Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нашите деца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нашите деца

    Темите за образованието и за "това го знае всяко дете" ме провокираха да ви покажа нещо, което мен лично ме накара да се замисля сериозно, а знам, че всички обичате децата си

    "ДЕЦАТА НАУЧАВАТ ТОВА, КОЕТО СА ИЗПИТАЛИ
    Дороти Л. Нолт

    Ако децата получават несправедливи упреци, те се научават да презират.
    Ако децата са заобиколени с враждебност, те се научават да се бият.
    Ако децата растат в страх, те се научават да се тревожат.
    Ако към децата изпитвате съжаление,те се научават да се самосъжаляват.
    Ако към децата се отнасяте с присмех, те се научават да се срамуват.
    Ако децата се измъчват от ревност, те научават какво е завист.
    Ако децата живеят с чувство за срам, те се научават да се чувстват виновни.
    Ако проявявате към децата толерантност, те се научават да бъдат търпеливи.
    Ако вдъхвате на децата кураж, те се научават да бъдат уверени.
    Ако децата получават похвала, те научават какво е благодарност.
    Ако децата срещат одобрение, те се научават да харесват себе си.
    Ако се отнасяте с децата с благосклонност, те се научават да търсят любовта в света.
    Ако децата получават признание, те се научават да следват целите си.
    Ако обграждате децата с разбиране, те се научават да бъдат щедри.
    Ако децата живеят сред честност и почтеност, те научават какво е истина и справедливост.
    Ако децата живеят в сигурност, те се научават да вярват в себе си и в хората.
    Ако децата опознаят приятелството, те научават, че светът е хубаво място за живеене.
    Ако децата живеят в спокойствие, те постигат хармонията на Духа."

    Как живеят вашите деца?

    Аз бих добавила: а как живеят и какво научават нашите деца?
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

  • #2
    До: Нашите деца

    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение

    "ДЕЦАТА НАУЧАВАТ ТОВА, КОЕТО СА ИЗПИТАЛИ
    Дороти Л. Нолт


    Ако децата получават несправедливи упреци, те се научават да презират.
    Ако децата са заобиколени с враждебност, те се научават да се бият.
    Ако децата растат в страх, те се научават да се тревожат.
    Ако към децата изпитвате съжаление,те се научават да се самосъжаляват.
    Ако към децата се отнасяте с присмех, те се научават да се срамуват.
    Ако децата се измъчват от ревност, те научават какво е завист.
    Ако децата живеят с чувство за срам, те се научават да се чувстват виновни.
    Ако проявявате към децата толерантност, те се научават да бъдат търпеливи.
    Ако вдъхвате на децата кураж, те се научават да бъдат уверени.
    Ако децата получават похвала, те научават какво е благодарност.
    Ако децата срещат одобрение, те се научават да харесват себе си.
    Ако се отнасяте с децата с благосклонност, те се научават да търсят любовта в света.
    Ако децата получават признание, те се научават да следват целите си.
    Ако обграждате децата с разбиране, те се научават да бъдат щедри.
    Ако децата живеят сред честност и почтеност, те научават какво е истина и справедливост.
    Ако децата живеят в сигурност, те се научават да вярват в себе си и в хората.
    Ако децата опознаят приятелството, те научават, че светът е хубаво място за живеене.
    Ако децата живеят в спокойствие, те постигат хармонията на Духа."

    Как живеят вашите деца?


    Може ли по-дебела лупа за мен.
    Моля Ви редактирайте си поста така, че да се чете, ако не ще бъде изтрит.

    П.П така вече е добре
    Последно редактирано от Peppy; 22-11-07, 22:35.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Нашите деца

      Как - ами както родителите им. Поне в повечето случаи.
      Като говорим за българските - не им завиждам.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: Нашите деца

        Много ми хареса.Много от тези истини съм разбрал сам, но тук са доста добре
        формулирани.

        Коментар


        • #5
          До: Нашите деца

          Понеже се държаха зле с мен като дете, си обещах, че към моите деца ще се отнасям с любов. Да, ама е трудно, като имаш насадени модели на поведение....
          Това лято синът ми ми каза, че го депресирам. И това, защото на всяка откачена и неподходяща идея му обяснявах, че това е неразумно и безсмислено. Мислех, че като го сваля бързо на земята, ще го насоча към нещо реално и полезно за него. Да, ама не. И още една случка ме тресна по главата и ми помогна да получа "просветление". Една двудневна хормонална буря ме извади от контрол и ме накара да правя глупости. Тогава се запитах "защо се сърдя на детето си, което от няколко години е връхлитано от хормонални бури, за това, че се държи бурно и непоследователно. никак не му е лесно да се контролира".
          Осъзнавайки, че неволно съм копирала поведенческите модели на майка ми, поговорих със сина си и му се извиних, че не съм се отнасяла с него по подходящ начин. Той ме разбра и ми беше благодарен за разговора.
          Усещането оттогава между нас е страхотно.
          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
          Omnia vincit amor !

          Коментар


          • #6
            До: Нашите деца

            За всички, на които ще е интересно, преди време си купих книгата "Как се възпитават момчета" от Стив Бидълф - препоръчвам я, има много ценни и точни съвети и наблюдения в нея; може да ви помогне да избегнете доста грешки във възпитанието
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #7
              До: Нашите деца

              Колкото и да опитваш да наливаш акъл на някого, най-добре ще запомни, ако сам си счупи главата. Цветето расло в саксия, ако го присадиш в гората сред бурени ще увехне бързо. Много чути мъдрости и придобити знания могат да помогната на човека, но нищо не заменя опита.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Нашите деца

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Колкото и да опитваш да наливаш акъл на някого, най-добре ще запомни, ако сам си счупи главата. Цветето расло в саксия, ако го присадиш в гората сред бурени ще увехне бързо. Много чути мъдрости и придобити знания могат да помогната на човека, но нищо не заменя опита.
                Прав си - вода да е, да го налееш, ми то - акъл . И все пак, идеята е не да се работи на принципа на пробите и грешките, защото става дума за живи хора - и то за най-ценното ни - децата, нали?!
                А те се учат най-вече наблюдавайки ни и копирайки ни, каквото и да им говорим, ще станат такива каквито им покажем!
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #9
                  До: Нашите деца

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  .......Цветето расло в саксия, ако го присадиш в гората сред бурени ще увехне бързо. Много чути мъдрости и придобити знания могат да помогната на човека, но нищо не заменя опита.
                  Всъщност това е истината. Не че отричам горното (на първия пост), напротив, мъдростите са верни ако се спазват с доза умереност (в зависимост от конлретния случай), а не като догма.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нашите деца

                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    Понеже се държаха зле с мен като дете, си обещах, че към моите деца ще се отнасям с любов. Да, ама е трудно, като имаш насадени модели на поведение....
                    Важното е човек да има воля, да вземе правилни решения и да не повтаря грешките на родителите си. Аз възпитавам детето си коренно различно от начина по който аз бях възпитаван и до тук отчитам само плюсове и срещам разбиране. Мисля, че това е верния път.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нашите деца

                      Въпросът е какво ще научи от чупенето на глават... Например може да е това, че съветите дето си давал не са празни приказки . За да се случи обаче не трябва да се прекалява, защото и съветите, като всяка друга стока, като почнат да се произвеждат в големи количества се скапва качеството.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нашите деца

                        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                        Важното е човек да има воля, да вземе правилни решения и да не повтаря грешките на родителите си. Аз възпитавам детето си коренно различно от начина по който аз бях възпитаван и до тук отчитам само плюсове и срещам разбиране. Мисля, че това е верния път.
                        Всъщност много хора постъпват като теб (включително и аз) и така е правилно. Баща ми ме е възпитавал различно от възпитанието на дядо ми към него. Аз възпитах децата си различно от възпитането на баща ми. И те ще.......... и т.н. Винаги има "противоречие на поколенията". Явно това е сложа диалектика. Трудно може да се вкара в "научни коловози". Пък и възпитанието не зависи само от родителите (да те са основното), заобикалящото общество също много допринася.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нашите деца

                          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                          ...Аз възпитавам детето си коренно различно от начина по който аз бях възпитаван и до тук отчитам само плюсове и срещам разбиране. Мисля, че това е верния път.
                          Почти съм сигурен, че родителите ти мислят същото за техния начин на възпитание.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нашите деца

                            Всяка крайност е вредна, баланс му е майката - дете расло в "саксия" трудно успява в живота - да, но и такова расло в "концлагер" също не е на добре. Така че нашите деца ще си се сблъскват с живота и той ще си ги "одруса", но ние трябва да се опитаме (поне) да им създадем атмосфера на любов, приятелство, доверие и взаимопомощ, както и да ги насочваме, защото човек се формира докато е млад и тогава се залагат ценностите в главата му и ако "улицата" те изпревари - може и да имаш проблеми (не е задължително, че и там може да попадне на Хора).
                            Всъщност имаше Просторна тема за възпитанието на децата http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1806

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нашите деца

                              Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
                              Почти съм сигурен, че родителите ти мислят същото за техния начин на възпитание.
                              Бъркаш. Проблема е там, че те не са мислили, а просто са копирали от техните родители. Това е като да четеш книга за възпитание. Глупост нечовешка.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X