Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota LC 200 или GL

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota LC 200 или GL

    Мл 4.2 в8-дизел с 180км.ч. обороти 2800.
    Върви и си пее.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • От: Toyota LC 200 или GL

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      .....
      Мл 270 дизел за три години нищо по двг.
      За МЛ 270 имам само коствени сведения - уредих го с нов ДВГ човека. Когато го питах как го строши, ми отговори - на прибиране от морето, посред лятото, само в лявата лента и др, подобни.

      Коментар


      • От: Toyota LC 200 или GL

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        На дъртото БМВ може и да пише, на мен на дъртия ми "Пасатор" 1991 г. пише "Не престоявайте на празен ход след запалване на двигателя. Потеглете незабавно!". Прочее, книжката е още в мен, въпреки, че продадох "Пасата". В книжките и на двата "Jeep"-а пише нещо подобно.
        Никой себеуважаващ се производител няма да напише такава глупост след запалване на студен мотор да тръгваш незабавно. Това е някаква трагедия. Няма как ти да обясня правилно с моите скромни познания по термодинамика, защо не трябва да се прави така.
        Real Recognize Real

        Коментар


        • От: Toyota LC 200 или GL

          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
          Това важи за вички мотори с вътрешно горене. Пише го в кинжката дори и на дъртото БМВ дето имах, пише го и на новите. Най-голямата мъка за мотора е да запалиш и веднага да я подкараш нормално, това скъсява живота рано или късно..
          На личният ми автомобил също пише, че след старт не е нужно да се изчаква, а може да се тръгне незабавно.
          По ред причини смятам, че все пак би било добре да не се превишават 3000 об/мин през първите километър-два.
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Toyota LC 200 или GL

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            Никой себеуважаващ се производител няма да напише такава глупост след запалване на студен мотор да тръгваш незабавно. Това е някаква трагедия. Няма как ти да обясня правилно с моите скромни познания по термодинамика, защо не трябва да се прави така.
            Пак не си наясно. Ма то с гола тойотофенщина не става:
            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
            На личният ми автомобил също пише, че след старт не е нужно да се изчаква, а може да се тръгне незабавно.
            По ред причини смятам, че все пак би било добре да не се превишават 3000 об/мин през първите километър-два.
            Има някакво значение за здравето на катализатора при бензиновите. Също и еко-меко и събражения за безопасност. Предполага се, че не палиш колата пред блока, а в гаража си и те съветват да потеглиш веднага, щото може, видиш ли, да се отровиш нещо или да си отровиш котката и после да осъдиш производителя.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Toyota LC 200 или GL

              То какво пише не е важно,кой плаща ремонта после Е.

              На колите моторчетата принципно не са правени за натоварване и са сметнати да държат ммммм 90% натоварване в 20% от времето,после смъкваш на 30-40 натоварване и си караш за да имаш мотор.
              Има мотори на други машини където е сметнато 100 на 100 - 100% натоварване на 100% от времето,но там и охлаждането е сметнато и дюзи и турбини и количество масло и помпи........

              По тая причина ми стана смешно как 3 тона Крузьл можел да има 4 цилиндров мотор който не вдигал 150,то това няма да извади и 5 месеца живот в Москва пък била 100 бона кола.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Toyota LC 200 или GL

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                На личният ми автомобил също пише, че след старт не е нужно да се изчаква, а може да се тръгне незабавно.
                По ред причини смятам, че все пак би било добре да не се превишават 3000 об/мин през първите километър-два.
                Може и да не пише но не е правилно и скъсява живота на мотора, учил съм го това и така ни казваше и учителя, че е хубаво да се изчаква не повече от 5 мин малко да загрее за да няма такъв термичен шок в началото от студен мотор, особенно зимата да запалиш и газ.....
                Real Recognize Real

                Коментар


                • От: Toyota LC 200 или GL

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Що простотии? Тази инструкция за употреба я има в темата за ТЛК 120 във форума, а и по принцип за дизеловите автомобили съм я мяркал на още две-три места тук? Не е ли правилна?
                  Простотии са, защото си направил някакъв тюрлюгювеч с откровени глупотевини.

                  "Сутрин палиш маторя и чакаш така едно 15 минути да загрее" - Ще чакаш дизел да загрява на празен ход. WTF?!?

                  "Караш внимателно! Няма ряз, няма мряз!" - тъпа измишльотина!

                  "90 - 100 км/ч не повече" - валидно за старите малки предкамерни дизели, които доста често са комбинирани с бавни диференциали и при по-високи скорости оборотите отиват в лютеницата. Но това като правило са коли, които никога не са предвиждани за шосейни бегачки, с които гагичовци да пишкомерстват по магистралите.
                  По-новите и по-мощни дизели спокойно си държат магистрални скорости.

                  "Едно така 10-15 минути празен ход си требе, да се охлади турбото и да поизстине двигателят. Туй да караш "ЛендкруЙзър" не е за некомпетентни селяндури работа!" - Както вече са ти казали, това е стандартна препоръка за коли с принудително пълнене след продължително каране с по-високо натоварване.

                  Можеш ли да прочетеш това отдолу?

                  ... After full load operation, idle the engine for a few minutes before shutting it down. This idle period will allow the lubricating oil and coolant to carry excess heat away from the turbocharger.
                  Пише го в книжката на Jeep Grand Cherokee 3.0 2015 г. ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Toyota LC 200 или GL

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Мл 4.2 в8-дизел с 180км.ч. обороти 2800.
                    Върви и си пее.
                    Оборотите не ги гледай, даже обратното - при макс натоварване - разбирай макс горивна порция и кислород, по ниските обороти натоварват термодинамично ДВГ сериозно, нищо, че на таблото оборотите са сравнително ниски.
                    Но, твоя МЛ не го познавам и приемам, че е здраво направен.

                    Коментар


                    • От: Toyota LC 200 или GL

                      И това което казва Чавдар в така било то при автомобил или корабен или генератор или какъв да е дизел в какво да е.Махаш му натоварването,боботи 3-4 минути на празен и гасиш.За повечето стари / да не кажа всички / и много от новите се препоръчва Италиански тунинг или 3-5 минути педал в ламарината на макс обороти за всеки 24 часа работа еле ако е работел ненатоварен дизела ма и това много хора му се стряскат и избягват.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Toyota LC 200 или GL

                        И не че нещо ма форума пълнолетен отдавна пък ние още за дизели как се карт си пишем,ще ни се смеят от БГ Мама
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Toyota LC 200 или GL

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Можеш ли да прочетеш това отдолу?

                          Пише го в книжката на Jeep Grand Cherokee 3.0 2015 г. ...
                          И други работи пише:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5746846

                          Ама не е "Тойота" все пак.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Toyota LC 200 или GL

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ще чакаш дизел да загрява на празен ход. WTF?!?
                            Това също защо е към мен, а не към "Учителя"?
                            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                            Може и да не пише но не е правилно и скъсява живота на мотора, учил съм го това и така ни казваше и учителя, че е хубаво да се изчаква не повече от 5 мин малко да загрее за да няма такъв термичен шок в началото от студен мотор, особенно зимата да запалиш и газ.....
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Toyota LC 200 или GL

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Пак не си наясно. Ма то с гола тойотофенщина не става:

                              Има някакво значение за здравето на катализатора при бензиновите. Също и еко-меко и събражения за безопасност. Предполага се, че не палиш колата пред блока, а в гаража си и те съветват да потеглиш веднага, щото може, видиш ли, да се отровиш нещо или да си отровиш котката и после да осъдиш производителя.
                              Ся па и адвокатски чалъми
                              Андро , обясни още , ако обичаш на незапознатите , какво става и с трансмисията при висока предавка и малки обороти.
                              А Асен , както винаги прям!
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Toyota LC 200 или GL

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Ся па и адвокатски чалъми
                                Няма адвокатски чалъми. За и против загряването на място (откъдето и думата "шофьор" = подгревач на французки) има 1001 публикации "за" и "против", стига да има желание някой да ги чете. Общо взето клонят към "против", вкл. и по съображения, че през зимата на място загрява само двигателят, а скоростни кутии (особено ръчни), диференциали и т.н. си мръзнат. После тръгваш с бодро загрят двигател и...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X