Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HARD Enduro 2017 В.Търново

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: HARD Enduro 2017 В.Търново

    Пичове правят ви се трасета а последните години Атевистите се броите на пръсти по състезанията и когато се събрахте малко повечко стана мармалад и то само във вашия клас, бях почти през цялото време при Пантев на вашата навигация, при първа обиколка почти никой не спря с малки изключения за междинна контрола, номера болшинството нямаха, трябваше да ви гонят за да си кажете номерата, не може да спреш 20-30 метра след точката аз лично ако бях нямаше да си мръдна пръста да ви зачета обиколки, на брифинга също ви нямаше. Та като цяло каквото повикало такова се обадило изключая Краси Колев който си беше и на брифинга както и спря на контролата, как да се разбере кой е минал еле па и кой номер. Съвет отнасяйте се сериозно към нещата за да Ви бъде и класирането такова. В другите класове нямаше такава какафония. В.Пантев не Ви е виновен със нищо даже напротив откакто се занимава той със времеизмерването последните години нещата са ОК, даже доколкото знам и траковете вече също, има си време за контестации тогава се вършат тея неща а не тук във форума. Та Пантев ако иска може и да ви качи траковете и времената ако не иска няма сила която да го накара, че ако ни тегли една на следващото съзтезание ще Ви питам кой ще измерва. Отнасяйте се с уважение към труда на хората.
    Последно редактирано от Tpunep; 04-04-17, 18:22.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #77
      От: HARD Enduro 2017 В.Търново

      Радвам се, че отново се видяхме с толкова много хора. Болярите доста се бяха постарали, кетъринга беше денонощен, но имаше сериозни пропуски с ритмичността на снабдяването. Ту нямаше хляб, или мръвки или гарнитура. Но пък това, което го имаше беше вкусно.
      Хареса ми, че е навигацията е 2 обиколки, най-много ми хареса пит стопа на беседката в гората. Трасето съм го карал с АТВ и сега на 2 колела ми се стори по-трудно.
      Х-кроса беше лесен, но тесен. Можеше да се стовари още 1 автомобил от скрапа, да се копне дупката по-широка, да се стовари още 1 самосвал камъни1 за да не стават тапи. Аз понеже за първи път карам затворено трасе на 2 колела може да не взимате под внимание моето мнение, но имаше достатъчно място да стане по-широко. Това с още по-голяма сила важи за каручките.
      За времеизмерването наистина имат вина и състезателите. Трябва на старт-финала да има задължително спиране с някакво достатъчно време съдиите да могат да разберат номера на състезателя, впишат го в листа и му вържат марката. За номерата Жоро го е писал.
      За траковете да се прави картата така, че в крайните точки да не изчезва трака. Това за Зумо. Така аз на Банско получих наказание, но през цялото време съм карал с друг, който няма наказание за трак. И който иска да може да кара с 2, 3 или колкото може да си монтира телевизора, за да е сигурен че ще уцели трака и че ще има запис.

      Благодаря на организатори, съдии, спонсори, състезатели и на всички, които помогнаха това състезание да се организира и проведе.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #78
        От: HARD Enduro 2017 В.Търново

        Първоначално публикуван от kokitch Преглед на мнение
        Здравейте
        Не че сме отишли за класиране и точки а да се забавляваме но все пак това с класирането е дразнещо и К.Колев е мн прав
        Нямам наказание имах четлив номер и накрая нищо не само колегата Колев е недоволен ние по принцип за това не участваме на състезания не че е лесно да организираш но щом карат и организаторите за какво са им ГПС на тях при положение че трака е поле и трябва да гониш скорост
        И ако е удобно малко инфо как е сметнато времето на номер 525
        Искам да попитам Константин КОСТОВ - 525 как се сети три дена след края на навигацията си че има нередност с неговото класиране?
        Точно 525 номер профуча на втората обиколка без да намали въобще и беше с такава скорост че от тримата съдии на финала никой не му видя номера. След това явно си е предал GPS-a за проверка защото трака му е ОК. Но тъй като при мен си стои с 1об. затова е дисквалифициран и така ще остане.
        Мисля че стана вече банално 2-ма човека да повтарят че има МНОГО НЕРЕДНОСТИ с класирането на АТВ-та, а до сега нищо конкретно не са казали като факти.

        Коментар


        • #79
          От: HARD Enduro 2017 В.Търново

          Трасето от навигацията на Търново на мен лично много ми хареса- кратко, но технично, дори ужасно ме изкефиха пътеките с камъните, особено като тази която беше веднага след старта. Хареса ми също, че на проблемните места беше помислено от организаторите и там имаше много хора, които да помагат- състезателите бяха наблюдавани, за да се избегнат неприятни моменти по екстремите. Разбира се, всяко състезание си има недостатъци, но това не мисля че може да се ползва за оправдание непрекъснато от хората за които това не е новост, тъй като всички които се виждаме от вече достатъчно години- организатори, състезатели, съдии, кебапчии, ....вече сме много добре запознати със всичко и е ясно кое как трябва да бъде.
          За съжаление проблемите с неточните класирания не са от сега. Колко години трябва да се прави едно и също нещо, и как не се видя никакво подобрение до сега?? Едно и също- всеки път, отново и отново.......
          Защо не може всичко да е по лесния начин- точен стартов списък, точно време за старт и финал и едно класиране без грешки??? И защо не се публикуват всички тракове на момента, а трябва да се поискат, че да ги чакаме, и дали ще ги получим.....кой знае!!! (В този случай са публикувани вече видях) Но ако това се случва след приключване на състезанието, как ще бъдат коригирани грешките, ако се намерят такива?? И това не е много ясно, или всъщност е ясно.....
          Имаше среща, обсъждани бяха теми, взеха се решения... и в крайна сметка още на първото състезание стана ясно че дори хората, определящи правилата не ги спазват- като например номерата на състезателите. След като при всеки пост се публикува напомняне за номерата- още при записването на участника трябва да се дава и такъв. И ако на старта той липсва- състезателя трябва да бъде върнат. Или пък решението за липсата на трак, което води до декласация- и това не виждам да се е спазило, при появата на 1 точка на декласиран състезател в крайното класиране от Хард Ендуро Велико Търново. А как при работещи фотоклетки и съдии на финала се дава финал на състезател, който не е преминал от там?......
          Ако ние си правим нещата по- лесни за нас самите, те ще са лесни и за всички останали и няма да се стига до разискване на подобни теми. Ако се оправи отношението към всички, няма да се поражда и личностно отношение. Но това едва ли ще стане.
          Смятам, че няма нищо лошо в това да се изразява мнение и недоволство, и ако отсреща има "човек" който се старае, а не чака само суперлативи, той се замисля, поправя се, и нещата се нареждат. Защо когато някой изрази мнение- веднага се напада и всички скачат срещу него. Не виждам никакво уважение един към друг...Сякаш последно време се увеличават хората, които при направата на каквото и да било очакват единствено похвала и не търпят никакви критики- дори с единствената умисъл и стремеж към подобрение от критикуващия.
          Винаги ще има мераклии и желаещи да карат, и такива на които не им стиска да си кажат нещата такива, каквито са ги усетили, така както ги чувстват. За съжаление обаче- толкова могат...или пък не смеят да се обадят, защото ще бъдат отхвърлени и се страхуват. Но не е редно да се възползваме от тяхното мълчание, за да се прикриват грешки, грешките които се виждат, защото на някой така му изнася. Защо да се мълчи и да не се обръща внимание? Та нали точно това е начин за растеж? Когато си поръчате храна в заведение и ви се сервира помия за която трябва да си платите накрая, то в такъв случай ще си изядете всичко и ще си премълчите.!
          А когато става дума за нападение- хората са много, и бързо се надигат, но стане ли дума за подкрепа и за правда всеки се върти като лисица- да не бъде отлъчен от стадото случайно? Защо трябва да се мълчи, за да бъдеш харесван ли? А и това с тази делба също не го разбирам- АТВ-сти, мотористи....
          Напълно съм наясно какво точно коства да се направи организация за едно състезание, и да се създадат трасета за няколко класа, но не смятам че е толкова трудно да се направи обективно класиране на всеки един без изключение, защото всички участници го заслужават.
          Последно редактирано от Ramona; 04-04-17, 22:22.

          Коментар


          • #80
            От: HARD Enduro 2017 В.Търново

            Айде стига мрънкане бе! Като не ви харесва не карайте!!! Нон стоп мрънкане. Всеки за нещо мрънка. Заради мрънкашници като вас няма състезания, защото който и каквото и да направи все се мрънка на края! По-добре ли ще е ако няма състезания?
            Беше си супер. Карахме, ядохме, пихме бира и се видяхме с приятели.
            Бяха се постарали хората за тракове, затворено трасе абе всичко си беше топ! Поздравления от мен и дано пак ви гостуваме.

            Имам само една забележка която е като организация на целия шампионат. Хора качили се в по-горен клас да не могат да се запишат в по-долен!


            Коментар


            • #81
              От: HARD Enduro 2017 В.Търново

              Сравнение с първото състезание за тази година което се проведе в Кърджали това беше просто УНИКАЛНО ДОБРЕ , не мисля че може да се угоди на всички , винаги ще има недоволни , но с този грозен манталитет няма как . Вместо да благодарим за организацията и работата която са свършили хората ... правим обратното . Подкрепям Иван , беше много забавно и приятно състезание , всеки трябва да разбере че НЯМА КОЙ И НЯМА КАК ДА СТАНЕ ПЕРФЕКТНО СЪСТЕЗАНИЕ И ВСИЧКИ ДА СА ДОВОЛНИ , също мисля че за напред по състезанията трябва да ма определена зона където да бъде само Пантев и никой от учасниците или хората да ходят там , защото на търново през цялото време имаше хора покрай неговата маса включително и аз бях там , всеки говори нещо , някой пита еди кво си , минават мотори ..атв-та той записна времената , хората минават , занимават го с някви неща , 3ма човека едновременно му говорят кой минал , кой не спрял , кой кво направил и нормално да се получат някой грешки , + това хора били в горен клас да слизат в долен или вече били на първите места в долен клас да са задължени да се качат в горния . Състезанието свърши , благодарим за организациата , догодина пак

              Коментар


              • #82
                От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                Галерия със снимки е пусната в страницата на BG X-Enduro Championship тук:

                https://www.facebook.com/pg/BG-X-End...71442826225483

                До края на седмицата ще има още 3 галерии. Не ги пускаме във форума, защото ще заемат цялата тема, а се иска и допълнително оразмеряване. Тези, които се занимават с фотография знаят какъв труд е това.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #83
                  От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                  Ами не точно обратното е няма съзтезания заради липса на участници и съответно интерес и като не се изчистват проблемите интереса ще е все по малко Рени е много права
                  Когато отидете на ресторант и не ви хареса нещо било храна, обслужване или накрая ви излъжат в сметката какво правите
                  Не смятам да влизам в полемики и безмислени спорове но г-н Пантев да ви напомня че повечето участници имат вече камери както и аз работеща през съзтезанието и при желание мога на ви пратя клип с моя финал да факт е че подминах финала на спирачка с 2 метра но съдията идва при мен и ме пита кой номер съм аз му го казвам и той съвсем отчетливо повтаря номер 525 нали. Наложи се да му го кажа защото номерата ми бяха кални
                  И при положение че ме декласирате според доста и от участниците напълно неоснователно защо имам точки в крайното класиране
                  Заради ето такива дразнещи дреболии 5 човека не карахме на другият ден

                  Изпратено от моят SM-G928F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #84
                    От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                    Колеги, градивната критика винаги е полезна и не бива всеки път да се появяват хора определящи я като мрънкане! Къде е уважението в подобни не конкретизирани постове? "Стига сте мрънкали" бля бля ...клиширан коментар без никаква стойност!
                    Лично аз виждам, че са назовани конкретни проблеми, които ако не са Ви известни не разбирам защо трябва да се намесвате с общи приказки? В крайна сметка нали за това е тази тема! Да може когато се прочете да се прецени къде сме ... и евентуално ако има хора с воля и желание да се подобряват нещата към по-добро. Призовавам Ви за незлобливи и градивни коментари, които да ни водят напред и нагоре

                    Присъединявам се към мнението на Svetoslav Marimov, че на Пантев трябва да му се осигури спокойствие за да си свърши работата ... наистина е лудница около съдийската маса и нямам идея как екипа на Пантев се справя в подобна среда. Нека се съобразяваме повече с труда на тези хора!

                    Като продължение на темите по състезанието, се надявам организаторите да направят клип/клипове от интересните участъци в ПРО (и не само) Бих искал да видя как ТОП пилотите се справят в специалните отклонения обозначени с табелка PRO-участъците Ето един подобен кратък клип, които ми изпрати Митко Митов от Търново (Митак, имам да черпя) https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=zb9E9bIuKrs

                    И помнете, че КЪРТАЧИТЕ са номер едно!
                    Последно редактирано от EmoSKALATA; 05-04-17, 08:25.

                    Коментар


                    • #85
                      От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                      Състезанието си беше прилично, нямаше груби пропуски и недомислици, имаше масовост, имаше ентусиазъм - чуден празник на българското ендуро бих казал, ако бях поетично настроен или ползвах клишета

                      От написаното дотук относно проблемите с класирането разбрах, че главната причина е липсата на ясни състезателни номера и недисциплинирано поведение на някои състезатели. И чак не знам що го обсъждаме това, при положение, че на стошейсеиосем места прочетох, че трябва да има ясни и четливи табели, сякаш това не се разбира от самосебе си - първо, и второ - защо тези с нечетливите табели въобще са пуснати да стартират ?!? А тия, които не са спрели на финала да си предадат ГПС-ите и да бъдат отразени като финиширали - ами да го духат.

                      Шампионата придоби масовост, утвърди се като формат и трябва да се позатегне дисциплината - спазването на правилата е задължително, ако искаме да се развиваме. Самият факт, че си се записал да участваш предполага малко по-сериозно отношение, а не като на селска разходка - и моторчето ти да е постегнато, и ГПС-чето изправно, да си тептисаш ясни номера и да спазваш реда, наложен от организаторите. Сякаш мина времето, в което участниците в отделните класове се брояха на пръсти и всички бяха ако не приятели, то добри познати - появяват се нови участници, които трябва да бъдат възпитавани и обучавани в състезателни мероприятия, а това без ред и дисциплина не става, още повече при такава масовост.

                      Коментар


                      • #86
                        От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                        Няма ли опция да се направи стандартизиран стикер с лого на шампионата и тн. Хората на луната кацнаха, ние една уЕпенка да не можем да направим Могат и да се различават цветово за различните класове , да е по лесно когато се мешат траковете... пък и ще тръгне някаква "интрига" на кой какъв цвят му е стикера Мисля че всеки нормален човек ще иска да си спести разправията с отпечатването, а самата стойност за изработката може да се прибави към някоя от таксите в ивентите ... идва да кара - има номер. Бюджета за изработката ще е минимален и даже може да се добави някаква стойност към него, така че да се ползват тия средства за нещо полезно
                        Сигурен съм че поне двайсетина човека тук имат достъп до принтери
                        Последно редактирано от bliss-stick; 05-04-17, 08:42.

                        Коментар


                        • #87
                          От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                          Аз съм изкефен, покарах, видях приятели,
                          Кефи ме ще карам пак!

                          Болярите да си го преместят от единия крачол в другия и догодина пак да ни поканят! Благодаря
                          Който оцелее ще закусва!

                          Коментар


                          • #88
                            От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                            Поздрави на организаторите за първото им състезание ! Като за първи път се получи повече от добре. Останалите забележки към шампионата могат да се изместят в темата за "Акъли". Моето мнение за пропуските са именно, че се гони масовостта и това да не се разсърди някой.Пропуска се техническият контрол, ако има такъв тези "проблеми" с номерата веднага изчезват..... просто състезателя не се допуска до старт и това не е проблем на организатора.За тези които не са спирали за контрола на втората обиколка, си има дисквалификация, боли много, че си карал минал си трасето и за едно спиране те няма в класирането. Затова е по добре, когато не се явиш на брифинг и по този начин не може да си запознат с условията за безопасност по трасето и още повече, че 90% от състезателите са без застраховка трябва да има глоба, примерно двойна такса. И т.н с правилата, който не ги измислям аз, то си ги има и за цветовете на номерата в различните класове, застраховка за трети лица по състезанията, БФМ има цяла книжка с правила, които, ако се спазват става много по лесно и по малко отговорно за организатори и състезатели и цената на всички неразбории е годишна застраховка стотина лв. и лиценз 50лв.
                            За охрана на моторите, също се прие на сбирката, но нямаме кой да проверява дали всичко за което е гласувано се изпълнява.Правилата пак си ги пишем ние, но трябва да има и проверяващи по който да плюем, че ни вкарват в пътя .
                            Това е мое виждане, което не държа да се наложи на всяка цена. Ниво на Ендурото в БГ, което е по високо от това на Турция,Гърция,Сърбия,там Босна,Херцеговина и се дължи на този шампионат,но за догоним по добрите ни трябва повече дисциплина.

                            Поздрави на всички!
                            NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

                            Коментар


                            • #89
                              От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                              Първоначално публикуван от Smilen Преглед на мнение
                              Поздрави на организаторите за първото им състезание ! Като за първи път се получи повече от добре. Останалите забележки към шампионата могат да се изместят в темата за "Акъли". Моето мнение за пропуските са именно, че се гони масовостта и това да не се разсърди някой.Пропуска се техническият контрол, ако има такъв тези "проблеми" с номерата веднага изчезват..... просто състезателя не се допуска до старт и това не е проблем на организатора.За тези които не са спирали за контрола на втората обиколка, си има дисквалификация, боли много, че си карал минал си трасето и за едно спиране те няма в класирането. Затова е по добре, когато не се явиш на брифинг и по този начин не може да си запознат с условията за безопасност по трасето и още повече, че 90% от състезателите са без застраховка трябва да има глоба, примерно двойна такса. И т.н с правилата, който не ги измислям аз, то си ги има и за цветовете на номерата в различните класове, застраховка за трети лица по състезанията, БФМ има цяла книжка с правила, които, ако се спазват става много по лесно и по малко отговорно за организатори и състезатели и цената на всички неразбории е годишна застраховка стотина лв. и лиценз 50лв.
                              За охрана на моторите, също се прие на сбирката, но нямаме кой да проверява дали всичко за което е гласувано се изпълнява.Правилата пак си ги пишем ние, но трябва да има и проверяващи по който да плюем, че ни вкарват в пътя .
                              Това е мое виждане, което не държа да се наложи на всяка цена. Ниво на Ендурото в БГ, което е по високо от това на Турция,Гърция,Сърбия,там Босна,Херцеговина и се дължи на този шампионат,но за догоним по добрите ни трябва повече дисциплина.

                              Поздрави на всички!
                              Напълно съгласен!

                              Коментар


                              • #90
                                От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                                Хаха ок очевидно класирането зависи кой е симпатичен на някой
                                Няма смисъл тогава и да ви пускам клип ще се докара от 100 кладенеца вода
                                Просто исках да обърна внимание за някои неточности и субективни решения. Разбира се че трябва дисциплина но тя не се създава по този начин ами след като не е четлив номера защо се допуска да кара друг е въпроса че таксата можеше да е 32 лв и при записване да се дават номера както и да е ние сме отишли да караме за кеф и просто исках да споделя мнение за неточностите и не омаловажавам труда и времето на организаторите

                                Изпратено от моят SM-G928F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X