Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

    Имам 2 мерцедеса личен и служебен 3.2 (104.995) и този проблем се появи при служебния, малко преди 400 000км. Смених всички бобини и колата оттогава не е имала ядове. От дебитомер, няма да губи цилиндри, а ще клати оборотите.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #47
      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

      Дебитомера го смених по други причини, и май се оправиха нещата. То по елктриката съм сменил толкова неща, че не знам от кое кой проблем се оправи. Затова мразя такива нециклично проявяващи се проблеми, особено по ел.часта.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #48
        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

        Проблемите по тази кола са несравнимо по-малко и по-лесно отстраними, в сравнение с повечето съвременни коли. Мисля, че просто ти трябва читав човек, който не работи на проба грешка, като последователно сменя всичко в което има съмнения. Тези коли и болежките им са познати отдавна и фърлянето на боб е нелеп начин за отстраняване на неизправностите.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Проблемите по тази кола са несравнимо по-малко и по-лесно отстраними, в сравнение с повечето съвременни коли. Мисля, че просто ти трябва читав човек, който не работи на проба грешка, като последователно сменя всичко в което има съмнения. Тези коли и болежките им са познати отдавна и фърлянето на боб е нелеп начин за отстраняване на неизправностите.
          Да де, търся човека, ама трудна работа. По механиката съм си намерил, пък и аз не съм толкова индианец, ама електриката е мъка.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #50
            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Ако мислиш, че по-нова кола ще е по-безпроблемна си се объркАл нещо...
            Това си е само за нарочната тема

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            просто ти трябва читав човек, който не работи на проба грешка, като последователно сменя всичко в което има съмнения. Тези коли и болежките им са познати отдавна и фърлянето на боб е нелеп начин за отстраняване на неизправностите.
            Е то такива вече не останаха, в смисъл такива които им знаят болежките и лечението от опит, та за това и проба-грешка.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #51
              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

              Ами на колата на колегата, се е случило нещо, което се случва през 50000 км на всяка бензинова зафира примерно, която е с блок-бобина. Тук се случва на 25 години и не те оставя на пътя, щото и на 4 цилиндъра ще те прибере.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                Така е за бобините. Но от разказите на колегата останах с впечатлението, че това е отпаднало като възможност, а описаните проблеми много ми напомнят за ебавки от комутатор/компютър.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                  Кабелите пътуват към мен, нови Беру. Другата седмица нови бобини. Да го видим след това.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                    Вече с нова гарнитура Goetze на капака на клапаните, 5 и 6 свещ влизаше масло. Нови 3 кабела Beru, нови 3 бобини Бош от Словения, нови предни накладки. Оправени резби за закрепване на капака и бобините, нови болтове. Другата седмица ще видя какво е положението.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                      Пак същата работа. Намерих мераклии да гледат идва ли сигнал от ЕКУ-то към бобината, ама трябва да им го закарам прекъсващ. Тия дни ще се пробвам. Аз залагам на ЕКУ.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                        В тоя ред на мисли, споделете сервизи за ремонт на ЕКУ на Мерцедес, където няма да им е много стара колата .
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                          Напълно спазвайки метода на изключването, от вчера е с компютър от C класа W202. Като покарам ще дам отзиви, засега върви.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                            2 дни каране, няма проблем. Дано така и остане. Отивам да го досглобя като хората, че компа съм го подпрял с парцал на акумулатора.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                              След 3 седмици каране - няма проблем. Оказа се най-изключваното, ECU-то. В събота го закачихме и на Стар диагностика, освен, че си търси скоростната кутия, и че няма да я намери, други ядове няма. Имаше моментни проблеми с оборотите, но както си и мислех, след обучение на дросела всичко се оправи. Благодаря на всички, включили се в темата, приключи дълга и изнервяща драма. Ама аз съм си упорит и докарах нещата до край.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                                Така и предполагах.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X