Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консумация на ток?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Консумация на ток?

    Първоначално публикуван от триод Преглед на мнение
    Само да не се шашне ,че показанието му ще е със знак минус.
    Ми нема.Ще си прав в режим волтметър
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: Консумация на ток?

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Ми нема.Ще си прав в режим волтметър
      Някой има ли други предположения ,или който е пробвал да свърже така мултицета да каже какво показва. Иначе по темата мисля ,че до 100mA консумация е приемлива.

      Коментар


      • #33
        От: Консумация на ток?

        Какви предположения? Включваш въртока на 10 А... ВНИМАТЕЛНО оглеждаш къде на куплунга на мултицета пише 10А и включваш червения кабел там...
        Черния - той си е на стандартното място...
        Връзваш мултицета ПОСЛЕДОВАТЕЛНО на акумулатора (т.е. единия кабел - директно към клемата на акумулатора, а втория - към силовия кабел, който си го откачил от акумулатора... Но преди това си изключил всякакви консуматори, че 10А не са чак толкова много
        Как точно ще ориентираш плюсовия и минусовия електрод на мултицета, и дали ще ти покаже минус или плюс - за теб няма значение, защото в края на краищата те интересува консумацията - стойността, а не знака и..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Консумация на ток?

          Щом стигнахме дотук да добавим и: при така построена тестова схема - НЕ пробвайта да палите колата.

          Коментар


          • #35
            От: Консумация на ток?

            Е, в края на краищата може да се измери и какъв ток дава мрежата, ама измерването е свързано с нерегламентиран шум и отделена топлина
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Консумация на ток?

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Щом стигнахме дотук да добавим и: при така построена тестова схема - НЕ пробвайта да палите колата.
              Колега да не си пробвал да запалиш колата.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #37
                От: Консумация на ток?

                Странна логика. Аз бих препоръчал да не се скача от 10-тия етаж, следва ли, че съм скачал?

                Коментар


                • #38
                  От: Консумация на ток?

                  Добре де ,а нещо за амперклещи някой да напише ,те не стават ли за това упражнение ,а и няма какво да се обърка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Консумация на ток?

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Добре де ,а нещо за амперклещи някой да напише ,те не стават ли за това упражнение ,а и няма какво да се обърка.
                    Щото амперклещите, които отчитат ПРАВИЛНО 40милиампера ПРАВ ток, струват колкото Нивата.

                    Пичове, адски добра идея, когато мерите разни утечки от акумулатора е, да включвате сондите на уреда при ВКЛЮЧЕНА клема! И после да отделите клемата от акумулатора и да видите какво показва.
                    Причината: на доста автомобили, при първоначално включване започват да се зареждат една камара кондензатори и предпазителя на уреда гори. За китайците от 5 лева не се отнася, просто щото нямат предпазител
                    От друга страна, ако сте се оръсили 500-1000 лева за мултицет, сигурно ще знаете как се мери с него, та що ли изобщо го пиша...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Консумация на ток?

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Щото амперклещите, които отчитат ПРАВИЛНО 40милиампера ПРАВ ток, струват колкото Нивата.

                      Пичове, адски добра идея, когато мерите разни утечки от акумулатора е, да включвате сондите на уреда при ВКЛЮЧЕНА клема! И после да отделите клемата от акумулатора и да видите какво показва.
                      Причината: на доста автомобили, при първоначално включване започват да се зареждат една камара кондензатори и предпазителя на уреда гори. За китайците от 5 лева не се отнася, просто щото нямат предпазител
                      От друга страна, ако сте се оръсили 500-1000 лева за мултицет, сигурно ще знаете как се мери с него, та що ли изобщо го пиша...

                      И аз това имах в предвид,но ти си по изчерпателен.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #41
                        От: Консумация на ток?

                        Днес ми остана време да изследвам утечката и така резултатите са от 0.05до 0.13а.Показанията се менят переодично,не знам защо.Изчаках повече от две минути.Може да е от мултицета.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Консумация на ток?

                          Едва ли е от мултицета, освен ако не е съвсем скапан. По-скоро, нещо периодично се включва, да речем аларма. 50 милиампера са отличен показател, 130 вече са по ръба, но все още е поносимо.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Консумация на ток?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0263.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5746741
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Консумация на ток?

                              Ако кабела на клемата е първо калайдисан и после стегнат или е стегнат с остатък от кабелната обувка не е добре ,защото контактува на три-четири точки и прави голямо контактно съпротивление ,също така се разхлабва след време. Най-добре е да се стегнат чистите голи жила, а ако се притесняваш от окиси може да намажеш клемата с моторно масло или някаква електротехническа смазка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Консумация на ток?

                                Калайдисан е,за да не щръкват настрани жички като го стягам в клемата.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X