Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

    Първоначално публикуван от Piterd Преглед на мнение
    Привет jeko47,
    Харесва ми как мислиш. Идеята с ТВЧ е замисляна и от мен, за следващо приспособление при ремонта на другата полуоска. Определени ментали лимити, ще ми попречат, да нагрея шлайфаната и полирана втулка на другата полуоска (поне такава очаквам), до идеята да си падне сама (предполагам се досещаш защо), но ще направи демонтажа и доста по лека задача.
    При монтажа, не успях да достигна посиняването за което говориш, въпреки че бях консултиран да гоня този оттенък. Едно е да знаеш, а друго да си го правил и виждал. Но и това не е проблем, защото дистанционното мерене на температура е достъпно за ниво "хоби майстор".
    Сполай ти, и благодаря за споделения опит.
    Привет и от мен!Само да уточним , че не съм го измислил това , а видялБеше през 1984.След уволнението от БНА работих две години "термообработка на всякакви железораци" и там ми се изясниха доста неща.
    На Владимчо бих рекъл , че разликата между успешните хоби майстори и добрите професионалисти е само в срока на добре свършената работа.
    И не забравяйте - човек се учи , докато е жив.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      Привет jeko47,
      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      .... разликата между успешните хоби майстори и добрите професионалисти е само в срока на добре свършената работа.
      Отново си в десетката. Нека четящите му обърнат внимание. Ако трябва, да си платя за ремонта по часовата ми ставка в основната си работа, ще ме заболи глава.
      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      И не забравяйте - човек се учи , докато е жив.
      И тука ще те цитирам, защото когато се случи в движение да се объркат нещата, е добре да имаш коз в ръкава. При мен, като не достигнах нужната температура се наложи, да преизчисля, с какво си имам работа. Оказа се, че очакваната стегнатост е подобна на тази при набиването на лагера. И въпреки, че втулката изминава само 37,3 мм, за разлика от лагера, се наложи да изчисля и приблизително колко време имам, в предвид, тежестта с която ще и помагам и съобразено с изстиването и, за да си стигне на мястото. Оказа се, че разполагам с 2-5 сек. в които трябва да направя 4-6 удара. Естествено системата с обикновен чук и тръба извън полуоската, няма как да ми даде нужния брой удари, за това се наложи да действам по друг начин. И всичко това е само теория и сметки, които не стига, че мога и да сбъркам, ами трябва и да приложа върху полуоската. Но понеже по силната ми страна са сметки и теория, аз така го направих.
      Лека и до нови срещи из темите на форума.

      Коментар


      • #33
        От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

        Стегнатостта не е 0.12 а Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5247.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5746815Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5252.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5746816 много здраве и късмет Владимчо.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #34
          От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

          След поста на Лозан съм вече в тотал щета. Можели без нагряване или не? И да, ако имаше как щях да отида директно при Лозан да ми я направи, ама уви няма как
          C20Nе '94 KБ

          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

          Коментар


          • #35
            От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

            Привет isuzo,
            В измерените абсолютни стойности в преден пост допускам отклонение +/-0.02мм от измервателния прибор, но в стегнатостта от 0.12 мм няма причина да се съмнявам. Въпреки това, ще си проверя уреда.
            Вала на полуоската и втулката са на колата, и няма как да премеря. Нека и други колеги се включат.
            Провери пак измерването на втулката.Ако намериш някъде +0.2 до 0.3мм си стискаме ръцете.
            Ако все пак втулката е с такава стегнатост, и я монтираш успешно, сподели как.
            Никога не е късно човек да научи още нещо.
            Поздрави,
            ПитерД
            Последно редактирано от Piterd; 16-03-17, 10:05.

            Коментар


            • #36
              От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
              Стегнатостта не е 0.12 а много здраве и късмет Владимчо.
              Благодаря, да ти се връща! Само не мога да разбера заядливият ти характер... минаха няколко години от случката, опитах се на лични да се помирим, не ми отговори. Свали ми рейтинга с коментар "храни куче да те лае"... обещах ти да не ти досаждам с колата ми, защото както ти каза ти е на карък и не го правя... какво повече... ???
              Тук не оспорвам някакви размери за да ми цитираш името, както аз не съм те цитирал до сега в темата...
              P.S. С брат ти се засякохме веднъж на Мадрид и си полафихме... наистина не разбирам...
              Последно редактирано от VladimCho; 16-03-17, 17:41.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #37
                От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                След поста на Лозан съм вече в тотал щета. Можели без нагряване или не? И да, ако имаше как щях да отида директно при Лозан да ми я направи, ама уви няма как
                За да се не уплашваш , ще ти го обясня , кат на малко дете.В технологията на металите..............................та втулката е с по-малък вътрешен диаметър от вала.Кат се грейне на правилна температура ,от температурните.........диаметърът и се увеличава дотолкова , за да бъде поставена на мястото И.Еее , ма кат истинееее и иска да си дое на малечкио диаметър.И са напрега , та не мое се изплизне от вала. И сега капиш? , понял? , разбра ли? , или анладън му?....Тъпо обяснение дадох.Ма , ако я намааш със сила , она нема да има вече с ква сила а се държи за вала.И се некоги ша та изпорти.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                  Колега до къде я докара с лагера? Аз днес цял ден се занимавам с това и освен, че свалих четерите болта който държат таза, нищо повече не направихме. Двата се развиха сравнително лесно, обаче другите два се позаоблиха малко и се наложи да набиваме с други камъни....Свалиха се....целите са в синя боя по резбата, която е 12мм стандартна(за мое щастие), което ме навежда на мисълта, дали не съм аз първия, който й прави тази маниполация? И започна другата мъка. Опитах с разни болтове от обратната страна да навивам, че да излезне, така както беше описано някъде. Да ама не. Айде с метчик да зачистим резбрата в задния край. Стана перфектно и пак не ще - За да излезнат болтовете, така че да опрът най-отвън, а не в таза трябва да са над 12см, което пък е не възможно защото пречи скобата на ресора и няма как да се вкара(дано не сме правили нещо грешно, но се съмнявам). Свалихме и цилиндъра, така че през неговата дупка да удрим с плътно желязо и Голям чук. Да ама не. Близо час бой и нагряване на черупката не мръдна нито милиметър. Надявам се някой да подскаже къде бъркаме или още някой метод, че не ми се сваля моста.
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                    10-20 кг. обратен чук
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                      Тежката операция премина бързо след като взех още снощи обратен чук "българско производство" и само 5 удара с варията полуоската беше вън. Лагера е точно 30мм. Така като гледам оста не мисля,че ще има проблем да се монтира и 31.5мм лагер, както го дават по каталозите. Лагера 100% е оригиналния си от '93 година Койо с номер 86С056.След като извадихме полуоската нито за миг не мислех за избиване на втулата и лагера, ами директно с малкия флеск и тънък диск ги прерязахме и с малко чукане втулката излезна и лагера също. Надявам се, утре да взема лагера от Триера и да се получи монтажа нормално без проблеми Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:323.6 КБ
ID:5754597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:470.0 КБ
ID:5754598
                      C20Nе '94 KБ

                      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                        Всичко мина перфектно! Само дето лагера дойде без втулката. Със старата при стругар и в сряда вечер всичко беше на мястото си. Не знам защо така се получи от Триерата, като сам го видях преди време, че в кутията си е лагера и втулката. Но както и да е,все пак го взех с доста стабилна отстъпка (дали заради това не са дали втулката?)

                        п.с Днес направих и първия си, смея да кажа ТЕЖЪК офроуд до местноста Баташки снежник над град Батак - уникално преживяване. Скоро ще постна клипове и снимки от дрането - Субару Форестър и Фронтера - Кал, камъни,адски дъжд и за капак градушка. 1840м надморска височина. Не мислехме, че ще излезнем, особено Форестъра.
                        C20Nе '94 KБ

                        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                          Би ли споделил цената с отстъпката

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                            128
                            C20Nе '94 KБ

                            https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                              Привет ЕмилГанев,
                              Поздравления с успешния ремонт. Би ли споделил повечко подробности? От какъв материал ти направиха втулката, на какви размери и как я наби?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                                Размера на втулката беше същия като на избитата и от от стомана направен. Беше гладко направена. С предварително подготвена тръба за набиването по точения размер на втулката стана лесно
                                C20Nе '94 KБ

                                https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X