Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

    Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
    Благодаря за уточнението. Чел съм всичко. Избрал съм си лагере от Триера на КОЙО, та да видим. Я кажи сега маслото трябва ли да си източи и след това нещо измиване преди наливането на ново имали
    Източава се разбира се Миене... не виждам, защо и как...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #17
      От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

      Привет,
      Преди двадесетина дена извърших същия ремонт на Фронтера А 2,2 собственоръчно. Не е сложно, но си иска подготовка. Идеята с обратния чук става, ама за чужди коли. Подготви си подложка, която да фиксираш на фланеца, който държи болтовете за джантата, и с болтове и гайки натисни през отворите които държат главината на полуоската. При набиването ще ти трябват втулки, които да контактуват само по вътрешната гривна на лагера. Първо се монтира лагера. Задържащата втулка се грее до под 300 градуса, и е сметната така, щото при тази температура да се набива със сходно усилие както лагера. За втулката ползвах прав чук (тежко желязо с дупка) и водене по оста на полуоската.
      Така и така я свалих и се заиграх да премеря биенето по фланеца който държи джантата. Да си призная не останах очарован от резултата. Явно предните ремонтьори добре са се потрудили да чукат и лашкат.
      Това е от мен. Ако се захванеш сам - Успех!

      Коментар


      • #18
        От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

        Не се източва маслото като повдигнеш на крик то отива в другия край на моста като приключиш със смяната на лагера, провери нивото на маслото, ако се наложи долей

        Коментар


        • #19
          От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

          Предполагам на подемник ще се прави при мен процедурата. Притесняваме само това греене на втулката
          C20Nе '94 KБ

          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

          Коментар


          • #20
            От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

            Привет отново,
            Втулката която свалих от моята фронтиера -англичанка, е шлайфана и полирана и с голям натяг. Без греене е много рисково. При греене над 300 градуса теоретично започват процеси по промяна на структурата на стоманата. Но понеже разбирам, няма да си правиш ремонта сам, и вероятно имаш майстор на когото имаш доверие, не се навивай излишно. Има достатъчно опитни, които да извършат ремонта най вече бързо, и дори, и при по висока температура.
            Спорен ден.

            Коментар


            • #21
              От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

              Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
              Предполагам на подемник ще се прави при мен процедурата. Притесняваме само това греене на втулката
              Аз споделих моят горчив опит и нямам, какво повече да добавя Ще кажа за не знам, кой път да не се доверявате на гаражни майстори, или на експериментатори
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #22
                Привет VladimCho,
                Благодаря за споделения опит. Ако правилно съм схванал, си попаднал на самонадеян анти майстор с горелка. Не ми стана ясно, как ще се възползвам от него, ако попадна на такъв, натискащ копчето на 50т преса.
                Ако не ме разбираш, пояснявам накратко:
                Диаметър на вала 39.93 mm
                Диаметър на втулката 39.85 mm ;Дължина на втулката 31.5 mm
                Стегнатост :0.12 mm
                Необходима сила за набиване малко под 50т.
                Та след набиване по "правилния начин" на твоята контрираща втулка (да допуснем близки до моите стойности на вала и втулката), ти замерил ли си биенето по фланеца където ляга джантата?
                Набиване на пресови сглобки с нагряване не е експеримент, а технология в машиностроенето, частен случай на което е автомобилостроенето.
                При спазване на технологията, метода доказано работи. А при теб е било проява на техническо невежество. А и не съм убеден, че само с нагрята втулка е възможно да се загрее лагера така, че да деформира вградения семеринг. Вероятно са гряли, заклинила втулка. Самата втулка е с малък обем и бързо губи температура отдавайки я на вала. При температури около и над 500 градуса метала започва да червенее, първо с кафяв оттенък. И пак опираме до опит и знания.
                Не приемай писаното лично! Пиша за тези, които ще се захванат сами с този ремонт. При добра подготовка и събрана информация ремонта е възможен. За тях ще е и удовлетворението, което изпитах и аз, с първата си реализирана пресова сглобка.
                Сполай ти и със здраве.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-03-17, 06:48. Причина: Корекция от автора

                Коментар


                • #23
                  От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                  [QUOTE=Piterd;3124256]Привет отново,
                  Втулката която свалих от моята фронтиера -англичанка, е шлайфана и полирана и с голям натяг. Без греене е много рисково. При греене над 300 градуса теоретично започват процеси по промяна на структурата на стоманата. Но понеже разбирам, няма да си правиш ремонта сам, и вероятно имаш майстор на когото имаш доверие, не се навивай излишно. Има достатъчно опитни, които да извършат ремонта най вече бързо, и дори, и при по висока температура.
                  Спорен ден.[/QUOTE
                  ] Теоретично малко над.И за да станат необратими греенето трябва да продължи с часове.
                  Ако нямате възможност да пъхнете втулката в рамка на ТВЧ ( изчервява се от жега и срам и пада сама) , можете да си я отрежете в домашни условия двустранно с малкото флексче.И пак пада сама.
                  Лагера , дори и на преса в никакъв случай не трябва да се натиска по външната черупка.Новата втулка се нагрява до леко посиняване.Трябва Ви ловкост , бързина и тръба с диаметър , малко по-голям от този на полуоската.В никакъв случай не разчитайте , че донабита с чук ще върши работа.
                  Успех!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                    Хъъъммм мойте и двете втулки на лагерите са набити студени трета година няма ядове голям факир трябва да си да не запалиш семеринга

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                      Хъъъммм мойте и двете втулки на лагерите са набити студени трета година няма ядове голям факир трябва да си да не запалиш семеринга
                      Имаш да се учиш.Много е просто. Ако някога видиш как се процедира правилно , ще чуеш как втулката први "щрак"
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                        Кажи къде да дойда с полуоската и лагера да го монтираш ако семеринга даде фира ти плащаш лагера

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                          Моци , ша ни бийнат за спам.Само идването ти до Белгия е по-скъпо от една софра , скромна.Имаш целия август , да си приготвиш една полуоска , да се срещнем и да ти демонстрирам.Обаче насреща не ща лагерВ профила ми има Скайп , на лични ще ти пратя един номер -тел , уатсап,вайбър.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                            За семеринга ме е шубе че втулката почти требва да опре в него

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                              Привет jeko47,
                              Харесва ми как мислиш. Идеята с ТВЧ е замисляна и от мен, за следващо приспособление при ремонта на другата полуоска. Определени ментали лимити, ще ми попречат, да нагрея шлайфаната и полирана втулка на другата полуоска (поне такава очаквам), до идеята да си падне сама (предполагам се досещаш защо), но ще направи демонтажа и доста по лека задача.
                              При монтажа, не успях да достигна посиняването за което говориш, въпреки че бях консултиран да гоня този оттенък. Едно е да знаеш, а друго да си го правил и виждал. Но и това не е проблем, защото дистанционното мерене на температура е достъпно за ниво "хоби майстор".
                              Сполай ти, и благодаря за споделения опит.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                                Първоначално публикуван от Piterd Преглед на мнение
                                ...Не приемай писаното лично! Пиша за тези, които ще се захванат сами с този ремонт. При добра подготовка и събрана информация ремонта е възможен. За тях ще е и удовлетворението, което изпитах и аз, с първата си реализирана пресова сглобка.
                                Сполай ти и със здраве.
                                O... няма, за какво да се засягам, просто споделям моят опит с тоз ремонт. Първоначалният такъв бе направен при много хвален във форума майстор! Няколко дни след това, като забелязах, че по диска и гумата се стича масло скокнах при майстора, който се държеше не особено дружелюбно, вдигаше рамене и ми каза, че просто лагера не бил читав. При вторият ремонт майстора, който свали полуоската каза, че уплътнителят на лагера направо е бил изскочил от него! Така, че "майстори" у нас много... затова, каквото мога си правя сам по колата. Ако нямам инструменти си купувам а когато се опре до нещо изискващо много време, повдигач и т.н. положението е мятане на зарчета. Я уцелиш, я не... Поздрави!
                                P.S. Много често хоби майсторите се справят по-добре от уж Майсторите!
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X