Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota LC 200 или GL

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Toyota LC 200 или GL

    С един ГЛ ходихме на 'офроуд' по пътя над Чуйпетльово - за 5 км внимателно каране, спукахме 2 гуми и надрахме боята. Иначе има бавни и блокаж на задния диф. Категорично не става за 7 души + багаж, да не говорим че и на 2-рия ред седалки е тясно за трима.
    Тюле на покрива на джип е много неудобно за товарене, не влиза по подземните паркинги и вдига разхода сериозно.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #17
      От: Toyota LC 200 или GL

      Колеги,
      Нека уточня:
      -Ползваме външни водачи (шофьори) и досега наистина сме ходили с по 2 понякога и 3 коли, но, поради ред субективни фактори не желаем повече да ползваме външни водачи и ще разчитаме на нашия. Ако някой не се е разправял с чужд шофьор ..просто не му препоръчвам.
      - Поради горното колата трябва да е една а не две.

      Минали сме през разни варианти и под наем и повече коли и външни водачи..единственото което работи на практика е наша, собствена, 1 кола с 1 водач на който да му е зачислена и да отговаря материално за нея и това е. Затова твърдо си държим на 7 места +място за багаж и да е комфортно пътуването. А колата ще се ползва и за доста шосейни преходи освен да кара групите, затова си държим да е по-динамична и бърза.
      А глобите шефа си ги плаща без да мрънка нали иска колата да е в СФ по-бързо.
      Сега оглеждаме Вановете както ме посъветвахте, наистина може би това е най разумното , само не знам дали издържат на черен път, дупки и сняг.
      За Ланд Ровърите четохме много лоши отзиви и то за нови такива затова ще се въздържим от ЛР.
      Засега се очертават тези 2 Вана които препоръчахте или ГЛ.

      Коментар


      • #18
        От: Toyota LC 200 или GL

        Първоначално публикуван от bgsf Преглед на мнение
        Колеги,
        Нека уточня:
        ...твърдо си държим на 7 места +място за багаж и да е комфортно пътуването. А колата ще се ползва и за доста шосейни преходи освен да кара групите, затова си държим да е по-динамична и бърза.
        Тогава избора се свежда до ван или американско фулсайз нящу дето е екзотика по наще ширини.
        Със вана ще се правят доста компромиси откъм проходимост извън пътя обаче - пълно щастие няма.....
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Toyota LC 200 или GL

          Начи квото и да вземете или е проходимо извън пътя или вдига 160. Не друго, ама гумите за едното и за другото са напълно различни.
          И понеже скоростта ви е по-важна е се тая щото проходимост няма да имате.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Toyota LC 200 или GL

            Или някой си прави т@шак,или иска да изтезава непослушни служители, возейки ги 1000 км в кучкарника,с по 3,5 куфара в скута...За капак,ще бутат когато талигата закъса.Важен е комфорта на шИфиорчето...това не го разбирам...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #21
              От: Toyota LC 200 или GL

              Може би питащия е шоферчето
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #22
                От: Re: Toyota LC 200 или GL

                Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                Всичките изброени МПС-та вървят със 180, но гумите за такива скорости не стават за кал или мокра трева. Ако не ви трябват бавни скорости, мисля че V-клас 250цди ще свърши работа. Така или иначе 7 души и багаж могат да се возят само в бус.
                Моля за извинение, че се намесвам, но подобни скорости по нашите пътища са заплаха както за клиентите / шофьорите ви, така и за останалите, като мен например! Тук нямаме германски магистрали...
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • #23
                  От: Toyota LC 200 или GL

                  Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                  Toyota Sequoia с повече място ли е за пътниците на третия ред седалки от LC200 ?
                  Отвьд Голямата локва те врьщам на тоя вьпрос с препорька за Секвоята.

                  Проблема на Секвоята / което няма да е проблем за вас / е,че не се намират много 4Х4 и повечето са само двойка.Място ако не намерите в Секвоята то само вагон ще ви оправи,третия ред си е нормално място за нормални 180 см хора.На тавана има място за 2 броя ТУЛЕ от най-големите,а на задния капак носи 4 броя байкове нормален размер.

                  Сила има да дьрпа колкото искаш,магистрала подьржа 140 и гори около и под 20,яка е и проста за ремонт с нормални цени на частите за разлика от ГЛа примерно или ТЛК200.Мотора за около 2600 долара му се слага Компресор оригинален и вдига над 500 коня като им даваха едни 100 000 километра гаранция или там някьде по спомени,това в случай,че не ви хареса динамиката на тия 3 тона.Мотора е на верига и проблеми няма,скоростите са яки,спирачки се деработват с по-големи от Тундра пак по спомени

                  Не е класа на ТЛК200 или ГЛ кьдето е наблегнато или на лукса или на Европейския дизайн.Боабаба е правен за Щатите,прост и функционален без претенции да е звезда вьв вьтрешния дизайн или листа с екстрите да е 2 метра.Вози типично по камионски за разлика от ГЛа или ТЛК200,но вьпреки това достатьчно удобно и комфортно за средни дистанции по 1000 километра пробег / спирам ли за гориво е кьса дистанция,2 резервоара са средна,дьлгото е 24 часа и горница поне /.

                  Аз сьм твьрдо за Секвоята,Лимитед или Платина модела,вадят по 250 000 километра без особенни напьни с бой и товарене
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota LC 200 или GL

                    Колега,
                    За така поставените, специфични условия, смятам че единствените възможни (разумни) избори са ТЛК 200 и Мултиван 4х4.
                    С Ланд Крузъра трябва да правите компромиси с багажа и хората, с мултивана компромиси с проходимостта, но и двете се карат във фирмата и двете могат да се справят с поставените задачи, като мултивана е по-функционален, а Ланд Крузъра по представителен.
                    Лично мнение, придобито след карането и на двете машни с хора и багаж (мултивана се справя с 7 човека).
                    С посочения бюджет може да придобиете и Мултиван, специализиран за такива услуги ( около 80-90 К)и ТЛК 150 от по-новите за около 50 к и така ще действате според ситуацията (може и от по старите ТЛК200, но най-вероятно ще са с доста използван ресурс), а и ще имате подготвка за по кризисни/специфични ситуации
                    п.п.
                    Докато съм писал сте уточнили, че не искате две коли, но пак смяам че е добре да имате избор, иначе за около 130 К ще вземете много сериозен мултиван.
                    Мултивана може да се кара и по черни пътища, но за места където иска клиренс, няма да Ви свърши работа, още повече, че е дълга база и отзад ще опира.
                    Сега видях мненията на колегите за презокеански коли, карал съм такива и имам опит и с тях (експедишън, секвоя), подкрепям, че са оромни, особени разни Юкони и т.н.
                    Поздрави,
                    Последно редактирано от paragraf 22; 13-03-17, 21:00.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota LC 200 или GL

                      ...продължаваш да говориш с гордост,че ще карате бързо! Какви хора сте, не знам. Успех все пак.

                      Коментар


                      • #26
                        Toyota LC 200 или GL

                        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                        С един ГЛ ходихме на 'офроуд' по пътя над Чуйпетльово - за 5 км внимателно каране, спукахме 2 гуми ....
                        Аз при едно минаване на Дюлински проход срязах 2 гуми 205 х 55 х 15 на семейното комби ама това нищо не показва

                        Сложих 195 х 65 х 15 и нямах проблеми с гумите минавайки прохода а и където и да е по дупките
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 14-03-17, 04:26.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota LC 200 или GL

                          Един човек да каже, че търси LC200 и всички да му отговорят, че не става. Къса ми се сърцето направо!

                          Иначе 1000 км са сериозна дистанция и освен бус/автобус не знам колко е възможно, без да бъде мъчение за пътниците. От друга страна извън пътя дори и по черен път ще е трудно с бус - дълго междуосие, недостатъчна височина. При високите скорости бих заложил на LC200 пред бус, но да речем че 180 няма да са проблем, при така зададени параметри. При повече вятър буса отстъпва.

                          Това което Боса предлага може би е най-смислено, но как седят нещата с поддръжката на автомобил, който не се предлага на местния пазар - трябва да питате Горското стопанство!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota LC 200 или GL

                            В Х6 с лопатата ли ще вкарваш пасажерите?
                            А ако е нужна само една кола, още не са измислили Икарус 4Х4.
                            Проходимост и 180 км/ч е изискване за различни коли.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota LC 200 или GL

                              Колеги благодаря за помоща,
                              Насочихме се към бус още не сме решили какво, но ще е или Транспортер или V
                              Наистина не бяхме мислили за вариант бус но като претеглихме +- няма друг начин за комфортно пътуване особено като сме ограничени с един водач.
                              Явно Европейски вариант джип отпада а с Американски джип не ни се рискува, все пак не са малко пари и ни е малко неловко да караме нещо екзотично и без фирмен сервиз.
                              Честно казано искаше ми се да вземем джипка щото шефа е разбран и щеше да ни я дава отвреме на време уикендите , явно не било писано
                              Ако останат пари евентуално да се преборим за 2 кола джип резервен та и ние да намажем ,ама едва ли..

                              Надявам се темата да помогне и на други които имат такива дилеми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota LC 200 или GL

                                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                                Това което Боса предлага може би е най-смислено, но как седят нещата с поддръжката на автомобил, който не се предлага на местния пазар - трябва да питате Горското стопанство!
                                тук не знам,има фирми които пращат части за никакви пари,могат да се поръчват по нета пък и все някой внася за Тойота.Няма да е по-различно от това да вкарат ГЛа в сервиз на Балканстар за помпа на окачването примерно и да излезе от там след 2-3 месеца.

                                Аз ако трябва да избирам то бих избрал ТЛК200 по тукашните пътища и от време на време малко сняг с 2 деца вътре и жената резервен карач и то при едно условие - имам резерва и друг му плаща ремонтите и подрьжката на това / беден съм,живот,какво да го правиш /.

                                Ако трябва да го товаря,да го натискам по магистралата,да събира по 6-7 човека нормален размер,да носи на тавана си 200 кила багаж,да има просвет,яко окачване,яки скорости и мотор,да е направено да влачи и да върви с нормална скорост по магистрала или не,да е на базата на работна каруца / Тундрата е точно това /,да са му нормални частите като цена,да е изпитано и да му се носи славата на яко добиче / а не Додж /.............
                                БОАБАБА няма кой да му се опьне много като цена/качество/обем/дуракоустойчивост/подръжка.Тук го засичам с такива като Сьбьрбан/Тахо/Експедишьн/Навигатор,а не с бус пък бил той 4Х4 който малко ме съмнява да натовари 7 човека,200 кила багаж и да мине през камък педя висок без да изохка.Не съм карал скоро тия бусове които предлагате там та нищо чудно да не съм прав,карал съм и редовно се наслаждавам на Тундра което е същото животно с леген на задника и мммммммм не знам кой бус го може това което Тундрьо показва.Секвоята е същото с огромен трети ред който,като обем се е доказал като водещ в класа си / то па все едно много са му в класа ма така е думата /.

                                След 15 минутки тръгвам да гледам един ГЛ на 110 000 мили,искат му десетина бона или двойно по-малко от Боабаб на същите мили и години,само един преден амортеьор имало за смяна ммммда бе да и го продава човек на който може да се разчита и човек на който моите му подържат колите 15 години вече,първи и единствен собственик.Ми каквато и любов да изпитвам към Мерцедес пак не става,ако ще го играе детевоз или женско атакуващо магазините средство то да,половината пари с 2 деца и жената защо пък не,НО да му сложа 2 ТУЛЕта на тавана и да го замъкна с мен на ски или на палатка ммммммне го виждам,да натоваря приятелите и газ из планините СЪВСЕМ НЕ.

                                10 бона обаче и моите го знаят от ново това та стискайте ми палци,че и аз съм на подобна струна от известно време,но няма да товаря редовно 7 човека и не го купувам точно с тая идея.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X