Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип

    Здравейте колеги, пред много голяма дилема съм след като разкарах Фрилендъра който бях взел сега искам да си закупя нова джипка ще се кара придимно по шосе много рядко ще излизам извън асфалта и то ще е най вече за да си начеша крастата дет се вика и да се държи добре на сняг евентуално ако зимата има много сняг спрял съм се на следните джипки четох доста последните две седмици но навсякъде различни неща се пишат. Нисан Терано 3.0 Di след 2002 година, другите не съм се спрял какъв двигател да са , Jeep Cherokee или както се води Liberty , Jeep Grand Cherokee , Mitsubishi padjero sport отворен съм и на други оферти евентуално много ви благодаря предварително
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Избор на джип

    За тераното 2.7 или ако държиш на 3.0DI трябва да е след 2004 .
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип

      Tераното си е парт тайм ,в 90% от времето си е само на задно.Паджерото ако не е суперселект и то е същото.Гранда е фул тайм ама с тоя цял мост дето си носи негативите от това! Малкия черок май е най оферта ,но с правилната комплектация ,че и от тях има парт тайм.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип

        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Tераното си е парт тайм ,в 90% от времето си е само на задно.Паджерото ако не е суперселект и то е същото.Гранда е фул тайм ама с тоя цял мост дето си носи негативите от това! Малкия черок май е най оферта ,но с правилната комплектация ,че и от тях има парт тайм.
        Малкия чирок ми беше най малкия мерак Хаха бях се спрял на тераното но то е декември 2002година
        а черокито с кой двигател е най добре и също 4х4 нали не е същото като на фрилендъра че с него реших
        да правя лек офроуд ама само боксуваше върху една равна поляна малко влажна тревичка и се наложи да обърна и да си тръгна Хахахах

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип

          Е то на мокра трева почти винаги си е приключение, ако нямаш правилните гуми. Аз съм пристрастен към тераното, но 2,7Tdi.
          Малко извън темата - колко много сняг в Бургас и на колко години се случва това? Не че нещо, ама съм завършил ХТИ-то там.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип

            Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
            Е то на мокра трева почти винаги си е приключение, ако нямаш правилните гуми. Аз съм пристрастен към тераното, но 2,7Tdi.
            Малко извън темата - колко много сняг в Бургас и на колко години се случва това? Не че нещо, ама съм завършил ХТИ-то там.
            Така е няма сняг но когато и да завали все са непотготвени нали знаеш Хаха. Защо 2,7 нали уж. 3.0 бил по добрия мотор изпадна ми един в Германия 3.0 и го следя но е 2002 година на 2800 ми го е свалил от 3300 евро. И затова се чудя сега почнах да гледам и тия черокита където колегата ми ги препоръчва има и една такава 2,8 но е автомат което го предпочитам но незнам до колко са им здрави кутиите. И междодругото нисана ми го дават с 8 джанти и 8 гуми 4 са за асфалт 4 са Кал
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип

              Първоначално публикуван от enviro Преглед на мнение
              кой двигател е най добре и също 4х4 нали не е същото като на фрилендъра
              Зависи на кое гориво си фен,но и CRD-то и бензина все стават.А 4х4 няма нищо общо с виското на Фриито! Става и за мокра тревичка.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип

                ами аз просто карам терано... дори от по старите - 2.7 TD. Tова определено има вътрешни щети. Не купувай джип ... или кола, която не можеш да огледаш и пробваш.. аз не съм се парил, но познавам достатъчно много хора, които са правили глупоста. Гледай за гнило.. калници, рама, кош. ако искакаш прати тел. на лични.... джанти и гуми се купуват

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип

                  Понеже и аз търсих подобна като размери джипка ти казвам, че читаво Паджеро Спорт няма или ако има то не се продава или е десняк, което за мен не е оферта. Бях хвърлил око на Хюндай Теракан, защото има всичко на всичко две проблемчета / дюзи, които има сериозен пробег ако са подменени с нови и моторчето в раздатката за включване на предния мост, което клеясва от не използване / плюс обаче, е че има добра антикорозионна защита и изгнилите, ако има такива са предимно блъскани и калпаво оправени. Окачване здраво има си и шаси и цените им са добри на вторичния пазар. Jeep не ми е познат и не мога да коментирам, но виждам доста карат малкото чероки и предполагам, че са читави. Нисана има много здрав мотор, но гният по-лесно? Някъде четох, че били поцинковани, но силно се съмнявам...
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип

                    е, колко да са поцинковани... гният си завалииките, ама се оправят. ДВГ-то е не убиваемо...според мен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип

                      Аз ги гледам колите и смисъл набелязвам и се чувам с продавача например и отивам директно да я видя ако не ми хареса подминавам и гледам следващата. Просто с цел да не отивам на сляпо и да стане така да няма нищо интересно и без да съм набелязал нищо щот и тва го има. Относно черокито как се разбира че е фултайм? Предпочитам дизел за сега тъй като на бензин няма да мога да му насмогна предполагам а на газ не съм превърженик изпитвам някакъв вид страх карах Ауди бензин което гореше 15-16 но не съм си и помислил за газ минах за около 2 години 130 000 км и го махнах а с дизелова кола се раждам вмомента не че ще е мн икономия все пак е джип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип

                        "Малкото" Чероки, ама до 2001 с 4.0 автомат и 242.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d636b600bc679ec82c932a8126c020b3.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5746532
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип

                          Според мен, ако колегата избира Jeep, модела трябва да е само бензинов.
                          ПП. Горния джип е уникално направен, предвид годините си...адмирации.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип

                            Първоначално публикуван от enviro Преглед на мнение
                            на бензин няма да мога да му насмогна предполагам а на газ не съм превърженик изпитвам някакъв вид страх
                            Няма от какво да те е страх!
                            Искаш ли икономия...само газ-бензин! Само че ГИ при кадърен газаджия и разбира се,малко повече кинти!
                            Ако въртиш на година 12-14хил(примерно)ГУ се изплаща за година само от разликата!
                            Аз направих така и не сбърках,пък ти както искаш..
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип

                              Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                              Няма от какво да те е страх!
                              Искаш ли икономия...само газ-бензин! Само че ГИ при кадърен газаджия и разбира се,малко повече кинти!
                              Ако въртиш на година 12-14хил(примерно)ГУ се изплаща за година само от разликата!
                              Аз направих така и не сбърках,пък ти както искаш..
                              А твоят избор какъв беше гледам че си с малкия черок 2,4 какво би дал като съвет ? Не съм казал че това ще са колите може и друга марка модел нямам нищо конкретно просто на тях се бях спрял за сега. Приемам всякакви съвети и мнения и както излиза някъде около 3000-3500 евро мога да си позволя вмомента за покупката тъй като имам други неща като ремонти в който ще се налеят доста пари и вмомента бюджета в ограничен до някаква степен а с една кола не става обезателно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X