Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиатор парно Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиатор парно Rexton

    Здравейте колеги,
    на 02.03.2017 ми протече радиатора на парното на Rexton-а ми 2,9ТД, 2004г. На 06.03.2017г разглобявах колата от 09.00 до 15.30, за да стигна до модула с радиатора. Извадих го и се оказа, че едва тогава започнаха мъките ми. След звънене в Ратола, в Колос в Корея авто, в K.J.Мотор, Нисенс, B.N.R., ровене в E-bay i една камара руски сайтове се оказа, че НИКЪДЕ НЯМА радиаторче за парно за моето говедо. От Ратола ме информираха, че вече не внасят такива, а са предлагали целия модул (радиатор и пластмасовия казан) за 800 лв. От Колос ми казаха, че не могат да ми помогнат и т.н всички останали. Драмата е пълна!!! От Радиано решиха, че ще ми произведат радиаторче за скромната сума от 260 лв без гаранция за качество на топлообмена......... От Нисенс и от B.N.R втори ден търсят в каталозите си радиатор по размер, близък до моя ( 195/180/35мм-в/ш/д) с горни тръби, за да мога да го насядя в леглото му. Не мога да повярвам, че това се случва в БЪлгария - никъде няма нов радиатор, а вносителите на части да откажат да внесат такава. Писах и в Ssangyong motor co. и се надявам на отговор, но за сега няма.ПОМОЩ!!!!!!! Не смея да ремонтирам моето, защото няма гаранция, че няма да протече друга тръбичка(тече от една тръбичка, не от казанче). Та, казвайте моля, ако някой знае автомобил с радиаторче за парно с близки размери до моето, че си е...а мам...та!!!
    Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
    Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

  • #2
    От: Радиатор парно Rexton

    Виж от Киа Соренто дали не са същия размер. А това дали е с горни тръби или с челни няма много значение, защото с малко преправяне на пластмасовия модул става. Поне аз така направих.
    Питай и в Мегапартс

    Коментар


    • #3
      От: Радиатор парно Rexton

      Колега, благодаря!
      Размерите са много близки наистина. Вчера след дълго ровене от B.N.R ми дадоха радиаторче от Hyundai Trajet, който също е много близък. Дадох го, за да вземат от моя тръбичките и да ги насадят на него, за да може да пасне. Това, обаче е извращение. Писах в Ssangyong motor Co. за липсата на тази част в България. След 2 часа ми се обадиха от Ратола едва ли не да ме наругаят, че си позволявам да пиша наляво и надясно. След малко ми се обадиха отново и ми казаха, че наистина съм бил прав и че тази част я няма на българския пазар и че срока за доставка на целия модул с пластмасите в едно с радиаторчето е 45 дни. Аз какво да правя, с рейса ли да си ходя? Баси идиотизма. Всеки трябва да се спасява както може, а не както е редно в европейска държава в 21 век. Много сме зле, ама толкова много, че НИКОГА няма да се оправим. Вярно ще излезе, че материала, останал в България е лош!
      Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
      Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

      Коментар


      • #4
        От: Радиатор парно Rexton

        С Радиано не се занимавай прочети само колко хора са изгоряли

        Коментар


        • #5
          От: Радиатор парно Rexton

          С Радиано не се занимавам! Сглобиха ми от двете радиаторчета едно ( на новото присадиха тръбите от моето, но не в Радиано ) и колата е сглобена и тествана вече. Всичко за сега е добре, дано е за по-дълго(следващите поне 10-ина години). Благодаря за коментарите и може темата да се заключва! Проблемът е решен по български, поради липса на оригинална част!
          Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
          Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

          Коментар


          • #6
            От: Радиатор парно Rexton

            Човек и аз имах такива проблем с моя Рекстън 2.9 обаче при мен имаше тресене и никой неможеше да разбере от къде е.Накрая го продадох и си взех SsangYong Kyron 2.7 xdi автомат 2008 година и си реших проблемите.Вече за 2.9 няма части и трудно се намират.Та в този ред на мисли сериозноли мислиш да я караш още 10-на години ?
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X