Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сребърен феролит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сребърен феролит

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Не става.
    Трябва да ги наДцинкова.
    Тва,ако ги носи у Перник.Ако ги носи у Пловдив трее ги подцинкова,щот Пловдив е под Перник на картата,анадъмиш...

    Коментар


    • #17
      От: Сребърен феролит

      Защото поДцинковането е прУмишлен прУцес.
      На ръка може само наДцинковане да се прави...
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Сребърен феролит

        Е никой не е казал той да ги прави ще ги занесе да му ги направят

        Коментар


        • #19
          От: Сребърен феролит

          Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
          Е никой не е казал той да ги прави ще ги занесе да му ги направят
          Да бе...От него се иска само да ги затапи подобаващо....

          Коментар


          • #20
            От: Сребърен феролит

            Геца, да ти кажа един метод за бързо съхнене.

            Преди да боядисаш-с резак, или с някаква горелка загрей жлезата. Не чак да започнат да пушат де, достатъчно е да не може да си държиш ръката върху тях за повече от 4-5 секунди. Това предполагам е нещо като 50-60-70 градуса, нещо от сорта. Боядисваш, и след половин час вече не лепне. Това съм го пробвал много пъти, но с обикновена блажна боя. За феролита не знам дали е приложимо, но нищо не пречи да пробваш.

            За подцинковането и надцинковането-подцинковането е стара технология, още от ХIХ век. И като такава вече е остаряла. И морално, и технологично.

            Сега масово се използва надцинковане, но понеже е много сходна технологично с подцинковането-много хора даже и не не знаят, че покриването с цинк се прави вече по нова технология.
            А надцинковането дава много повече възможности за приложение. На първо място-с надцинковане се избягват вредните за здравето влияния на цинка. Например-стария мит, че водата от подцинкованите бойлери не става за хранителни нужди, вече не важи. С надцинковането тези вредни влияния се избягват много успешно.
            Също така новия метод е екологичен и щадящ здравето на работещите в цеховете за надцинковане, дава много по-равномерно и еднородно покритие, и има ред други предимства пред старата технология.

            Когато имате нещо за покриване с цинк, и отидете в някой цех-искайте да го направят с надцинковане, а не с подцинковане.
            Вярно-по-скъпо е, затова и почти никъде в България няма това оборудване(че се искат поръчки за да се избие цената, а българина търси все евтиното...), но все пак попитайте, чувам, че тук-там вече се намират инсталации за надцинковане.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Сребърен феролит

              Боята днес вече е лесна и не е основното след като има триене (многократно сгъване/разгъване) в допирните точки. Трябват пластмасови дистанционни детайли- шайби, втулки и тн.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Сребърен феролит

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ... но все пак попитайте, чувам, че тук-там вече се намират инсталации за надцинковане.

                До колкото съм запознат у Родопите се строи най големио завод за надцинковане,базиран изцело на природни фибри

                Коментар


                • #23
                  Re: Сребърен феролит

                  Коле, снимай цех по избор да се образовам. [emoji2]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сребърен феролит

                    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                    Що да не става ?
                    Шот те поДбъзиква.Поцинкова се , ма па Дедо Коко вика Фабрика си требе , с галваничен цех!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: Сребърен феролит

                      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                      Коле, снимай цех по избор да се образовам. [emoji2]
                      Е, аз не знам къде има. Тук наблизо-в Каспичан има цех, но не съм чувал да надцинковат. За подцинковане е ясно-де що има фирма с такава дейност работят по старата технология, че е по-евтина, утвърдена, а и върши работа, ако човек не е претенциозен.
                      За инсталации за надцинковане самио съм чувал, наживо не съм виждал.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сребърен феролит

                        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                        На алкитон имат подобна структура на феролита.Разредена с кореселин съхне за около час на 20 градуса.Около 20лв е кутията,но качеството си има цена.

                        Аз ползавам Алкитона от няколко години и мога да кажа че,освен по високата си цена други минуси няма.

                        Нанасян с пистолет с качествена дюза е доста икономичен ,прави много здраво и износоустойчиво покритие което е доста издръжливо на УВ лъчите на слънцето.

                        И не на последно място много добра покривност и декоративен ефект.

                        И съхне доволно бързо.

                        Може да се нанася без основа направо върху метала тои си има в него ръждопреобразувател , грунд и декоративна част.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сребърен феролит

                          Сребърният феролит си е алкидна боя. Влез в първия магазин за бои, поискай втвърдител за алкидна боя. На BODY e това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31c0df7ba92b7335750950b51123cad54e76797b.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5746438
                          Слага се 25%
                          Демек- 3 части боя и една част от въпросното нещо. Друг разредител няма смисъл. Ако ти е гъсто- добави още.
                          Не очаквай чудеса- това просто е разредител, който се изпарява по-бързо.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сребърен феролит

                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                            Аз ползавам Алкитона от няколко години и мога да кажа че,освен по високата си цена други минуси няма.

                            Нанасян с пистолет с качествена дюза е доста икономичен ,прави много здраво и износоустойчиво покритие което е доста издръжливо на УВ лъчите на слънцето.

                            И не на последно място много добра покривност

                            И съхне доволно бързо.

                            Може да се нанася без основа направо върху метала тои си има в него ръждопреобразувател , грунд и декоративна част.
                            E,и аз не го препоръчвам щото съм изхарчил една кутия.4-5 слоя са достатъчни.Върху добре обезмаслени и чисти повърхности.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сребърен феролит

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Шот те поДбъзиква.Поцинкова се , ма па Дедо Коко вика Фабрика си требе , с галваничен цех!
                              Айде бе, ти не си ли виждал фабриката за поДцинковане у центъро на Брюхсел, а?
                              А у Ломско, у село Сталийска Ма'ала дето направиха завод за надцинковане с дунавска вода, пак ли не си чувал?
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сребърен феролит

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Единствения начин да го накараш да съхне по-бързо е да накараш разтворителите му да се изпарят по-бързо......
                                Баси! Изпарение! И само толкова ли?
                                А аз толкова години съм си мислил, че някак си другояче се случват нещата. То изпарението добре, ама после май че трябва и полимеризация. Пък тя се пъне на някои разтворители и често като се ускори процеса с бързо изсъхващи разтворители има риск от влошаване на качество и трайност. Ма може и да греша. Дано се включи някой запознат с процесите, че и за мен е важна темата.
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X