Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

    Здравейте,
    От около два месеца се въртя в кръг с този проблем и реших да пиша тук, дано се намери някой който да ме опъти.

    След като колата е работила известно време и се паркира, отпред, под двигатела оставя по две-три капки трансмисиона течност. Колата е автоматик, наскоро сменях масло и мислих че просто по кората е останало някакво старо масо, но след няколко седмици проблемът продължаваше. Така че я закарах в кварталният сервиз и ми казаха че капе от един от маркучите които свързват скоростната кутия с радиатора. Посъветваха ме да го закарам в някоя хидравлика да го карбоват. В хидравликата обаче, човека каза да не се вкарвам във филми, а направо да си взема ново маркуче. Ок, и аз бях на това мнение, по-добре да се сложи нов, щом веднъж е прокапал, няма смисъл да се рискува за да се спестят десетина, двайсет лева, а може да не капе от карбованата част, а метала да е ръждясал или пукнат.
    Проблемът е че от две седмици търсим и никъде не мога да намеря необходимият маркуч.

    От сервизите на Опел в Сливен и Ст. Загора директно ми казаха че тази част вече не се произвежда и я нямат налична.

    Намерихме място където предлаха маркучето, но се оказа по-късо явно за друг модел Фронтера. Варианта е да сменя целият радиатор с двете тръбички, но ми искат майка си и баща си- ще кажеш че радиатора е платинен с вградени диаманти.


    Та, момчета, някаква идея откъде мога да намеря въпросното маркуче?

  • #2
    От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

    Потърси втора употреба щом нов няма. Между другото там налягането не е голямо - по моите перипетии с автоматиците ми се е случвало да ми слагат обикновени маркучи със скоби и са вършили нормално работа, без течове!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

      Колега по София правят нов носиш стария и след няколко часа си готов

      Коментар


      • #4
        От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

        Ако напишеш и от къде си, току виж знаещите те упътят къде да отидеш за помощ.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Ако напишеш и от къде си, току виж знаещите те упътят къде да отидеш за помощ.
          За съжаление съм в дълбоката провинция- Сливен. Ако някой знае място където да занеса стария и да направят копие ще съм много благодарен. В краен случай, дали има възможност да се свали маркучето и да се прати по еконт до София на това място за което колегата писа?

          Коментар


          • #6
            От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
            Колега по София правят нов носиш стария и след няколко часа си готов
            И не само в София,ами във всеки един по-голям град.И не за няколко часа,а за има няма 5 мин.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

              Първоначално публикуван от SGeorgiev Преглед на мнение
              За съжаление съм в дълбоката провинция- Сливен. Ако някой знае място където да занеса стария и да направят копие ще съм много благодарен. В краен случай, дали има възможност да се свали маркучето и да се прати по еконт до София на това място за което колегата писа?
              Е , тия не ти ли харесват ???Или не знаеш какво да напишеш в гуглето.

              http://hidravlikasliven.com/

              Коментар


              • #8
                От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

                Иво , тия от Еконт ще те незаобичат
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Теч на трансмисионна течност Опел Форнтера 2.2ДТИ 116кс

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Е , тия не ти ли харесват ???Или не знаеш какво да напишеш в гуглето.

                  http://hidravlikasliven.com/
                  Toчно там ми казаха да не се вкарвам във филми, а да си търся нов маркуч.
                  Утре ще сваляме маркуча и ще го носим уж при някакъв майстор който може и да го възстанови.
                  Ако не ще търся да го пращам нанякъде по Еконт. Иначе скоро и СК ще трябва да правя.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X