Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

    Здравейте! Имам доста въпроси относно тези нови, форсирани ендуро мотори...Общо взето се нуждая от някой търпелив човек, които да ми обясни някои неща!!! До сега съм карал 4Т...и то един единствен(като изключим китайците ми). Имам Хусварна ТЕ 410 2000 година, но реших да се присъединя към 2Т-клуба. Обмислям да си взема 250 или 300 кубикова цвайка...веднага след като продам сегашния си мотор! Та мотора ще бъде около 2000 година...за марка все още нямам идея... От една седмица чета из мрежата за поддръжки, масла и други работи, но си е друга като някой от баш майсторите ми обясни нещата...Та нека да започвам с въпросите, пък дано се намери някой търпелив, който да се занимава с моите глупости:
    1.Знам, че на около 100 часа е хубаво да се прави пълна ревизия на двигателя...значи ли това, че ако буталото (за пример) е на 100 часа, но е в добро състояние, трябва да го сменя, само защото в мануала така пише? Или може да си го ползвам отново? Този въпрос се отнася за всички части, които е написано, че трябва да се сменят на някакви часове?!?
    2.Маслото е нещо, което е доста важно за 2Т мотори...но какво да избера? Количеството е ясно...според масовото мнение 25-30 мл на един литър...но какво масло да взимам?
    3.Вярно ли е, че ако карбуратора ми не е настроен за правилната надморска височина и температура, то това може да съсипе двигателя?
    4.Маслото в скоростите може ли да се сменя на 30-50 часа...или това би било фатално?!?
    5.От това, което четох, разбрах че за годините изминали от 2000 до сега, моторите изискват абсолютно същата поддръжка. Този въпрос е от чисто любопитство и желание да се науча, но след като горните въпроси са изяснени, то значи ли, че по този начин се поддържат и новите мотоциклети (модели от 2016-2017 година например)?!?
    Ами засега...е това...надявам се някой да ми отговори на тези въпроси и да ме разберете, че съм млад и неопитен...на 16 съм...но имам голямо желание да се науча заради спорта, въпреки че нямам намерението да ходя по състезания...просто карам за забавление!!! По отношение на принципа на работа на двигателите...съм наясно, защото баща ми ми е обяснил, но той си пада повече по ретро техника, а там има доста различия по отношение на поддръжка и такива неща...Също така, ви моля, да се съобразите с това, че съм от Видин, а както знаете тук парите са малко...но като си харесвам града какво да се прави...Поздрави на всички!!! Ще съм благодарен, ако някой отговори..

  • #2
    От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

    1 сменяш ако има нужда.
    2 избираш качествено и най вече истинско масло.
    3 тук е много относително и аз не мога да кажа да или не.
    4 маслото се сменя според предписанието на производителя.
    5 според мен всичко си е еднакво.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #3
      От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

      По въпрос 3 не.

      Коментар


      • #4
        От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

        Благодаря ви за отговорите! Радвам се, че няма да си съсипя двигателя, ако карбуратора не е настроен за точната надморска височина и за точната температура... Имам още един въпрос- Ако в мануала пише да му сменям маслото в скоростите на 10-15 часа, фатално ли ще е ако го правя на 30-40? Та дори и 50?

        Коментар


        • #5
          От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

          Първоначално публикуван от ZzZKat Преглед на мнение
          .....Ако в мануала пише да му сменям маслото в скоростите на 10-15 часа, фатално ли ще е ако го правя на 30-40? Та дори и 50?
          Разбира се, че не е фатално! Дори след това в обявата е задължително да се пише:
          - Мотора е в идеАлно сАстояние, неразличим от ноФ.

          Коментар


          • #6
            От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

            Еее, добре де...Някой може ли да ми обясни какво му става на това масло, че да трябва да се сменя толкова често?!? Другите части, заради бързо-оборотните двигатели, се износват и трябва да се сменят, но това е масло...какво му става на маслото? Все пак става дума за любителско използване...

            Коментар


            • #7
              От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

              Губи си свойствата​.

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #8
                Re: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

                В кой мануал пише че маслото в скоростите се сменя на 15 часа??
                В моя пише - първа смяна на 10часа, а след това на 4000км или веднъж годишно.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5748182


                Иначе по въпросите:
                1. обикновено в мануала пише - проверка и подмяна на определени часове, демек ако още е в норма слагаш обратно и караш. За буталото е добре и да е в норма да смениш сегменитите, защото те го "пазят" да не се опирав цилиндъра, а едно сегменти не са такава сума, че да пестиш от тях.
                2. Количеството не е ясно - 25-30 не важи за всеки мотор. В мануала на ктм пише от 1:60 до 1:40, което е от 16 до 25гр на литър, с други думи 30 е много. Аз карам с 20.
                3. Ако сместта ти е много бедна и караш яко в обороти, двигатела ще загрява повече а от там и всичките му последици. Но "правилна" настроийка на карборатора е много относително нещо, така че не се шашкай толко.
                4. Виж началото на поста.
                5. И според мен няма разлика.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

                  Благодаря за отговорите! Смяна на маслото веднъж или два пъти в годината не е нищо фатално...мислех, че трябва доста повече пъти! Мисля, че тези въпроси ми се изясниха...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

                    Здравейте! Отново съм аз, досадния новак с многото въпроси относно 2Т ендуро мотори! Колко пъти в годината сменяте жигльорите и иглата си, за да сместа да не става твърде бедна или твърде богата? Лятна и зимна настройка, може би? И също така, искам да попитам какво мислите за Agip Cross 2T (Eni I-ride Moto 2t)? Това двутактово масло има Jaco FC стандарт, който разбрах, че е най-важен! Цената му е около 17 лева...мисля да слагам повечко в бензина( около 27-30 мл.масло на литър бензин)...Моля, не се подигравайте с незнанието ми!!!Благодаря на тези, които ще ми отговорят!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

                      Жигльорите се сменят когато е нужно, демек ти трябва да си усещаш дали има нужда от смяна. За маслото мога само да те посъветвам да сипваш толкова колкото е казал производителя на мотоциклета. Защото колкото повече масло слагаш му бъркаш сместа, както и това, че започва да остава нагар.......
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

                        Здравейте! Имам въпроси относно Никасиловото покритие на цилиндъра на 2Т мотори... колко пъти може да се смени буталото преди хлабината да стане твърде голяма и да е необходим нов Никасил, който не е евтин (около 600 лева)?!?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нуждая се от отговори на важни въпроси за 2Т мотори!

                          Колко смени на бутали може да издържи никасиловото покритие преди да се наложи да се възстанови? Защото тази операция е меко казано скъпа...около 600 лева е!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X