Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща на колела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къща на колела

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Добре де - човека имаше конкретен въпрос - как да си направи кенефа на тая работа за поне едномесечен престой. Тук се изредиха сума ти хора да обясняват за спирачките, за влекача (по няколко пъти), да питат какъв е въпроса, ама никой така и не каза нищо за кенефа. Накрая човека си намери сам решението, а му се каза, че бил си избрал вектор и всичко останало е излишно!?!
    Прав си. Добре, че има и полезни коментари като твоя. Да беше го написал още в началото, човека вероятно щеше да си е решил проблема.

    ПП: А ако беше на друг етап проекта, бих дал идея(естествено излишна) за такива контейнери, или поне платформи(има най-различни), върху които да се сложат сегашните фургони.
    Последно редактирано от cecoa1; 24-03-17, 19:27.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Къща на колела

      Да си реши проблема няма, но силно се надявам да не се отчая нацяло от форума, особено от стилните опити за ирония.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #33
        От: Къща на колела

        Аз бих направил следното. Два/Три кастъчни кенефа от каравана, които ще се носят и изхвърлят на няколко дена в близките села, а сивата вода с един маркуч и някъде на 20-30 метра. Обща инвестиция няколкостотин лева и без излишни неща. За 6 човека с банянето ти трябват едни 100 литра дневно при изключително икономичен режим, така че кубик на седмица. Най -лесно ще е да има един обсужващ пикап с водната цистерна на него и да разнася и мръстните води.

        Иначе извън темата, аз бих заложил на 2 каравани, вместо този фургон.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Къща на колела

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Да си реши проблема няма, но силно се надявам да не се отчая нацяло от форума, особено от стилните опити за ирония.
          Или от спама на модератори, които се опитват да оценяват кои коментари колко са полезни за питащия
          Ако друг беше написал последните ти постове, да си ги изтрил като чист спам. За което май е хубаво и сега да се самосезираш(включително и този мой пост).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Къща на колела

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            За което май е хубаво и сега да се самосезираш(включително и този мой пост).
            Ни моа, не съм модератор в този раздел
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Къща на колела

              Е нали прочете, че няма да стои 5 години на 1 място или чукча писатель!?
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: Къща на колела

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Прав си. Добре, че има и полезни коментари като твоя. Да беше го написал още в началото, човека вероятно щеше да си е решил проблема.

                ПП: А ако беше на друг етап проекта, бих дал идея(естествено излишна) за такива контейнери, или поне платформи(има най-различни), върху които да се сложат сегашните фургони.
                Това съм го избрал за пчеларството. Само дето камиона, който ми попадна, явно е по-стара система и вдига и пуска със неговите си възглавници, тези на задната ос. Новите платформи са и по-дълги с около метър. Намерил съм си на килограм една от катастрофа, мисля да я скъся с около метър, да пасва на камиона.
                Колкото до големия кенеф - реших да поизчакам и да се образовам малко относно пречиствателните станции, може пък да е възможно да си спретна една пластмасова изотдоле. Иначе къщата на колела вече влезе в употреба, в натуралния си вид, колкото за фургон на обекта. Плащам си на превозвач и я дърпа, където кажа. Излиза по на сметка от превозване на два 6 метрови контейнера.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #38
                  Този тип строителство вече е доста актуален защото не се иска никакви документи за строителство,по простата причина ,че това е Ремарке и общините са безгласна буква.Не случайно е много срещано това строителство във Гърция където законите са жестоки но подобно строителство има на много места по морето и планините в Гърция.Там го правят това със старо ремарке и върху него строят Гърците и така всичко е законно.Виждъл съм във забранени зони във Гърция да се ползва подобна къща на колела във район който е защитена местност но щом е на колела местен жител ми обясни,че общината нищо не може да каже.

                  Коментар


                  • piron45
                    piron45 коментира
                    Редактиране на коментар
                    А случайно да забеляза че темата е от преди 5г ? Или чукча писател, не читател. Пък за първи пост е много добре.

                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    За 5 години българия не е успяа да излезе от 20 век

                • #39
                  Просто пиша хората да са наясно,защото много хора не знаят този факт със къщите на колела.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X