния датчик стана вътрешен на хладилника ) и пак си работеше коректно.

                    Ако пазиш касовия бон пробвай да го върнеш - едва ли ще ти направят проблем за отворите.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

                      Имам същото чудо от повече от година. Не се забелязва въпросния проблем и съм доста доволен. 2-ра зима изкарва в джипа и все още има батерия.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бъглив термометър от Лидъл или не?!

                        Имам от тези лидълските за жилище,вътрешната температура си я показва коректно,външната обаче качва едни 7-8 градуса.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X