Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консумация на ток?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Консумация на ток?

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Знаеш ли колко изгоряха със здрав бушон?!
    А ти ако знаеш колко време търсих защо мотора ми зарежда слабо и се оказа китайски бушон който работи като
    съпротивление.

    Коментар


    • #17
      От: Консумация на ток?

      А ти виждал ли си , повече от един път какво става с мултимер , включен да мери ток на паралел..Повечето така мерят утечка.И излазя малко огин от мултимера
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Консумация на ток?

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        А ти виждал ли си , повече от един път какво става с мултимер , включен да мери ток на паралел..Повечето така мерят утечка.И излазя малко огин от мултимера
        Това някаква шега ли е,или има и такива хора?
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Консумация на ток?

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Това някаква шега ли е,или има и такива хора?
          Каква шега.Казва "дай да си проверя за утечка".-Ето ти го включен на ампермер , шом ти трябва и мери.Нормално е да знае какво и как.След малко влиза в работилницата и вика "ма оно излезна къде пет сантиметра огин от него".Беше отдавна , но някак си и сега им вярвам толкова. Добре , че не съм микробиолог.Като ми счупат микроскопа , да ми купат телескоп.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Консумация на ток?

            Има има... Както има хора, които успяват да си вържат наобратно акумулатора Успявайки да разширят едната клема, и чудейки се, защо другата халтави, а дисплея на колата изписва някакви странни букви
            В интерес на истината преди две седмици и аз се опитах да изгоря един китайски мултицет (от МНОГО евтините - май струваше 8лв, дето стои в офиса като аввариен) - включил съм го на волтметър, ама едната сонда останала включена на токовия шунт - китайското изчадие/изделие имаше доста дупки за сондата, претрупани с информация - коя за 1А ток, коя за 10А, волтметър и ом, температура и т.н.. Та се усетих по искричките - този път издържа (предния път му сменях някакво съпротивление след като го бях услужил с него на някакъв колега )
            Просто явно се натрупва автоматизма - вкъщи на местата на съответната дупка ми е 'работната' сонда за ток. От тази случка нататък предупредих в офиса да не се вади сондата, а да си стои само на волтметър (този мултицет в офиса се ползва само за проверка 'що не пали колата на колегата пред офиса'
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Консумация на ток?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Спор няма.
              И нещо важно забравихме -да задържи меренето по дълго време около минута ,две ,че иначе верно ще си помисли че има утечка.

              Коментар


              • #22
                От: Консумация на ток?

                И да натисне бутона за затворен преден капак ако има такъв докато чака
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Консумация на ток?

                  А сега без да се смеете,кажете на човек с такъв http://www.thispay.com/catalog/image...50894W100b.jpg мултицет и неотбиращ от тоци,как да премери за утечка.Коя сонда къде се включва и на къде се завърти копчето.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Консумация на ток?

                    Завърташ врътката на дясно на DCA на максимален обхват,забучваш сондите черната най-долу а червената на DCA ,сякаш е средната но не се чете,размазано се вижда.Откачваш плюсовата клема и закачваш червената сонда на кабела,а черната на плюса на акумолатора.Желателно е всички консуматори да са изключени и мериш,ако не отчита нищо пусни радио и виж консумацията.Не се разчита обхвата на уреда,този мери до 10А,и може да включиш примерно габарити и да видиш колко А консумират.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1488954603675-1751340671.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5745080
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Консумация на ток?

                      Червеното най-горе черното най-долу. От off стрелката отива на 10 А. Разкачаш едната клема единия кабел на клемата ,другия на кабела+ съветите по-горе.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #26
                        От: Консумация на ток?

                        Колега,карай си колата,както Иво те е посъветвал.Пък,като се притесняваш толкова мини през някой магазин или център за акумулатори и ги помоли да замерят и видят дали имаш допълнително консумация.Я ти вземат 2 лв.,я не.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #27
                          От: Консумация на ток?

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Червеното най-горе черното най-долу. От off стрелката отива на 10 А. Разкачаш едната клема единия кабел на клемата ,другия на кабела+ съветите по-горе.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0510.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5745081
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Консумация на ток?

                            Питах с образователна цел.Нямам повод за притеснение относно загуби на ток.Ама от любопитство ще премеря де.Благодаря за отговорите.
                            Пък и потребителите от тоя форум,обичаме сами да си чоплим из колите.Като не знаем нещо питаме,научаваме и пак под таратайката.
                            Последно редактирано от kameno karp; 08-03-17, 07:54.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Консумация на ток?

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Има има... Както има хора, които успяват да си вържат на обратно акумулатора Успявайки да разширят едната клема, и чудейки се, защо другата халтави, а дисплея на колата изписва някакви странни букви
                              Преди време ,когато търсех да купя Нивата ходих да гледам една моноинжекция 1,7.Човека вади един акумулатор и го свързва,през това време аз оглеждам колата ,качва се и завърта да запали ,да ама не пали, иначе стартера върти и то в правилната посока. Видях че е обърнал акумулатора чак като замириса на препечено от алтернатора. Обърнахме акумулатора и автомобила запали без да зарежда разбира се.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Консумация на ток?

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Завърташ врътката на дясно на DCA на максимален обхват,забучваш сондите черната най-долу а червената на DCA ,сякаш е средната но не се чете,размазано се вижда.Откачваш плюсовата клема и закачваш червената сонда на кабела,а черната на плюса на акумолатора.Желателно е всички консуматори да са изключени и мериш,ако не отчита нищо пусни радио и виж консумацията.Не се разчита обхвата на уреда,този мери до 10А,и може да включиш примерно габарити и да видиш колко А консумират.
                                [ATTACH=CONFIG]904801[/ATTACH]
                                Само да не се шашне ,че показанието му ще е със знак минус.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X