Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

    Здравейте колеги. Имам проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5 DID 2008 година. Ако някой знае от какво може да е нека сподели.

  • #2
    От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

    Първоначално публикуван от stanil123 Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Имам проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5 DID 2008 година. Ако някой знае от какво може да е нека сподели.
    ....еее,какво прави точно,давате газ и не ще мотора да се изфорсирва ли?как пали? при студен мотор ли не пали или и при топъл...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

      Имам същия проблем в момента трудно пали подавам гас трисесе неможе дасе форсира кади . Направи го преди ден два оправисе и сега пак същата работа

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

        Някакви грешки записва ли?
        Детонационно чукане чува ли се?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

          Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
          Детонационно чукане чува ли се?
          Това как се чува и разбира?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

            Ами мойто има детонации но над 1800 об/мин
            Направил съм клип, но не се чува добре. Нямам никакво димене в каквито и да е режими.
            Пали добре и се форсира добре.
            За момента диагнозата е дюзи при мен. Рециклираха ги уж, но никакъв ефект.
            Нямам грешки при четене. Налягането на рейла е 30 мра на празен ход и в движение при пълна газ стига 170 за кратко.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

              Възможно ли е въобще детонационно чукане при дизел? За пръв път чувам такова нещо .....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Възможно ли е въобще детонационно чукане при дизел? За пръв път чувам такова нещо .....
                За много от младите водачи(без спомени от миналото) всяко чукане е детонация.
                (друг е въпроса, че дизела си работи чрез самозапалване)

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  За много от младите водачи(без спомени от миналото) всяко чукане е детонация.
                  (друг е въпроса, че дизела си работи чрез самозапалване)
                  Добре старши може да не съм се изразил правилно.
                  Имах предвид, че не изглежда да е чукане от колянов вал, бутални болтове или клапани и разпределителни валове, а от неправилна работа на мотора, неправилно изгаряне.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

                    Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
                    Добре старши може да не съм се изразил правилно.
                    Имах предвид, че не изглежда да е чукане от колянов вал, бутални болтове или клапани и разпределителни валове, а от неправилна работа на мотора, неправилно изгаряне.
                    Неправилното изгаряне при тези дизели може да се дължи на куп причини.
                    -Налягане в рейката,работа на разпръсквача, херметичност на горивната камера, запушена генерация, неправилно подаване на порциите гориво,работата на клапана за рециркулация на изгорелите газове, и т.н. . Следователно имате нужда от квалифицирана диагностика на място. Да не се окаже ,че проблема е някъде из лагери-биелни,на балансиращ,разпределителен вал и прочие. Козата иска ..........Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

                      Да споделя и аз, вероятна причина - въздух в горивната система.Днес маркуча между горивният филтър и ГНП за малко да ме вкара във филм.Тривиална беше причината.Леко скъсване и хлабава скоба, върти на място като вентилатор но не пали.Ремонт на място - понеделник ще взема нов.Дръпнаха ме и за няма 5 м. запали.Притегнато е всичко и сега от 1/2 пали.Та проверете и наглед тривиалните причини.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с паленето и изфорсирането на Mitsubishi l200 2.5DID 2008

                        Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
                        Ами мойто има детонации но над 1800 об/мин .....
                        От звука на клипа не се чува добре, но според това, което въобще се чува, честотата на чукането е с честотата на оборотите на коляновия вал. Което ме навежда на едни мисли за лагери по бутала/мотовилки .....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X