Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип с най-евтината поддръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Джип с най-евтината подръжка

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Цецо, какво им е на пружините та ресорите да са по-прости?
    На пружините(винтови) им трЕбват разни носачи и щанги. Не могат да поемат други сили освен вертикални. А ресора изчерпва всички функции на окачването. Амортисьорите също не са задължителни към ресора (ако паднат или ги нЕма по други причини). Модификации по ресорно окачване се правят елементарно.
    Не че ходовите качества се по-добри с ресори, но като простота и средства, са на нивото на всеки каруцар.

    ПП: А за трошенето, трудно се троши цял пакет.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      Джип с най-евтината подръжка

      Ако стоков Самурай те устройва, почти няма какво да му се чупи и е много симпатичен автомобил. Ресори има най-различни евтини опции, ако пък вземеш да ги счупиш. Другото е грес и масло. Ангренажен е 100лв макс. Гният като за световно обаче.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #48
        От: Джип с най-евтината подръжка

        Колеги налага се да пътувам 100 километра по асфалт и да измина 5 километра по черен път не говорим за сняг до кръста или коловози до шия В момента същото го правя и с предно предаване . Да се кача в Лада Нива или УАЗ ми се струва абсурдно Дайте идея за нещо по сносно ако ще да е както вие казвате паркетен джип

        Коментар


        • #49
          От: Джип с най-евтината подръжка

          Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
          Колеги налага се да пътувам 100 километра по асфалт и да измина 5 километра по черен път не говорим за сняг до кръста или коловози до шия В момента същото го правя и с предно предаване . Да се кача в Лада Нива или УАЗ ми се струва абсурдно Дайте идея за нещо по сносно ако ще да е както вие казвате паркетен джип
          Е, тогава си гледай пак Кия.
          Явно неправилно съм схванал въпроса в началото.
          Аз разбрах, че само се иска да вдига до 100км/ч по асфалт, а не че ще се кара предимно по асфалт.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Джип с най-евтината подръжка

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Явно неправилно съм схванал въпроса в началото.
            Аз разбрах, че само се иска да вдига до 100км/ч по асфалт, а не че ще се кара предимно по асфалт.
            И двете твърдения са вярни
            1 Не съм любител на скоростите и не карам с над 100
            2 За да стигна до някой гьол се налага да покарам доста по асфалт
            Ако терена се окаже сложен съм склонен да повървя малко дори и това не ме плаши
            Идеята е нещо по проходимо от лека кола с предно и с евтина поддръжка също така да се намират и части в магазините а да не ходя за един болт втора употреба пак на 100 километра

            Коментар


            • #51
              От: Джип с най-евтината подръжка

              Колега, я си вземи едно Санта фе единичка. Ще ти свърши работа за това което искаш. Пък и влиза в ценовата категория.

              Коментар


              • #52
                От: Джип с най-евтината подръжка

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Е, тогава си гледай пак Кия.
                Явно неправилно съм схванал въпроса в началото.
                Аз разбрах, че само се иска да вдига до 100км/ч по асфалт, а не че ще се кара предимно по асфалт.
                Правилно си разбрал:

                Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                ...
                Ще се кара по черни пътища вероятно и в кал не държа да развива скорости над 100 по асфалта. дълга или къса база също не е от значение защото ще се возя сам ...
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Джип с най-евтината подръжка

                  Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                  Колеги налага се да пътувам 100 километра по асфалт и да измина 5 километра по черен път не говорим за сняг до кръста или коловози до шия В момента същото го правя и с предно предаване . Да се кача в Лада Нива или УАЗ ми се струва абсурдно Дайте идея за нещо по сносно ако ще да е както вие казвате паркетен джип
                  Купи си Голф 3 Синхро Вариант, лифтваш го за 5-600 кинта с по-дълги пружини и амове и минаваш оттам, откъдето и стокова Витара и Киа. Само гледай да не е много изгнил.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #54
                    От: Джип с най-евтината подръжка

                    РАВ 4 първа генерация.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Джип с най-евтината поддръжка

                      По азбучен ред ги давайте.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #56
                        От: Джип с най-евтината подръжка

                        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                        Тъй де, то тава е и отговора според заданието. Взима от продавача и пет минути пълно частие. ...за десет тарифата е друга вече.
                        Е, може и така да се получи.
                        Аз Киата я взех преди 6 години, а преди 5 сложих ГИ. Конкретно за газта, не съжалявам, че платих тогава 1300 лв, защото от тогава сменям само филтри. Като чета за какви ядове се пише, чак се взривил един наскоро.. ужас!
                        Та, Рядко се кара по черно, но зимата си имаме доста сняг, и спасява положението.
                        При мен, към 60 хил. км изминати. Взех я с изпуснал заден ам, смених ги. Както и агренажа. Преди почти две години смених предни амове, разни други неща по предница, но без това няма как. Преди месец жила ръчна спирачка. Заради пробив на кабел, нови бобини комплекта, и свещи. Не ме е оставяла на път!
                        Нима по другите автомобили не се правят подобни неща?
                        Целта, за която беше купена, се оправда. Жена ми я кара 3 години, защото се кара много лесно, и е маневрена доста. Сега аз, но основно зимата, имам и лека кола. Баща ми лятото на село, там малко макадам
                        Ходил съм на много места в Бг, та чак до Тасос ))
                        Защо има толкова много противници на този автомобил?
                        Николай
                        VITARA 1.6, 93 къса кабр
                        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                        Коментар


                        • #57
                          От: Джип с най-евтината подръжка

                          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                          ...
                          Защо има толкова много противници на този автомобил?
                          Защото не е прието да се чете първия пост на темата. Ама пък може да се пуснат кучетата на воля.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Джип с най-евтината поддръжка

                            ...и аз съм с Киа,за 3 години не съм сменил нищо по ходова част или др по сериозно...само консумативи/с обикновена газова съм и ми харчи така като гледам колкото на всички-и дори с Г.И.(на извънградско)
                            /кара се предимно по асфалт,но и по Трънско я мъча на сериозен наклон,кал и камънак по 3-4 пъти месечно/,много съм доволен!
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Джип с най-евтината поддръжка

                              Аз пък като имах Паджеро редовно сменях нещо по ходовата част. Това прави ли го по-слабо от Кията? Не вярвам. Колеги, поддържайте си кошниците в добро техническо състояние и престанете с глупостите. Нашите пътища разказват играта на почти всичко.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Джип с най-евтината подръжка

                                Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                                И двете твърдения са вярни
                                1 Не съм любител на скоростите и не карам с над 100
                                2 За да стигна до някой гьол се налага да покарам доста по асфалт
                                Ако терена се окаже сложен съм склонен да повървя малко дори и това не ме плаши
                                Идеята е нещо по проходимо от лека кола с предно и с евтина поддръжка също така да се намират и части в магазините а да не ходя за един болт втора употреба пак на 100 километра
                                Виждам, че си от Варна. С риск да заприличам на Пенчо , може да врътнеш едно кръгче на моята. Така ще усетиш дали ти е удобна по принцип. После пробваш нещо друго, и така.
                                Николай
                                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X