Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна тампони на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна тампони на двигател

    Здравейте колеги!
    Някой сменял ли е тампони на двигател(ляв и десен)на Нисан Терано 2 2.7TDI , лесно ли се сменят и как протича процедурата със смяната?
    По сервизи много не ми се ходи,че някой ,,майстори" не могат да различат хидравлична от горивна помпа,затова по-далеч от такива ,,майстори".
    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от миро ловеца; 11-03-17, 18:51.

  • #2
    От: Смяна тампони на двигател

    Ако смяташ да ги сменяш пред вас ще е трудно,а иначе подигаш мотора и сменяш, ако не се справиш ела в Пловдив тел.0896501591

    Коментар


    • #3
      От: Смяна тампони на двигател

      Не се сменят трудно, но трябва да имаш с какво да вдигнеш двигателя. Само с крик според мен не е удачно поради липса на места за безопасно подпиране.

      Не знам дали е нужно, но аз отхлабих и захватите на скоростите към третия тампон, за да не го скъсам. Между другото го виж и него как е, защото поне от форума оставам с впечатлението, че той е по-податлив на повреди.

      Сваля се капака на двигателния отсек, така че поне за това ти трябва втори човек както и акумулатора за по-лесен достъп до десния тампон. Филтърната кутия и тръбата към турбото пък за достъп до левия.

      Другото е отвиване на гайки.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна тампони на двигател

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Сваля се капака на двигателния отсек,
        Не е задължително. Само трябва някой да го подпира докато се вдига двигателя, ако синджира е чак към тавана.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X