Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

    Проблема според мен е ,че тръбата от бутилката до изпарителя е тънка. Смени с термопластична на 8мм и проблема трябва да изчезне. Щом температурата на изпарителя не пада при големи натоварвания, това автоматично значи че има недостиг на газ.

    Коментар


    • #17
      От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

      И аз съм на същото мнение. Над 160-170 коня си трябва широката тръба, еле с нашата газ.

      Коментар


      • #18
        От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

        Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
        Проблема според мен е ,че тръбата от бутилката до изпарителя е тънка. Смени с термопластична на 8мм и проблема трябва да изчезне. Щом температурата на изпарителя не пада при големи натоварвания, това автоматично значи че има недостиг на газ.
        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        И аз съм на същото мнение. Над 160-170 коня си трябва широката тръба, еле с нашата газ.

        Съгласен съм, уикенда ще сменя сонда и тръба, па да видим какво ще стане

        Коментар


        • #19
          От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

          Изиграй после и това дето съм снимал, няма да съжаляваш! И филтрите за изпарена газ може да варират като отвори. С 16мм се работи трудно, а с два печелиш пробег до запучаването им. Отделно не знам защо никой не казва, дебита на изпарена газ е не по-малко важен. За дюзите все си мисля че таван 2мм ще е достатъчен за нормално налягане(делта П) около 1400-1500 кп. Разбира се трябва да се ориентираш когато процентите/коефициентите са по-ниски тогава си на прав път.

          Пп - не знам защо, но имах А6 с модифициран мотор от мех. В ел.инж. Знам кристално настройките на колата. Сега бера душа с едно Б4 със същия мотор, но мех.инж. и блутроник. Макар да имам отправна точка нещата нямат нищо общо. Ако видиш зор мога да те свържа с колега дето само блутроници слага да ти помогне.

          И последно да уточним за какво се кахъриш??? Че мърда налягането от изпарителя, или делта П??? Защото като видял няколко Ги при блутроник хората гледат налягане на изпарителя, на фобос се гледа делта п!

          Коментар


          • #20
            От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Изиграй после и това дето съм снимал, няма да съжаляваш! И филтрите за изпарена газ може да варират като отвори. С 16мм се работи трудно, а с два печелиш пробег до запучаването им. Отделно не знам защо никой не казва, дебита на изпарена газ е не по-малко важен. За дюзите все си мисля че таван 2мм ще е достатъчен за нормално налягане(делта П) около 1400-1500 кп. Разбира се трябва да се ориентираш когато процентите/коефициентите са по-ниски тогава си на прав път.

            Пп - не знам защо, но имах А6 с модифициран мотор от мех. В ел.инж. Знам кристално настройките на колата. Сега бера душа с едно Б4 със същия мотор, но мех.инж. и блутроник. Макар да имам отправна точка нещата нямат нищо общо. Ако видиш зор мога да те свържа с колега дето само блутроници слага да ти помогне.

            И последно да уточним за какво се кахъриш??? Че мърда налягането от изпарителя, или делта П??? Защото като видял няколко Ги при блутроник хората гледат налягане на изпарителя, на фобос се гледа делта п!

            Благодаря, аз имам контактите на Младен Дойчев - той е реално създателя на блутроник. Виждах се с него няколко пъти за да ми разясни кое как трябва да направя. Естествено ми каза че за да направя нещо свястно задължително трябва да имам стабилни дюзи и изпарител. С дюзите се справих, но газоподаването за сега не е оправено

            Колкото до наляганията .. то е абсолютно все тая ... като играе налягането от изпарителя автоматично играе и диференциалното (делта P) все пак при пълна газ налягането в колектора е постоянно и приблизително равно на атмосферното. Реално блутроника по показанията на двата датчика си смята диференциално налягане и по него си прави сметките за времената.

            Ако налягането на газта е бетон, ще направя много добра карта.

            Кахъра ми е че при голямо натоварване преди да пробия изпарителя ми падаше газовото налягане, а сега пулсира в интервали 180-250кПа. Нещо пречи да има гладък поток на газта. Има сериозна вероятност вече проблема да идва от тръба/сонда.

            Имам намерение направо да разкарам клапанът на изпарителя защото малко не виждам логика да имам тръба 8мм потокът от която да минава през 5.5мм отвор?!?

            Поръчах нова сонда и модерна термоплатична тръба, в събота инсталирам и ще пиша.

            Коментар


            • #21
              От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

              Първоначално публикуван от Georgi Penchev Преглед на мнение
              Заинтригува ме, я хвърли повече яснота. Блутроника го взех първо щото намерих бройка за 100лева и второ щото имах възможността да се свържа директно с Младен Дойчев, който го е конструирал и да получа много информация.

              Реално ако има по-добри варианти не бих се поколебал да махна блутроника. Чувал съм че има Фобос, който може да работи в автономен режим, но само това знам.
              Младен го познавам повече от 10г.И до ден днешен карам с негова Мега 1-чка,понастоящем с турбо и само на газ...
              Идеята ми е,че Блутроник-а по моите разбирания си е кръпка-някак си да подкараш колата на газ и то сравнително евтино.Ма като гледам какви разправии са(не само при теб)....то по-добре да се сложи тригърно колело с датчик КВ и дросел, и да се пусне една Мега.Поне авансите ще дойдат както трябва,особено на газ.
              При МИ горивото се управлява по вакуум с една клапа,която постоянно бърка смесите на газ,еле пък ако "случайно" земе да гръмне...
              Понякога се заигравам с такива Цедеси да премахна МИ-то изцяло и да бръмчи с плочка и обикновен изпарител,и да ти кажа е доста по-добре и на вървеж,и на разход,а и не се налага да отварям капака после...
              Иначе имам направени няколко М103 и М104 мотора с Мега 2 или с ЕМУ,атмосферни и турбо конверсии.М113 с Мега 2 и М113 с оригинална електроника...та затова...
              Иначе,четейки за проблемите ти и аз клоня към проблем със сонда,тръба,клапан...като вероятността да е сонда е много голяма.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Младен го познавам повече от 10г.И до ден днешен карам с негова Мега 1-чка,понастоящем с турбо и само на газ...
                Идеята ми е,че Блутроник-а по моите разбирания си е кръпка-някак си да подкараш колата на газ и то сравнително евтино.Ма като гледам какви разправии са(не само при теб)....то по-добре да се сложи тригърно колело с датчик КВ и дросел, и да се пусне една Мега.Поне авансите ще дойдат както трябва,особено на газ.
                При МИ горивото се управлява по вакуум с една клапа,която постоянно бърка смесите на газ,еле пък ако "случайно" земе да гръмне...
                Понякога се заигравам с такива Цедеси да премахна МИ-то изцяло и да бръмчи с плочка и обикновен изпарител,и да ти кажа е доста по-добре и на вървеж,и на разход,а и не се налага да отварям капака после...
                Иначе имам направени няколко М103 и М104 мотора с Мега 2 или с ЕМУ,атмосферни и турбо конверсии.М113 с Мега 2 и М113 с оригинална електроника...та затова...
                Иначе,четейки за проблемите ти и аз клоня към проблем със сонда,тръба,клапан...като вероятността да е сонда е много голяма.
                Абсолютно съм съгласен, блутроничето(особено софтуера) си е чиста проба курсова работа на студент от техническия университет.

                Не мисли че много искам да си запазя механичния инжекцион. Преди 3 месеца правих основен ремонт на мотора и събирайки го много се зачудих дали да не оставя МИ направо в кашона и да не се занимавам с него... Възхищавам се на Бош, защото това е наистина впечатляващо инженерно постижение. Тези които знаят какво представлява в детайли - наистина ще го оценят, но реалността обаче е, че е напълно безмислено и неефективно в днешно време...

                Като спомена Мега вече кривнахме в друга по-светла посока! Моторът е супер удобен за Мега, дори не ми трябва тригърно колело... Нося го в акъла си от месеци и чета като луд, но на дневен ред сега е една лодка по която харча голяма част от времето и парите .. Ще дойде времето и за мегата!

                Целта за момента е колата да тръгне сравнително безпроблемно на газ, което като гледам е на път да стане.

                Коментар


                • #23
                  От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                  Купувам компютър Bluetronic

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X