Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

    Привет. Реших да сменя свещите на колата (Фокус 1.6 бензин 2000г.) и си закупих Motorcraft SP-411 AYSF22FM платинум. Със старите свещи колата леко прихълцваше при по-рязко подаване на газ в по-ниски обороти. Особено като се кара на газ. Смених свещите и УЖАС... Двигателя се тресе, работи супер неравномерно явно на 3 цилиндъра, няма мощност и т.н. Веднага си помислих че имам проблем и с кабелите. Пробвах ги като ги разкачах един по един и видимо дават искра. Накрая реших да върна старите свещи и ... О,Чудо... двигателя заспа, направо замърка. Е, разбира се това леко придърпване пак си го има от време на време, но няма нищо общо с поведението при новите свещи. Старите са FoMoCo-обикновени. Та на какво според Вас може да се дължи това? Дали е възможно наистина проблема да е в кабелите? Данеби платинените свещи да са по-капризни към кабели от обикновените? Свещите са закупени от магазин от който преди време бях купувал пак такива за Ескорта и бях изключително доволен от тях. Моля запознатите с материята да споделят мнение!

  • #2
    От: Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

    Просто им намали разстоянието на 1мм или по-малко и ще запеят.

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

      и ако се получи това със намаляването на разстоянието да запее двигателят, да знаеш че кабелите ти са тръгнали към смяна...не че на фокуса и аз не го направих така и още не съм сменил кабелите
      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

        Благодаря!!! Намалих разстоянието на 0,8 и мотора заспа. Явно следващия път вече ще се наложи и кабели да се сменят.

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

          Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
          Благодаря!!! Намалих разстоянието на 0,8 и мотора заспа. Явно следващия път вече ще се наложи и кабели да се сменят.
          Не, следващия път ако се забавиш с намаляването на разстоянието ще сменяваш бобини. Те виждат най-големия зор с това разстояние 1.3+

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем (Аномалия) със свещи Motorcraft. Чисто нови.

            И това с издръпване кабел по кабел за да се гледат свещите дали дават искра, не се препоръчва като процедура, също може да прецака бобината.
            Поне за форд от визирания модел и година.
            Освен това не отлагай много това със кабелите - ще започне да прецаква свещите, ако видиш черни надлъжни линии отвън по порцелана на свещите ги сменяй веднага (кабелите), в комплект.
            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X