Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

    Търся сервиз/човек, който да направи диагностика и да се наеме за ремонт на въпросната кола. Проблема е следния: гаси цилиндри, като изключва 2 от бобините, или едновременно, или само едната. На диагностика излиза мисфайър на цилиндрите. Сменени са датчици колянов и разпределителен вал, въздух, дебитомер, бобини 3 бр. Инасталацията ми е уж добре, проверяваха я. Компа е ремонтиран преди години, казаха, че не може да е от него(това от човека, който го прави). Освен компютърната диагностика, търся човек, който ще се наеме да търси проблема. Аз съм от Габрово, но ми е ясно, че ще ходя някъде другаде, та очаквам предложения. Ако има възможност и за посещение през почивните дни, е още по-добре.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

  • #2
    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

    С кой комп е ?
    Бош или ВДО
    Някой гледал ли е какво ходи до бобините на осцилоскоп?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

      VDO, с осцилоскоп не е гледан. Компа е ремонтиран преди 4 години във Софтелектроник, според тях проблема е невъзможно да е от него.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

        Гледай първичното и на трите бобини и ще стане ясно кое е възможно и кое не.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

          Ако ти се занимава да ти го карам. Аз се нямам много с тока, а и вече съм хвърлил кърпата с тая кола. И не го прави постоянно, вчера и днес не е изключвал цилиндри.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

            Вчера на прибиране от работа изключи едната бобина, ама бързо му мина тоя път. Колегата CarTest, ако се наемаш да се занимаваш мога да ти го докарам, че вече имам бели косми от тая кола, а съм що-годе млад .
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

              Провери си под бишонното табло как е положението,инсталация на 99%,от тия УЖ добра само УЖ важи.


              Много неща сменени и пак дърво,бобини на път не въртиш ли да видиш дали е от тях или не?Аз си нося резервни,че и на предните носех,е така да има.
              половината неща защо са сменени не ми е ясно,смени и компа с друг и карай за проба.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                Бобините се ядосах и ги смених с нови и трите, китайски ама добре, че не взех други, ефект никакъв. Ей сега ще скоча да видя под бушоните как е, ако видя нещо де. Иначе инсталацията някога е кърпена, цепихме сноповете сега, няма видими проблеми. Ама то му стига на едно място да има проблем с изолацията. Друг комп не мога да намеря, за 2 литра има по 50 лева да те замерям с тях. Има един за 3,2, ама...Тия във Варна дето правиха компа навремето са се разрастнали доста, съответно не им се занимава много. 2 дена ги чакам да ми се обадят дали да има я закарам за диагностика, ама не само да четат грешки. Затова търся някой, който ще се наеме да се занимава по-обстойно с проблема. Минах през една камара сервизи, в някои надменно ми казаха "аз със тия отдавна съм спрял да се занимавам". Парите за работа на 22 годишен и 5 годишен Мерцедес са едни, казва колко иска, ама му под достойнството. Та така. Абе още малко и ще скачам с някоа пластмаса на лизинг, колкото и да е неистинска, с тая истинската откачам вече.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                  Сега гледах кабелите, под бушоните нищо не видях, но снопа, който върви покрай масления филтър от три открити кабела и трите са тотална щета. Явно инсталацията е сдала, кой знае по скритите места какво е. Та айде сега, къде да правя инсталация, четох за човек в Несебър, проблема е, че трябва да се свали и да му се прати, а тук не знам кой ще е тоя, дето ще се навие да я сваля и качва после. Ако някой знае за комплексно качествено обслужване, моля да сподели.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                    Човека в Несебър е читав!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                      И аз такива отзиви намирам. Сега трябва да навия някой да свали инсталацията, това също не е лесно.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        И аз такива отзиви намирам. Сега трябва да навия някой да свали инсталацията, това също не е лесно.
                        То тоя, дето може да я свали качествено, би трябвало и да може да я оправи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                          Да де, ама де го тука. Нашите ел.сервизи са си....
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                            М не бой и се толкова,то няма букса с букса която може да объркаш,5 часа с поялника и си готов.

                            Сваляй я сам,бобини втора ръка вземи и не си играй с китайци
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                              Аз бобини втора ръка си имам , ако съм сигурен, че е от тях ще си взема хубави, ама смених половината електрика под капака и нищо. Ми 3 китайски бобини за под 150 лв., Беруто е толкова бройката, да си ги държат. Че ми се струва и че в един завод са правени, ама други кутийките. Пък китаеца с 2(две) години гаранция. Понеделник ще пазаря човек, който може да се навие да свали инсталацията и пътува за Несебър. Иначе трябва да ходя на тестдрайв по местните дилъри.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X