Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

    Браво, супер е станал залеза, завиждам благородно за такива моменти...

    А за Мълиж, заслужава си да се види - реката се пресича 12-13 пъти в едната посока, и ако е през август - с джапанки е най безболезно, но водата е малко, и да не останете разочаровани. Последно ходих до там октомври-ноември 2015, но имаше силен вятър, и не ставаше за снимане, пръски от падащата вода се носеха във цялата видима зона на водопада. Дано вие попаднете на време. Успех.
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

    Коментар


    • #17
      От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

      Мда...Пламен ме изпревари...Наистина маловодието ще помогне за достигане на водопада, но пък...ако няма вода, то водапада няма да е атрактивен за снимане.Според мен...юни...ама с неопреновите риболовни гащеризони и щурм...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

        Чичо Злате,
        надявам се нямаш против да ти отвлека темата за малко. Поствам няколко снимки на залез от малко по-високо. Извинявам се, че са леко "ъркъръ" но трябваше да се гъна като глист за да снимам. Не ми позволиха и да отворя прозореца (някакви измислени правила за безопасност - не трябвало на 11 000м. да се отваря), та може да се виждат мръсотии.












        42

        Коментар


        • #19
          От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

          дубъл
          42

          Коментар


          • #20
            От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

            Ся ако кажеш, че това е снимано с Никоня, пентаксистите... да се засрамят в ъгъла.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

              Мдаааа, Никоня беше + 55-200
              42

              Коментар


              • #22
                От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                Не разбирам с какво тези стандартни, бих казал снимки предизвикаха толкова хълцания и превъзнасяния ? Някой може ли да ми го обясни ?
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #23
                  От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                  Стандартни по чий стандарт - твоя ли. Ако е така, ти завиждам благородно. Аз лично не мога когато си искам да отскоча до Жребчево, па камо ли да имам късмета да видя това, което Злати е видял. Що се отнася до моите напъни - рядко ми се случва да фърчам и за мен си беше преживяване, което с удоволствие споделих тук.
                  42

                  Коментар


                  • #24
                    От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                    Не разбирам с какво тези стандартни, бих казал снимки предизвикаха толкова хълцания и превъзнасяния ? Някой може ли да ми го обясни ?
                    На мен лично по-ми допада естествената красота и гледките на майката природа, които са неповторими и са винаги различни, от колкото хълцанията и превъснасянията по някоя портретка, където момата е млада , хубава/това прави по-голямото уау в кадъра/, нагласена за фотосесия, светната с няколко лампи и някой асистент и духа с вентилатора от страни, за да и се вее буйната коса...
                    Абсолютно нагласена и ...пластмасова работа.Да...има и портрети, които са снимани в естествена среда и са непринудени и ...най-важното е уловен момента и мига/говорим за портрети по които да се прехласнеш, а не стандартни снимки някъде в парка на някоя девойка/...ама те са толкова пренебрежимо малко, че не си струва да се говори за тях.
                    Та затова и аз се прехласвам по естественото и по запечатания момент, който няма да се повтори...
                    Ха иди на Жребчево и направи такива снимки де...ама същите..., а момата можеш да я нагласиш всеки ден и да направиш едни и същи кадри...
                    Та по кое да се прехласвам...?
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      На мен лично по-ми допада естествената красота и гледките на майката природа, които са неповторими и са винаги различни
                      Абсолютно съм съгласен!!! Особено когато са направен от човек с усет, със сърце и очи. Виждал съм "подобни" в твоите пътеписи, е разкошни са и нямат нищо общо с "шедьоврите" на Злати. Та наистина неразбрах за какво са всичките стенания и хълцания ?
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                        Ами Любо си обработва снимките и засилва ефекта. Злати си каза, че е качил снимките , директно от апарата.
                        Защо му чупил хатъра?
                        Ако си видял грешка , обясни му.
                        Научи го.
                        Нали това е смисъла на "комуната" тук?
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #27
                          От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                          Получих репутацията и съобщението, предполагам от Влад студио, та там пишеше , че нямам мисъл , с това не мога да се съглася , фотографа си е помислил нещо за да снима. Друго пишеше, че няма композиция и техника, това са неща, които аз не разбирам , но той явно разбира и може да обясни на Злати, ако има желание да сподели знанията и уменията си
                          Весели дни
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Получих репутацията и съобщението, предполагам от Влад студио, та там пишеше , че нямам мисъл , с това не мога да се съглася , фотографа си е помислил нещо за да снима. Друго пишеше, че няма композиция и техника, това са неща, които аз не разбирам , но той явно разбира и може да обясни на Злати, ако има желание да сподели знанията и уменията си
                            Весели дни
                            Не е от мен, аз каквото мисля го казвам в прав текст.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              Не е от мен, аз каквото мисля го казвам в прав текст.
                              Просто предположих, защото ти разкритикува човека
                              На мен лично , от известно време , снимките на екрана не ми хаесват ... каквито и да са .... ама това си е мой проблем
                              Не разбирам от фотография , че да съм критик . Знам основните неща , бленда , скорост ,светлочувствителност на филма ( ама то сега филм няма )
                              Моята идея беше , че човека е бил някъде, породила се е емоция в него, опитал се е да я запечата и сподели с близки нему хора. Ако му се е получило супер , ако ли пък не , обяснете му къде бърка , че следващия път да стане
                              Айде весело, отново
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                                Това съм видял и усетил, това съм споделил, без претенции за нещо специално, освен за мен. Така съм и написал - с фотоапарат в ръка в точния момент според мен. Приемам всякакви критики , но нека да са градивни - какво и къде точно съм сбъркал и как съм можел да го направя по-добре - блендата ли ми е грешна, композицията ли, какво точно. Също така ще се радвам тоя, дето ще ме критикува, да сподели и той как го прави, че да се поуча, така както се уча от темите на Любо, Марин, Драго Варварина и още няколко колеги тук.
                                Колегата Влад е професионален фотограф от Дупница, ако правилно помня, има студио за снимки там, сигурно може да ни покаже куп страхотни кадри от близката Рила, най-вече някой красив и правилно сниман залез, че да прихвана и аз нещо от професионалист и да видя къде бъркам.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X