Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ракията-печене или варене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ракията-печене или варене?

    Здравейте всички.
    Имахме спор с един полицай дали ракията се вари, или се пече.
    Ако приемем, че казана е един вид тенджера под налягане-в нея се варят разни неща, значи ракията се вари.
    Обаче, ако си представим, че е един гювеч в печката-може и да се пече.

    Вие сте.

    Темата е с хумористичен уклон, да не вземете да развивате физични теории ся...
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Ракията-печене или варене?

    А боба в гърне,печен ли е?
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #3
      От: Ракията-печене или варене?

      Не е според съда/казана, кулата/, а според региона /географското място/. В северна България се вари, в пернишко и трънско се пече. Не знам глаголът има ли отношение към алкохолния градус.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        От: Ракията-печене или варене?

        Ракията се вари,после се пече Препекът! НАздраве !
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Ракията-печене или варене?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Здравейте всички.
          Имахме спор с един полицай ......
          Такааа , че ракията църцори мисля да не се коментира. Това е световно известно.А по въпроса за "спор с полицай"-може и малко по сериозно ,че да не се окажат и финикийски знаци в спора.
          Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.

          Коментар


          • #6
            От: Ракията-печене или варене?

            Тук сред близки си имаме друг нАучен термин за процеса - не варим ракия, а варим гюрултия . Пък се пече само във фурната или на скарата, в тенджерата се вари, щото стигне ли се да се пече - станала е за изхвърляне.

            Коментар


            • #7
              От: Ракията-печене или варене?

              Ми той казана тенджера ли е?
              Баси колко боб може да се свари в един казан за ракия...

              Аз съм за "варене", но разбирам и тези дето казват, че се пече-все пак огън има отдолу...

              По нашия край си казваме "варене", и "двойно преварена". И си мисля, че това е правилното( за да се изпари алкохола-материала ври), но пък разнообразието на езика ни ме кефи.

              Както каза Иво-думата "църцори" няма аналог в другите езици...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Ракията-печене или варене?

                Требе да се вАри, от печени казанджии. А не да се пече, от хора, на които не им е уврял акъла за тая работа.

                А за препека, вЕрно е, и тия които варят ракия си я препичат. Или най-малкото и да му викат преваряване, пак получават препек .
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Ракията-печене или варене?

                  Дестилира се пък. Ай наздраве!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ракията-печене или варене?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Здравейте всички.
                    Имахме спор с един полицай дали ракията се вари, или се пече.
                    ...
                    На много места в България, ако използваш някое от следните съчетания може да се стигне до бой:

                    -Ей, байо, страхотна ракия си дестилирал.
                    -Кога ще дестилираш ракията?
                    -Тая ракия скоро ли я дестилира?

                    Та доколкото дестилирането не варене, а още по-малко печене, всеки си използва каквото иска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ракията-печене или варене?

                      Аз ,в това упражнение съм дилетант. Имам опит от един път. Един ден цепене на дърва ,ма седели няколко години и яко възлести.Цепене с клинци та да горят бавно и да не загорят казаните.На другия ден около 2,5тона джиббри.Като накрая бабата вика е деца остана само батлачето-а то каца която се прави в стаята с подобен размер и ....никога не се вади.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ракията-печене или варене?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        ...та да горят бавно и да не загорят казаните...
                        Ей я истината - загаря манджата в тенджерата ако почне да се пече. Докато се вари само - църцори... гюрултия. С гъст материал като за печене казанджията не те пуска, разрежда го с вода.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ракията-печене или варене?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ми той казана тенджера ли е?
                          Баси колко боб може да се свари в един казан за ракия...
                          Коле,ти у казарма не си ли бил бре!?Бобеца се вареше у 200л казани(ел тенджери).

                          А матрияла си се вАри докъто процърцори ракията.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ракията-печене или варене?

                            Питайте някой казанджия,какво излиза при печене на ракия.
                            Ами не става за пиене после.
                            А варене и печене,е въпрос на реч в различните райони на България.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ракията-печене или варене?

                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              Ракията се вари,после се пече Препекът! НАздраве !
                              В нашия регион му казват "двойно преварена" което в случая е същото
                              Друг е въпроса че се консумира по добре с варено а не печено

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X