Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ракията-печене или варене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ракията-печене или варене?

    Изваряване на ракия.
    Ракията се вари и кавгата се пече...
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #17
      От: Ракията-печене или варене?

      Ти пък Коле, да спориш с полицай! С воуружен човек спори ли се?!
      Сега на въпроса: Как така ще печете течности бре?!!!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #18
        От: Ракията-печене или варене?

        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
        Сега на въпроса: Как така ще печете течности бре?!!!

        ,,В казан си се пекла,
        по тръбичка текла...''

        от известна тематична песен

        ... винотО как е сухо щом тече?!

        из друга песен
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          От: Ракията-печене или варене?

          Я ква тема за рано сутринта!
          Аз пък от там, където съм го учил тоя занаят зная, че ракия се пече за да е "пакана"- яйца се варят.
          Все пак съм 1/2 от Там...
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #20
            От: Ракията-печене или варене?

            Тия дето си вАдат градините с криви селски чушки пекат ракията, а там където поливат розови домати в градините си варят и ракията. А и спор с полицай...
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Ракията-печене или варене?

              В селото на майка ми, което е до Белоградчик, казват печене. Отиваме на казана да печем ракия. Онзи ден вуйчо ми ми звъни и вика, опекох ти ракията дето си я варил и си я орезилил в твоя казан от стара перална. Ама ми е простено, за първи път миналата година правих ракия.

              Коментар


              • #22
                От: Ракията-печене или варене?

                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                В селото на майка ми, което е до Белоградчик, казват печене. Отиваме на казана да печем ракия. Онзи ден вуйчо ми ми звъни и вика, опекох ти ракията дето си я варил и си я орезилил в твоя казан от стара перална. Ама ми е простено, за първи път миналата година правих ракия.
                Щом е за пръв път ти е простено,то така се учи човек.
                И аз имам роднини по оня край,и те си печат ракията.
                Разликата е само в израза,печена или варена ракията е една и съща.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #23
                  От: Ракията-печене или варене?

                  Е затова не пия ракия, защото никой не знае какво прави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ракията-печене или варене?

                    Щом можеш да го разбъркаш- значи се вари.
                    Ако трябва да го обръщаш- значи се пече.
                    Кажи ся, полицайчето печено ли беше или беше каша в главата?
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ракията-печене или варене?

                      Аз съм от Велинград, там също казват печене, в момента от 20г. де, живея в Благоевград и тук също ги чувам да казват да печем на казана. Е ми аз в моя дето съм си го правил от стара перална е с реотан и за мен си се вари. Сипвам вътре изцеденият сок, реотана е изолиран с решетка да не опира нищо в него и така , включвам и чакам да прокапе. Първият път го сложих как си е с пъшки и всичко и стана що годе добре, но после ме посъветваха да го цедя и така и направих и стана манджа с грозде. не знам дали съм сбъркал при вторият път, но смятам да разбера на пролет като се пробвам пак с тазгодишните джибри.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ракията-печене или варене?

                        А кво е пъшки бе?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ракията-печене или варене?

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          Аз съм от Велинград, там също казват печене, в момента от 20г. де, живея в Благоевград и тук също ги чувам да казват да печем на казана. Е ми аз в моя дето съм си го правил от стара перална е с реотан и за мен си се вари. Сипвам вътре изцеденият сок, реотана е изолиран с решетка да не опира нищо в него и така , включвам и чакам да прокапе. Първият път го сложих как си е с пъшки и всичко и стана що годе добре, но после ме посъветваха да го цедя и така и направих и стана манджа с грозде. не знам дали съм сбъркал при вторият път, но смятам да разбера на пролет като се пробвам пак с тазгодишните джибри.
                          Това дето казваш с ел. нагревател,не става за нищо адаш.
                          Обади се на Сашо,да ти обЯсни как се прави и Вари ракия.
                          Започнах да правя сам ракия на 30г. щото баща ми почина,и нямаше кой да я направи.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ракията-печене или варене?

                            Пъшки е това е дето остава след роненето на гроздето. И моя баща почина преди 5 години и понеже имам във Велинград голяма асмма дето ражда по 200 до 300кг. грозде, в зависимост от годината и реших тая година да направя и вино. За памид и малко добавка като за първи път стана нещо. Догодина ако има грозде ще го смеша с повече друг вид и дано стане по-добре. А тоя казан го правих преди десетина години с баща ми. Ама той си правеше екстра ракийка. Има време ще се науча. А Сашката ще го преслушам скоро.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ракията-печене или варене?

                              Зор да сиреняса и тая.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ракията-печене или варене?

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Ей я истината - загаря манджата в тенджерата ако почне да се пече. Докато се вари само - църцори... гюрултия. С гъст материал като за печене казанджията не те пуска, разрежда го с вода.
                                Те това е!

                                И аз имах преди години спор с един бивш виден местен управленец който се имаше за голям капацитет по всичко, то тъй ме убеждаваше, че се пече. Оставих го да си я пече, аз я варя.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X