Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консумация на ток?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Консумация на ток?

    Здравейте.При поставяне на акумулатора ми направи впечатление че излизат малки искри от клемата.Нямаше видимо включени консуматори,вратите затворени,имобилайзера е изключен само мига диода.Нормално ли е това за Нивата?Компа дърпа ли някъкъв ток?

  • #2
    От: Консумация на ток?

    Това е грешен метод. Бодни един мултицет последователно и виж какво е консумацията.

    Коментар


    • #3
      От: Консумация на ток?

      Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
      Здравейте.При поставяне на акумулатора ми направи впечатление че излизат малки искри от клемата.Нямаше видимо включени консуматори.....?
      Явно има невидими.Компютри , аларми ,музика ....
      Ако ти се занимава а не знаеш как питай как се мери "утечка".

      Коментар


      • #4
        От: Консумация на ток?

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Това е грешен метод. Бодни един мултицет последователно и виж какво е консумацията.
        Какво му е грешното. Ти как си сменяш акумулатора , всеки път с мултицета ?

        Коментар


        • #5
          От: Консумация на ток?

          Не виждам причина да не се мери консумация и зареждане при смяна на акумулатор.
          И да, методът е грешен. Искрене може да се получи от моментна висока консумация, в която няма нищо притеснително, особено при това поколение автомобили.

          Коментар


          • #6
            От: Консумация на ток?

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Не виждам причина да не се мери консумация и зареждане при смяна на акумулатор.
            И да, методът е грешен. Искрене може да се получи от моментна висока консумация, в която няма нищо притеснително, особено при това поколение автомобили.
            Добре де ,ще го напиша по бавно.
            Да мериш няма нищо грешно.
            Кой метод е грешен , че е чукнал клемата преди да я сложи ли? И аз правя така ,а и много други.
            Обясни
            моля какво е грешното.

            Коментар


            • #7
              От: Консумация на ток?

              Поради други причини свалях акумулатора и видях искренето.На старите лади нямаше не беше редно да преискрява клемата,но за НИВАТА с компютри и други електроники нямам представа затова попитах .За едната година от както я имам акумулатора не е падал макар че е стар(не личи дата на производство)Пък кажете как се мери утечка и в какви норми трябва да е.

              Коментар


              • #8
                От: Консумация на ток?

                Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
                .За едната година от както я имам акумулатора не е падал макар че е стар(не личи дата на производство).
                Не се занимавай с глупости -малко искрене е нормално ,карай си колата.
                Иначе ,евтин китайски мултицет на 10А прав ток врътката кабелите последователно между клемата на кабела и акумулатора на минуса или плюса без значение - колата затворена и заключена ,свален капак и пусната аларма.Горе -долу нормално примерно 0,04 А .И около това.
                Това от човек който мрази тока.

                Коментар


                • #9
                  От: Консумация на ток?

                  Или грешно се изразявам или грешно те разбирам. Не виждам (вече) никаква разлика в мненията ни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Консумация на ток?

                    Paiko , както ти каза Иво - не се вживявай.Тоя модел е така и е нормално.Има други , по- учени,дето ще трябва да не се изключва захранването при сваляне на акумулатора.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Консумация на ток?

                      И мултицетът да е шунтиран в момента на включване. Ма кой знае това, знае и още. А за тази ти казаха.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Консумация на ток?

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Или грешно се изразявам или грешно те разбирам. Не виждам (вече) никаква разлика в мненията ни.
                        Няма.Иначе щяхме да имаме тема "нещо ми източва акумулатора".
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Консумация на ток?

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          И мултицетът да е шунтиран в момента на включване. Ма кой знае това, знае и още. А за тази ти казаха.
                          Стига бе ,най много да изгори мултицет от 10лв.Ма те китайските държат.А имат и бушон.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Консумация на ток?

                            Спор няма.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Консумация на ток?

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Стига бе ,най много да изгори мултицет от 10лв.Ма те китайските държат.А имат и бушон.
                              Знаеш ли колко изгоряха със здрав бушон?!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X