Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

    Здравейте, ходих на оглед на едно дискавъри, което е по-редкия вариант 4.0, тъй като е внасяно преди години от Канада. Като цяло състоябието му е горе-долу, не е правено почти нищо по него, но пък и проблеми не било създавало до момента. След като се повозихме за кратко по улиците, ми направи впечатление леко почукване при смяна на скоростите надолу при ниска скорост (вероятно от 2 на 1). Изреждането нагоре беше плавно и без да се усеща. Собственика каза, че маслото не е сменяно никога , защото според упътването на ЛР, маслото било lifetime. Мен ме съмнява тази работа, та в този смисъл някой може ли да каже, дали това е така...аз нямам опит с автоматици. Също така, това почукване дали означава, че кутията е заминала?
    Discovery 1 4.0

  • #2
    От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

    Така зададен въпросът е малко като аборт по телефона .
    Имам Д1 3,9 автомат и също понякога на място при смяна на предавки ( примерно от D на R ) превключва с удар но при мен проблемът е диагностициран - раздатката си отива .
    Гледам че си от София и ми хрумва само една идея - помоли някой майстор или технически грамотен човек да дайде с тебе на оглед и ще установите проблема.
    п.п : Диското от мо*илето ли гледа ,което е обявено на 5700 лв. ???
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #3
      От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

      Лайфа на кое? 97г производство а сега сме 2017г ! Двигателя ще го караш ли 20г с едно масло? Както всеки силов възел в автомобила и кутията има продукти на износването които задръстват филтъра.Ритането може и от кутията да е ,но може и от луфтове по раздатка,кардани и тн.Общ преглед на ходова част и смяна на чорбите щом доста време не е каран.Ако след това има нещо се мисли и отстранява.

      Коментар


      • #4
        От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

        Да, от мобилето дето е 5700. Значи може да е и от раздатката..включвах на бавни, наистина лоста малко трудно влезе, но четох тук из форума, че това е възможно, като не е каран известно време. В този случай диското не е карано редовно около 2 години и реших, че е нормално. Ще се разровя за майстор из темите и ще го водя със сигурност преди да взема някакво решение. Човека го сервизирал откакто е в БГ (2011 някъде) при някой в люлин и той си му следял техническото състояние. Аз разбира се предпочитам независима оценка.
        Discovery 1 4.0

        Коментар


        • #5
          От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

          Има ли изобщо Дискавъри 1 с 4.0, или е 3.9, но писано от незнание 4,0 ?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

            Ами би трябвало да има, те и двата са 3950, ама единия е инжекционен, а другия с карбураторен. Други разлики не знам дали има освен, че втория май е с повече коне.
            Discovery 1 4.0

            Коментар


            • #7
              От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Има ли изобщо Дискавъри 1 с 4.0, или е 3.9, но писано от незнание 4,0 ?
              Само съм чувал че има а и колегата казва ,че е било внос от Канада ....
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • #8
                От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                Първоначално публикуван от Kruder Преглед на мнение
                защото според упътването на ЛР, маслото било lifetime. ...аз нямам опит с автоматици. Също така, това почукване дали означава, че кутията е заминала?
                "Лайф тайма" при една друга марка е 3 години или 100 000 км. от нов, след това връщаш колата на дилъра, купуваш нова и пак....

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                ..но може и от луфтове по раздатка,кардани и тн...
                ...именно, особено като се има предвид английската инженерна школа

                Първоначално публикуван от Kruder Преглед на мнение
                Да, от мобилето дето е 5700. ....
                Специално заради теб го погледнах, нашил е толкова много екстри в обявата, че и от "Ровър" няма да знаят за съществуването им...
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                  Никога не е имало 3,9 или 4 л. мотор с карбуратори. Освен ако е насаждан Еделброк или друг подобен като тунинг.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                    Първоначално публикуван от Kruder Преглед на мнение
                    ....................... при някой в люлин и той си му следял техническото състояние. ...........
                    Това е арабелата от Люлин. Изключително некоректен паразит. Тръгнеш ли сервизиране при него, се венчаваш до живот.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                      Определено е нашил повечко "екстри" Аз за пръв път чувам за "Система за изсушаване на накладките", но трябва да призная, че звучи добре. При посочения майстор от Люлин не ми се води, а нещо не ми се получи с намирането на контакт на майстор. Много ще съм благодарен, пък и ще почерпя, ако някой препоръча сервиз или конкретен човек при който да го водя на преглед. "
                      Относно 3,9 или 4.0 - от форума свалих спецификация в която са посочени и двата двигателя. Единия е 3.9 V8i, другия 4.0 litre V8. Предполагам първия е EFI, а втория щом е без "i", трябва да е карбураторен...
                      Discovery 1 4.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                        3.9 и 4.0 са колкото еднакви толкова и различни. И двата са инжекциони, но различен тип. Кубатурата им е различна ,единия по памет беше 3950 а другия 3975.
                        Иначе с правилна поддръжка са читави мотори. Погледни маслото на автомата какво е- извади щеката и го огледай- млечно розово, кафяво, прозрачно червено....
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                          Първоначално публикуван от Kruder Преглед на мнение
                          нещо не ми се получи с намирането на контакт на майстор. ...
                          Не съм майстор, дядо Владо съм, и някак си станах "Крайслерист(джипаджия)" ако не намериш "Майстор" звънни пък ела, се е случвало да видя Ровър
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Не съм майстор, дядо Владо съм, и някак си станах "Крайслерист(джипаджия)" ако не намериш "Майстор" звънни пък ела, се е случвало да видя Ровър
                            Дядо Владо е читав мъж костинбродски, а в същия вилает има и едно момче Чоко - Божидар, което от 2-3 години специализира Ленд Ровър. Него също може да ползваш са съвет и оглед.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автоматична кутия на Discovery 97г, 4.0

                              Айде ще звъня на Дядо Владо Благодаря на отзовалите се
                              Discovery 1 4.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X