Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашно кисело мляко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави домашно кисело мляко

    Здравейте, от 5г. си правя домашно кисело мляко. Напоследък обаче нещо не се получава. Винаги следвам следните стъпки: първо го варя, после го оставам да изстине до 65-70 градуса, наливам в буркани и слагам закваската, която е в зимно време половин супена лъжица. Оставам го завито на постоянна температура и след няколко часа го проверявам. Ако видя че се е сгъстило го метам в хладилника. но тая зима ми става нещо много кисело, в началото ставаше воднисто, после се пооправи, а сега е кисело. Вчера правих и пак леко киселее.
    Ако може да споделите опит да изчистя тази грешка.

  • #2
    От: Как се прави домашно кисело мляко

    Пробвай да смениш закваската или ползвай такава от друго кисело мляко.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Как се прави домашно кисело мляко

      65 градуса е много. 40 са правилните градуси. И закваска само от ЕЛБИ. Завиваш го и го слагаш в леко загрята (макс 50 градуса) и изключена фурна. Чакаш 7-9 часа.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #4
        От: Как се прави домашно кисело мляко

        Иначе сменях млякото, да не би да е от него, освен на следващото зареждане другата седмица да взема от магазина една кофичка и да ползвам от него. Кое ще препоръчате като добро.

        Коментар


        • #5
          От: Как се прави домашно кисело мляко

          А изпреварил си ме, ще го пробвам този метод.

          Коментар


          • #6
            От: Как се прави домашно кисело мляко

            Коментирахме с майка ми,че миналата година не и се подквасвало млякото(както и на цялото село).Оказало се,че било от самото мляко.Ваксинирали били всички крави,и след това нямало подквасване. До колко има връзка,не знам,ама е факт. Но там въобще не се подквасвало,а при теб киселее-а сега де!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Как се прави домашно кисело мляко

              Аз лично ползвам машинка, която подържа 40 градуса постоянна температура.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #8
                От: Как се прави домашно кисело мляко

                От колежката сега разбрах, че в техното село си топват кутрето в тенджерата и ако не им пари , че да си извадят пръста , става за квасене. Значи аз го слагам топло, ама и преди така го правех и не ставаше кисело, или поне така си мисля че съм го правил. Температурата я мера с един измислен готварски термометър.

                Коментар


                • #9
                  От: Как се прави домашно кисело мляко

                  Погледни и тук
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...EC%EB%FF%EA%EE
                  По принцип, денатуриране на белтъка, третична структура... ала бала... 65 градуса е много висока температура за начало на подквасването. Отделно, прясното мляко през зимата и това през лятото се различават, ако ще и от една и съща крава да е. Въпрос на хранене и метаболизъм на хайвана.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се прави домашно кисело мляко

                    Е ся след като ме цитира ще се пусне и голюб и край
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се прави домашно кисело мляко

                      Не бе! Идеята е, тая тема да не стане копие под индиго на оная.
                      Подценяваш Гаджич. Забелязвам значително израстване и помъдряване при него. Отдавна не се чепка за спорта. Май!
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се прави домашно кисело мляко

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Подценяваш Гаджич. Забелязвам значително израстване и помъдряване при него. Отдавна не се чепка за спорта. Май!
                        Спортът се нарича МСТБГ и явно е заразен като закваска на мляко. Гледам и Търтея нещо се е подквасил.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се прави домашно кисело мляко

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          Иначе сменях млякото, да не би да е от него, освен на следващото зареждане другата седмица да взема от магазина една кофичка и да ползвам от него. Кое ще препоръчате като добро.
                          Закваската се изражда с времето. Пробвай с нова. На мен ми се получава с "Елена" и "На баба". С Елената е малко по-кисело, с На баба е по-благо. Пробвай с няколко вида закваски и която ти хареса. Аз слагам нова закваска на 3-4 заквасвания. Топвам кутрето и ако е топло, но не пари, тогава заквасвам. 60 градуса са много.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се прави домашно кисело мляко

                            Вземи си истинска закваска. След това, от направеното кисело мляко, може да ползваш 3-5 пъти за закваска. След това се изражда.
                            Последно редактирано от NovemberCharlie; 08-03-17, 13:09.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се прави домашно кисело мляко

                              Ползвайте термометри за храни, струват 2-3 кинта и са точно за тази цел, 1-2-3 Градуса не са фатални за кисело мляко но 20-30 са. Най-плавно охлаждане става в глинени съдове, 2-3 литров такъв е идеален за целта, има и правоъгълни не само кръгли, тоест добре се съхраняват в хладилник с оглед на заеманото место.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X