Обява

Свий
Няма добавени обяви.

... в играта съм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ... в играта съм

    Първоначално публикуван от asio Преглед на мнение
    Сигурен съм че е така, но за най малката донастройка ще трябва да ходя в София. За каква марка уредба става въпрос все пак?
    Моя комп е Фобос, настройки ми прави през нета.
    Ако искаш да ти дам телефон да си говорите , предлага доста различни комбинации от части.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #17
      От: ... в играта съм

      Един съвет от мен - гледай да има повече от 1-2 майстори работещи с конкретната марка ГИ, че понякога като е само един в района е кофти. Брат ми е с Романо, така купи колата и знам само за един в Шумен който се занимава с Романо, но се правеше малко на луд с цените и проблема остана за оправяне в София.
      Иначе съм на 2-те коли с Тамона компютър с разнообразна периферия, доволен съм, предпочитам спестените пари да отидат за по-добри дюзи примерно.
      Последно редактирано от Иван Жоров; 15-03-17, 21:19.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        От: ... в играта съм

        6+

        Първоначално публикуван от asio Преглед на мнение
        Новата играчка е факт.
        [ATTACH=CONFIG]905379[/ATTACH]
        1999;4.0 бензин; автомат aisin; NP242; отпред dana30; отзад dana 35c.
        Някои ремонти вече направих а други предстоят. Ето някои от нещата които смених по колата
        - задна полуоска + лагери - малко се разочаровах от това решение на хамериканците полуоската е $$$ можеше да е с обикновен лагер ама нейсе.
        - задължителните масла навсякъде , дискове и накладки и ресьори (още не са монтирани).
        - карета + горен долен шарнир на предните колела
        - карета на предния кардан
        Предстои отваряне на раздатката но ще пусна друга тема за нея.
        Предстои разбира се и монтиране на газова уредба, за която с охота бих приел съвети на колеги с опит.
        Samurai Gemax

        Коментар


        • #19
          От: ... в играта съм

          Благодаря на всички.
          По скоро трябваше да питам какво да не слагам . Колкото човека толкова и различни мнения. Ще сложа може би турската - не намерих разочаровани из нета от мимгаз - ако някой знае нещо конкретно за нея да казва. Единствено зад седалката ли може да се сложи бутилката?
          Може би не е точно тук е мястото но все пак: Благодарности на колегата ssspeed за отзивчивоста. Покарахме , послушахме виенето, но за жалост не успяхме да диагностицираме . Ще чакаме картофа да уври.

          Коментар


          • #20
            От: ... в играта съм

            И аз съм за фобос - гъвкава система, части навсякъде, майстири бол, 5 години гаранция, достъпен и подробен софт лесен за настройки, евтин кабел....
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #21
              От: ... в играта съм

              Относно Мимгас, понеже имам известен опит с изпарителите им за обикновени газови/метанови. Лично не бих заложил точно на тях, имам изключително смесени чувства, два пъти съм връщал дефектен изпарител - веднъж газов, веднъж метанов, имам един захврлен в гаража, който се предаде след 1000км. От друга гледна точка - на 2 автомобила над 50 хил. км никакви проблеми с Мимгас. Предполагам и при инжекционите им е подобна работата. Имам познати с добри отзиви, имам и с лоши. Въпрос на късмет е цялата работа. Подозирам, че всичко се дължи на проблеми с качествения контрол в завода. Ако има обаче подобаваща гаранция и майстора е читав и си държи на реномето, не мисля, че ще имаш проблеми, ако има нещо дефектно предполагам ще го види още при монтажа.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #22
                От: ... в играта съм

                Аз препоръчвам обикновена газ брц аз съм с такава вече 70000км на същия мотор.. обикалям цяла европа никви ядове 600лв е цялата уредба, а и най важното не слагаш по 20лв бензин сяка седмица като с газовия инжекцион.. ��

                Коментар


                • #23
                  От: ... в играта съм

                  От около месец съм газифициран. За колеги които ще слагат газова в бъдеще е редно да довърша темата.
                  Реших да не се циганя и се спрях на landi renzo.
                  Монтажа е повече от приличен. Всичко е подредено като фабрично. Мога да кажа, че в това отношение, дори леко надхвърлиха очакванията ми. Всички части са landi renzo, само компа е landi. От сервиза ме увериха, че са една фирма с landi renzo и всичката им електроника се прави от друга италианска фирма - A.E.B..
                  За жалост избрах 45 литрова бутилка , която събира около 35 литра газ и ми идва малка. Моя съвет е поне 60. Разхода на градско клони към 20/100 а извънградско пада доста, дори и под 15 при постоянна скорост 100 -110км/ч. Като цяло съм доволен, не съм очаквал чудеса. Колата си пали и работи както преди, разликата във вървенето на газ е едва доловима. Не съм посещавал сервиза за донастройки или проблеми, което е най важното след такава интервенция.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ... в играта съм

                    Първоначално публикуван от asio Преглед на мнение
                    разликата във вървенето на газ е едва доловима.
                    Какво се долавя едва,би ли обяснил?
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ... в играта съм

                      Доста трудно бих го описал с думи - както е на бензин по наклон10 градуса например - съвсееем малка разлика.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ... в играта съм

                        Аз съм с Zavoli от 40000км. сложих го като си взех джипката,не знам какво производство е но за сега почти без ядове.Гледай да го сложиш там където живееш,че ако имаш ядове да са ти под ръка!!!
                        Лесно беше само вчера
                        Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                        Fab Fours Legend
                        Nissan Terrano II 2,4

                        Коментар


                        • #27
                          От: ... в играта съм

                          Честито и от мен. Много безаварийни километри!
                          Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                          Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                          Коментар


                          • #28
                            От: ... в играта съм

                            Колега, къде в Пловдив си обслужваш джипката, че си търся майстор от региона Поздрави и със здраве да си караш джипката

                            Коментар


                            • #29
                              От: ... в играта съм

                              Първоначално публикуван от asio Преглед на мнение
                              За жалост избрах 45 литрова бутилка , която събира около 35 литра газ и ми идва малка.
                              Аз също съм с 45 литрова бутилка, но събира около 40-41литра преди да изключи механизма на колонката. Защо при теб влизат само до 35л. ?
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар


                              • #30
                                От: ... в играта съм

                                Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                                Аз също съм с 45 литрова бутилка, но събира около 40-41литра преди да изключи механизма на колонката. Защо при теб влизат само до 35л. ?
                                E как защо? Нали бутилката трябва да се пълни само до 80%. 45 х 0.8 = 36 л.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X