Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

    Колата е гореописаната ,модел 2003г.Симптомите са следните - при движение "по инерция" с ниска скорост ,подам ли леко ,подчертавам ,леко газ и се чува пречукване в задната част на автомобила.Същото е и при рязко,но кратко подаване на газ.При превключване от 3та към 2ра също.С две думи - повечето симптоми се въртят около 2ра скорост.Преди две седмици я вдигнах на подемника и се оказа заминал висящ лагер ,подмених го и имах усещането за липса на всичко притеснително.Всички видове тампони ,щанги и т.н. по окачването са уж перфектни ,маслото в кутията розово и в граници ,масло в диференциали не знам ,не съм го проверявал.Единствено има лек луфт ляв вътрешен накрайник на предна полуоска /или каквото е там/.Днес отново взе да ми хлопа.Карам ли по-агресивно няма проблеми ,лигавя ли я бие на желязо.Карам вече около 50К км без да сменям масла по трансмисии и кутия ,не искам да насочвам мненията в тази посока ,но .... как мислите?
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

    Каре ?

    Коментар


    • #3
      От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

      Днес навъртях 400км ,като 50-60 в активен трафик и пробвах всякакви варианти на потегляне ,спиране ,отнемане на газта и т.н.Определено чука отзад.Нямам идея колко и къде са каретата ,знам само средното преди висящия лагер /здраво е/.Убеден съм ,че не е кутия ,защото започна да се обажда и без превключване на предавка.Остава наистина да е каре.Дано.В понеделник отново на подемника.
      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

      Коментар


      • #4
        От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

        Гумен тампон от ляво към купето се оказа - общо 80лв за двете страни с работата/при приятел/и съм нов.
        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

        Коментар


        • #5
          От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

          Нов ама друг път.Явно ядовете ми започват /то как година и кусур да карам ,без да правя/
          Ситуацията е следната - на място ,натиснат педал на спирачката без да се пуска и от P включвам R ,нагнетява и се чува леко чукане на метал от зад.Другия вариант ,от P слагам D отново без пускане на спирачката и осезаемо по силно удря на метал отпред в дясно.
          Подемникът днес бе зает ,но майсторът ми легна и гледа.Първо становище негово - при включване карданите тръгват и се чува това биене.Тръгват е силно казано ,все едно обират някакъв голям луфт от близо четвърт оборот.
          Лошото е ,че тази нощ отново пътувам ,вдругиден пак ,и в понеделник също ... не ми го побира акъла кога ще отделя време да я спра тази кола за обстоен преглед.
          Някакви предположения и временни съвети?
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #6
            От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

            http://www.tucson-club.ru/forum/forumdisplay.php?f=190 разгледай руския форум ан туксон, има много полезна информация.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

              Благодаря за насоката ,знам руски ,но нямам намерение да ровя седмици наред.
              Резултата .... наистина съм чисто нов вече.Оказа се предно каре/кръстачката/ и срещу 25 кинта заспа.Колата се стегна и се мазни като тюлен вече.
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #8
                От: Чукане при превключване Santa Fe 2.0 crdi 4x4 113h.p. automat

                Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                Благодаря за насоката ,знам руски ,но нямам намерение да ровя седмици наред.
                Резултата .... наистина съм чисто нов вече.Оказа се предно каре/кръстачката/ и срещу 25 кинта заспа.Колата се стегна и се мазни като тюлен вече.
                За следващ път , да кажеш на майстора си как да проверява каретата на карданите : Колата на предавка , или П , ръчна.Една здрава отвертка ( щангичка ) в ухото на кардана и натискане в двете посоки.Има ли луфт спрямо ушетата и кръстачката на карето - там е.При усилието от мотора ще има удари , които се чуват , като удар на метал в метал ( чукане)
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X