Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota LC 200 или GL

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota LC 200 или GL

    Привет Колеги,

    Купуваме служебен джип който ще кара групи и/или багаж за излети сред природата, тийм билдинг, рафтинг и други спортни мероприятия. Ще се ползва целогодишно. Доста често се ходи извън пътя през гората, през долове или зимата в близост до ски писти. Няма тежък офроуд по Вашите разбирания, но, има места с дупки, кал и сняг. По наши сметки пробега ще е около 10ккм годишно, около 70% път и 30% извън пътя.
    Джипа ще превозва от 5 до 7 човека и багаж, понякога преходите са над 1000 км , например София-Атина.
    Затова изискванията ни са:
    -да може спокойно да се движи по калдъръм, дупки, кал, сняг и т.н пресечни терени.
    -да е комфортен и безшумен , така че спокойно до 7 души да се возят без значителна умора.
    -да може спокойно да върви и поддържа магистрални скорости от 140-160км/ч и повече.
    - разхода му да не надскача 20/100
    - да е здрав, естествено.
    -да не е нов, но на не повече от 2-3 години
    Бюджета ни е: 120к+ДДС

    Спрели сме се на ТЛК 200 и на ГЛ / С 500. Ще се радвам да чуя и вашето мнение за избор между двата и по-специално откъм здравина и динамика. Все пак тук сте най-добрите експерти на тема джипове в БГ.
    Гледахме всички джипове на пазара, но като че ли освен тез двата никой не може да отговори на изискванията за комфорт и динамика, но съм отворен и за други мнения!.

  • #2
    Re: Toyota LC 200 или GL

    Здрасти, този път е извървян от много фирми вече Изборът е Мерцедес V класа 4х4.
    В Тойотата и ГЛ-а няма място за 7 души и багаж, а който се вози най-отзад, ще реве.
    Ако все пак решите да е джип, в ГЛ-а 3-тия ред седалки е много по-удобен от Тойотата. Освен това тези Тойоти много ги крадат.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #3
      От: Toyota LC 200 или GL

      А багажа за седем души къде ще се вози?
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Toyota LC 200 или GL

        Колегата ме изпревари.
        Аз също предлагам да поразгледат бусчета 4х4.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: Toyota LC 200 или GL

          Toyota Sequoia с повече място ли е за пътниците на третия ред седалки от LC200 ?
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #6
            Toyota LC 200 или GL

            2 напълно несравними модела изключая факта че 3-тия ред е за деца
            Едното е камион с форма на трансформатор с интериор от преди 50 години дето става да вози горските до ловните полета.
            Демек талибанско возило известно от репортажите за ИДИЛ.

            Другото си е луксозен всъдеход с прекрасен ергономичен интериор и добра проходимост но не за Афганистан

            Коректно е да се сравнява ГЛ с Кю7
            А ТЛК200 с последния Нисан Патрол Y62.
            Последно редактирано от rosen_offroad; 12-03-17, 19:42.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Toyota LC 200 или GL

              Благодаря за отговорите Колеги, ще погледнем микробуса.
              Сигурни ли сте за проходимостта извън пътя?
              И втори въпрос динамичен ли е микробуса? Водачите като оставят групата бързат да се прибират към СФ и държат да си върви със 160-180 км/ч и повече.

              На ТЛК 200 се спряхме защото последния път имахме много неприятно премеждие в една кал до Трънския балкан ..та оттогава сме малко на тръни а и се получи неприятно с клиентите.
              По отношение на К7, априори го изключихме заради лошия отзив за него от наша близка фирма съчетано с негативните мнения за него в социалните мрежи.
              Но, ако смятате че става кажете моделна година и тип двигател

              Много много Ви благодаря за вниманието!

              Коментар


              • #8
                Re: Toyota LC 200 или GL

                Всичките изброени МПС-та вървят със 180, но гумите за такива скорости не стават за кал или мокра трева. Ако не ви трябват бавни скорости, мисля че V-клас 250цди ще свърши работа. Така или иначе 7 души и багаж могат да се возят само в бус.
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota LC 200 или GL

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  А багажа за седем души къде ще се вози?

                  Големите кутий на туле са 500+литра,все ще се събере +малко отзад
                  Буса е оферта но само за условието за ски пистите,клиренса му е малък и покрай някоя река ще го изполомят отдолу.
                  До автора поразгледай и малко УС камиончетата-екскържън,тахое и тн. там по обем вътре,вънка,мотор и тн. няма кой да ги догони.
                  Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota LC 200 или GL

                    Фолксваген Мултиван 4х4.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota LC 200 или GL

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Фолксваген Мултиван 4х4.
                      Подкрепям колегата на 100%. Мой клиент е с такъв бус ТДИ на въздушни възглавници вече 3 години и е много доволен. Имат имот на Боровец и цяла зима не се спират, а возията и разхода са чудесни

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota LC 200 или GL

                        “...160-180км/ч и повече” Първо искам да ви кажа да карате по-бавно!!!

                        Възможни варианти ли са:
                        1. Land Rover Discovery 5 Sd4(в класът на x5, gl и q7) - модел 2017г.!!!, 240к.с , 6.3л на 100км, 108 000лв за чисто нов джип. Във версиятата със 7 седалки за багаж остава малко, но може да поставиш такъв на покривът(което според мен важи и за всички други). Третият ред седалки е по-удобен и комфортен от тази на Q7, GL, X5 и е подходящ за възрастни.
                        2. Volvo xc90 - тук даже ще се спестят пари. Нов или почни нов.

                        Споменати от вас варианти:
                        1. GL - са хубави
                        2. Q7 - са хубави
                        3. LC 200 - не ми харесва и не съм се интересувал
                        4. Бусове - според мен човекът си иска джип, които да може да си кара до работа и почивки(пресечен терен), но да събира 7 човека, когато отива на тийм билдинг2,3,6 пъти годишно т.е. ако съм разбрал, бус не му трябва

                        Да не пропускаме
                        1. Ml - малко по-малък от по-горе изброените, но може да купите два и пак да се побереш в бюджета.
                        2. Х5 - от 2009 до 2013 карах стария модел(модел 2008г), който се справяше добре с пресечен терен, сняг и т.н. ...не говоря за офроуд. Новият е ощепо-добър.
                        3. Х6

                        Ако съм добил правилна представа какво искате и какво ви трябва според мен всеки един от джиповете ще ви свърши работа, но с багажник на покривът, когато ходите на тийм билдинг, защото с 3-ти ред седалки за багаж не остава място. Ако не - бус 4х4(тук съвет и предложения не мога да дам).

                        p.s не знам до колко сте запознати с шофирането извън пътя, но имайте в предвид, че някое наглед малко, но коварно баирче с трева покрито с роса може да спре джипове, които имат офроуд претенции, да не говорим за гореизброените.
                        p.s.2 Искам да вметна, че преди 20-тина дни от BMW ми пуснаха доста привлекателна оферта за Х6 3.0д с цена около 105 000 лв. за нов автомобил. По принцип автомобилът струва 160 000 лв от който 40 000 лв са за екстри като М Пакет, спортни седалки и много други такива. Цената от 105 000 лв. мисля, че е валидна за всички т.е. отстъпката не е само за мен. ..ако се окаже,че е само за мен бих съдействал. Предполагам, че за другите марки и модели ще има подобни предложения в оторизираните сервизи. Разпитай те!
                        p.s.3 Предполагам, че не е вариант, но възможно ли е да се вземе един скъп и един по-евтин джип(което не значи, че е лош)? Ако фирмата е ваша(твоя). Със скъпия да си ходиш на работа и почивки, а евтиния да се кара за тийл билдинги (да ходите с двата) ,а може би и в някои от рисковите зимни дни. Ако не може...

                        ...аз лично гласувам за Land Rover Discovery 5 Sd4(в класът на x5, gl и q7)- модел 2017г...чисто ново

                        Последно редактирано от dimityr3028; 13-03-17, 16:32. Причина: грешка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota LC 200 или GL

                          Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                          Големите кутий на туле са 500+литра,все ще се събере +малко отзад
                          Буса е оферта но само за условието за ски пистите,клиренса му е малък и покрай някоя река ще го изполомят отдолу.
                          До автора поразгледай и малко УС камиончетата-екскържън,тахое и тн. там по обем вътре,вънка,мотор и тн. няма кой да ги догони.
                          Да, ама:

                          Първоначално публикуван от bgsf Преглед на мнение
                          ...
                          -да може спокойно да върви и поддържа магистрални скорости от 140-160км/ч и повече.
                          - разхода му да не надскача 20/100
                          ...
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            Toyota LC 200 или GL

                            Разгледай и Хюндай Гранд Санта Фе.
                            За 30000 евро от Германия нов.
                            Не отстъпва на ГЛ по размери.
                            Слави се с надеждност и добро отношение цена/качество.
                            Аз бих взел 2 такива и ще товаря 2х5 човека с багажа или 2х7 с кутия на покрива.
                            Разхода на гориво за двата ще е под 20/100
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota LC 200 или GL

                              Предполагам не сте единствените с такава деиност така че се огледайте ,а още по-добре се разговорете с колкото може повече ваши колеги какво ползват от какво не са доволни и тн.Скорости 160/180 км/ч ще спрете да искате след първата глоба от Гърция...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X