Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сребърен феролит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сребърен феролит

    Колеги всички бои на които на кутията пише ПФ нещо си са алкидни и се разреждат с АМВ ; МРТ ; бензин или някой друг минерален разредител но не на ацетонова основа . В повечето случаи кореселина ги пресича . Той си е разредител за боите на акрилна основа . Те съответно съхнат значително по бързо . Има много добри и евтини бои 3 в 1 на Лакпром струват десетина лева кутията и се разреждат с АМВ или МРТ . Аз от доста години пръскам с тях защото икономисват време и работа . За това става въпрос http://www.lackprom.com/produkti/det...98/steel-guard
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Сребърен феролит

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ... . За това става въпрос ...
      Аз също ги ползвам,ама нямат "хамър" ефект.Иначе понасят на кореселин.

      Коментар


      • #33
        От: Сребърен феролит

        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
        Аз също ги ползвам,ама нямат "хамър" ефект.Иначе понасят на кореселин.
        То истинския "хамър" ефект си го имат само Хамершлак ама там цените хапят Освен това не с всеки пистолет става равномерен тоя ефект . С Хамершлак и с четка пак става
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Сребърен феролит

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ..... кореселина ги пресича . Той си е разредител за боите на акрилна основа ....
          Акрилните не са ли на водна основа , съответно разреждане с вода , а нитроцелуозните - с кореселин ?

          Коментар


          • #35
            От: Сребърен феролит

            Добро утро, днес ще се опитам да снимам една от масите, за да се види точно какво ще се боядисва. Ще погледна коя от изброените бои ги има в нашата магазинна мрежа, че в Благоевград щото питаш за нещо ново на пазара или нещо дето не са му чували името, веднага ти отговарят- това да не ти е София.
            За феролита питах понеже където и да ида и питам за нещо подобно ми предлагат само него и 3 в 1. Но нека да снимам и ще кажете и вие.

            Коментар


            • #36
              От: Сребърен феролит

              Сребърен феролит е нищо повече от една обикновена боя

              Има няколко вида лакове, алкидни, акрилни и нитроцелулозни...

              Боите като структура представляват:

              Пигментация на прах, от някое вещество с определени свойства (включително и отровни такива: като арсен, олово, кадмии, селен, окиси и др.) чиито свойства ги кара да поглъщат определен спектър на бялата светлина..

              За да могат да се задържат тези частици, върху детайла и да не се отмиват от там, като носител се ползват лаковете, лаковете са на базата на полимерните вещества.

              Лака служи и като антикоризонна защита, като създава отделящ слой между детайла и атмосферата,
              а пигментите в него служат за красота(като изключим оловните пигменти).


              Като видове са:
              Акрилни
              Алкидни
              Нитроцелулозни

              Всеки лак си има и съответен разредител:

              Акрилни - Акрилен разтворител
              Алкидни - Алкиден разтворител
              Нитроцелулозни - Короселин, ацетон

              Не бива да смесвате разредителите, понеже някой са на различна основа.

              Друга особеност е че акрилните и алкидните лакове, при тях съхненето протича на два процеса, изпарание на разтворителя и молекулярна полимеризация, тези лакове са много устойчиви във времето, но тези етапи на съхненето са много температурно зависими (някой не съхнат под 20 градуса дори).

              Нитроцелулозните лакова само разредителя се изпарява, те съхнат бързо и са добра основа, но нямат трайност във времето..


              Заради това базите са на нитроцелулозна основа, а отгоре базата се залива с акрилен или алкиден безцветен лак..

              Моят съвет:

              Стъпка 1.
              Вземи боя по твое усмотрение за външен вид, за основата можеш да ползваш за трайност във времето акрилна или алкидна, другите се отлепят бързо ако не са защитени, и ползвай съответният разредител за тях..

              Стъпка 2.
              Подготви идеално повърхността която ще боядисваш, не бива да е мазна или ръждясала или поцинкована

              Стъпка3.
              Нанасяне, мацай здраво с четка или с пистолет, с каквото разполагаш..
              Последно редактирано от Traqn Savov; 10-03-17, 07:19.
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • #37
                От: Сребърен феролит

                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                ...

                Пигментация на прах, от някое вещество с определени свойства (включително и отровни такива: като арсен, олово, кадмии, селен, окиси и др.) чиито свойства ги кара да поглъщат определен спектър на бялата светлина...

                въх,уби мъ...

                Коментар


                • #38
                  От: Сребърен феролит

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Преди да боядисаш-с резак, или с някаква горелка загрей жлезата. Не чак да започнат да пушат де, достатъчно е да не може да си държиш ръката върху тях за повече от 4-5 секунди. Това предполагам е нещо като 50-60-70 градуса, нещо от сорта. Боядисваш, и след половин час вече не лепне. Това съм го пробвал много пъти, но с обикновена блажна боя. За феролита не знам дали е приложимо, но нищо не пречи да пробваш.
                  Един път се пробвах да се правя на хитрец - боядисвам цилиндър на мотор с термоустойчива боя. За да не се разлива и да пръсна бързо няколко ръце, го загрях предварително. Пръскам, изсъхва веднага и така 2-3 ръце. След това го монтирах и запалих, за да се изпече, както си трябва. След известно време изби ръжда.
                  А други, пръскани със същата боя, но без нагряване са си като нови.
                  Този тарикатлък не работи.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сребърен феролит

                    Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                    Дали ще може да се сложи втвърдител на сребърен феролит за по.бързо съхнене. Някой правил ли го е и дали го е разреждал с нещо друго освен МРТ и АМВ. Аз съм го пръскал винаги без да го разреждам, но сега ми се налага да боядисам 51 маси от профил 2х3 и ще ми се наложи да съхне бързо.
                    Пробвай със печатарски сикатив, май кобалтов се казваше.
                    Преди тридесетина години ръгахме яко в блажната боя на "Гаврил Генов"(сега "оргахим") точно по тази причина - да съхне бързо, че да нанасяме следващ цвят до първия.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сребърен феролит

                      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                      Баси! Изпарение! И само толкова ли?
                      А аз толкова години съм си мислил, че някак си другояче се случват нещата. То изпарението добре, ама после май че трябва и полимеризация. Пък тя се пъне на някои разтворители и често като се ускори процеса с бързо изсъхващи разтворители има риск от влошаване на качество и трайност. Ма може и да греша. Дано се включи някой запознат с процесите, че и за мен е важна темата.
                      Ми, само толкова. Полимеризацията се случва при продуктите с втвърдител. При тия без втвърдител ако изобщо има такава, тя е по-бавна и от изпарението, поне при нормални температури.

                      ...сега, де да знам... силикона и разни полиуретани се втвърдяват от влагата във въздуха, разни други неща се втвърдятат от липсата на кислород, трети от наличието му. Ама това е на база алкидни и акрилатни смоли. И поне на това на оргахим разредителя не е АМВ/МРТ a УР, което не е съвсем същото.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сребърен феролит

                        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                        Ми да го кажа така: трябва ми нещо от сорта на феролита , да е здраво, да прави хубаво покритие дето да изкара повечко време, а и да съхне бързо. Ще се боядисват метални рамки със сгъваеми крака върху които ще се поставят плотове от ПДЧ и ще се ползват като маси.
                        Още малко уточнения : предполагам че въпросните рамки са ти поръчка . В смисъл с това си изкарваш хляба . Ако е така , клиента има ли изисквания как точно да са покрити - боя , прахово , поцинковане и т.н. ? Изисквания евентуално за точно определен цвят ? Или просто му е все едно и държи единствено на това "да изкара повечко време" ?

                        ... та понеже дълго време подобни железариЙ ми бяха предмет на дейност на фирмата , моите 5 стотинки :

                        Ако ще ги боядисваш , то преди всичко ( предполагам си го знаеш ), както каза колегата Тра(кю)н Савов : задължително чистене "до метал" и обезмасляване !
                        След това : независимо с каква боя - първо задължително грундиране !

                        Боите тип "3 в1" са малко мижи да те лАжем . Тъй като имаш изискване за бързо съхнене - нитроцелулозните отговарят на това ."Блажната" алкидна съхне в пъти по- бавно .
                        Обаче 1 слой ( то независимо какъв тип боята се ползва де ) няма да е достатъчен . Обикновено плътното и равномерно покритие се постига на 2 слоя .

                        Трето : относно самото нанасяне на покритието : с пистолет , колкото и качествен да е , голяма част от боята лети във въздуха и отива фира . Същото е и със спрея . Последният пък изобщо не ти е опция , щото по правило е по- скъп , а за 50 маси си е чисто прахосване на средства .
                        С четка пък , колкото и да се стремиш - едва ли ще постигнеш външен вид като с пистолета . Освен това времето за боядисване се увеличава многократно .

                        ... и накрая : най- здраво и дълготрайно покритие си остава поцинковането . В Червена могила едва ли ще ти откажат - все пак поръчката си е обем , а цялата операция , заедно с транспорта ше отнеме не повече от 3-4 дни и ти отпада галимацията с боядисването . Говорим за горещо (под над изпред) поцинковане . И като се имат предвид цялостните дертове по боядисването - едва ли ще ти легне по- скъпо . Взимат на кило .
                        Става и галванично , разбира се , но е по- бавно , по- трудоемко и респ. по-скъпо от горещото .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сребърен феролит

                          Както обещах качвам снимки на масите. Като цяло в момента , а и от години почти не се занимавам с тази дейност по здравословни причини. Работя си като хоби и много, много не се интересувам от новите технологии. Купих си два пистолета днес. На някаква немска фирма, MTX, единият е с три дюзи- 1.2, 1.5, 1.8 , казанче горно 0.600 л. Другият е със странично казанче 0.2л. и 0.5 дюза. Ще пробвам и с двата. С моя приятел стигнахме до извода че така или иначе ще се ползват в затворени помещения, пък и не са вечни ще ги боядисам с автоемайл лак, черен. Както казах масите ще ни трябват отгоре да се сложат две клетки за животни, в случая котки. Ще правим котешка изложба и след като не намерихме маси решихме да си ги направим. Така ще си имаме винаги, а може и под наем да ги даваме.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170310_135953.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5746476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170310_140008.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5746477

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сребърен феролит

                            Не съм капацитетет, но това да го боядисваш с пистолет е грубо разхищение на материал/боя.
                            Четката или поцинковане както те съветва Владо.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сребърен феролит

                              С читав пистолет и адекватна дръжка,разхода може да се сведе до 300гр на квадрат минимум двуслойно.С автоемайл тва прави под 4лв на маса.Цинкът е минимум 16лв за маса,праховото 10-12лв.Тва без транспорт,а 50 маси са си обем.Башка за цинка трее да пробие още дузина отвори.Четката изоПщо не я смятам,че ша маже до пенсия...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сребърен феролит

                                Е браво бре аз давам идеята за подциноване пък ме наказват с -10 репутацията еййй големи сте в тоя форум евала

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X