Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашно кисело мляко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се прави домашно кисело мляко

    Аз правя със закваска от Младост Търговище 2% изчаквам да мога да топна пръста след сваряването и слагам в машинката за 40 градуса 8-12 часа.
    Машинката си има приставки отцедник и прави директно цедено ако искаш
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Как се прави домашно кисело мляко

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Погледни и тук
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...EC%EB%FF%EA%EE
      По принцип, денатуриране на белтъка, третична структура... ала бала... 65 градуса е много висока температура за начало на подквасването. Отделно, прясното мляко през зимата и това през лятото се различават, ако ще и от една и съща крава да е. Въпрос на хранене и метаболизъм на хайвана.



      Мерси Венци, почти я изчетох. Само съм си мислел че правя хубаво мляко. Като направя новото ще снимам резултата.

      Коментар


      • #18
        От: Как се прави домашно кисело мляко

        Моите 5 бактерии...

        1) Сдобиваш се с правялник на кисело мляко - например Тефал - има ги в наследника на продавалника... имаше и лидълски, но не знам за резултата.
        2) Отскачаш до Лидл за 2 литра 3.6% млекце;
        3) Пътьом забърсваш едно 4.5% кисело мляко "на баба",
        4) В двата литра изтърваш случайно три лъжици кисело млято от 3) и правиш пет-шест оттегчени разбърквания;
        5) Слагаш в правялника на киселото мляко и натискаш - 8 часа;

        И си готов! ВИНАГИ ГОТОВ!

        Не цедиш, не вариш, не баеш, не топиш пръсти! Само забиваш лъжицата в гъстото мляко и ахкаш как е възможно?!?

        Доказателствен материал се предлага до поискване - ако си от София - може и гурме дегустация.

        Успех

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #19
          От: Как се прави домашно кисело мляко

          Тук, ​млякото е със срок на годност 3 дни. И мирише на мляко.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: Как се прави домашно кисело мляко

            Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
            Моите 5 бактерии...

            1) Сдобиваш се с правялник на кисело мляко - например Тефал - има ги в наследника на продавалника... имаше и лидълски, но не знам за резултата.
            2) Отскачаш до Лидл за 2 литра 3.6% млекце;
            3) Пътьом забърсваш едно 4.5% кисело мляко "на баба",
            4) В двата литра изтърваш случайно три лъжици кисело млято от 3) и правиш пет-шест оттегчени разбърквания;
            5) Слагаш в правялника на киселото мляко и натискаш - 8 часа;

            И си готов! ВИНАГИ ГОТОВ!

            Не цедиш, не вариш, не баеш, не топиш пръсти! Само забиваш лъжицата в гъстото мляко и ахкаш как е възможно?!?

            Доказателствен материал се предлага до поискване - ако си от София - може и гурме дегустация.

            Успех

            Т.
            Защо се мъчиш,по-добре си вземи кофичка от магазина!
            Майка ми е на 70г. и не може да докара вкуса на това от баба ми!
            Млякото трябва да издоено пред очите ви,всичко друго е измама.
            Ако имате познати,които изкупуват мляко ще ви обяснят ако искат.
            Тъста е работил в мандра,все съм чул нещо.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Как се прави домашно кисело мляко

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Тук, ​млякото е със срок на годност 3 дни. И мирише на мляко.
              Да, ама не си в ЕС.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Как се прави домашно кисело мляко

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Да, ама не си в ЕС.
                Ко? Не!
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Как се прави домашно кисело мляко

                  Ко "не"?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се прави домашно кисело мляко

                    Не само съм в ЕС ми и валутата, за разлика от КМБ, е евро. В общи линии, щуротиите дето се приказва в България за ЕС, са предимно измислици, които да оправдават местнит полит-крадци. Тук е най-правилното място да се види как една държава се развива благодарение на ЕС, стига да иска.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се прави домашно кисело мляко

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Не само съм в ЕС ми и валутата, за разлика от КМБ, е евро. В общи линии, щуротиите дето се приказва в България за ЕС, са предимно измислици, които да оправдават местнит полит-крадци. Тук е най-правилното място да се види как една държава се развива благодарение на ЕС, стига да иска.
                      И каква е връзката с киселото мляко,не разбрах?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се прави домашно кисело мляко

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        И каква е връзката с киселото мляко,не разбрах?
                        Отговарях на Тропчо, че в читавите страни в ЕС, за разлика от КМБ, прясното мляко в супера е истинско, а ментето в България не се дължи на ЕС.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се прави домашно кисело мляко

                          Ух да са и... То било Талин, аз си мисля за Толиати...
                          Хм, интересно. Нали има едни хармонизирани стандарти в ЕС, дето дават препоръки за минимален срок на годност на хранителните продукти? Тоя срок, на практика спъва и правенето на читаво мляко, бира... пък и някои други благини, дето все още ги има в Сърбия, Македония, че и по- наюг.
                          Извинявам се за недоразумението.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се прави домашно кисело мляко

                            И с прясно издоено мляко съм правил! Става, но не винаги с отличен резултат! Защото днес чичката решил да сложи малко вода в млякото, утре забравил да измие това, онова; след това кравата била ваксинирана... Най-добре е да си пасеш кравичка и да си имаш мляко, но не всеки има този късмет. За това работя с гарантиран доставчик и резултатите са сигурно добри.

                            Т
                            Good guys drive Land Rovers!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се прави домашно кисело мляко

                              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                              Защото днес чичката решил да сложи малко вода в млякото, утре забравил да измие това, онова; след това кравата била ваксинирана...
                              То ако само това беше с мед на ги намажеш...
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се прави домашно кисело мляко

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Ух да са и... То било Талин, аз си мисля за Толиати...
                                Хм, интересно. Нали има едни хармонизирани стандарти в ЕС, дето дават препоръки за минимален срок на годност на хранителните продукти? Тоя срок, на практика спъва и правенето на читаво мляко, бира... пък и някои други благини, дето все още ги има в Сърбия, Македония, че и по- наюг.
                                Извинявам се за недоразумението.
                                Селското стопанство в ЕС е свещена крава. У нас свещена крава са само зърно производителите. Ела да видиш какви бургери правя тук от месно отглеждани black angus . Нищо общо с кравешкото по нашите магазини. А свинското в супера мирише и има вкус на прясно заклано домашно прасе. Даже и месните домати през лятото имат вкус на домати, а не на пластмаса. Иначе зеленчуците са скъпи и са пълна скръб, обикновено внос от Холандия или Испания.
                                Последно редактирано от NovemberCharlie; 08-03-17, 18:10.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X