Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на мотор

    Джими, превишил си си лимита на ЛС за това пускам отговора тук, дано модератора не ме бие
    Първоначално публикуван от jimito
    Пуснал ли си го в някой сайт? Какви пари му търсиш? И може ли някой друга снимка?
    Здравей,
    Не съм го пускал по сайтовете още защото не съм събрал пари за друг Ще му търся 2300, технически е добре но има забележки по външния вид защото предишния собственик е падал, аз не съм се занимавал да оправям пластмасите. Днес ще го снимам и ще ти пусна ЛС. Документално също е изряден, държа на прехвърляне.

    Поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Избор на мотор

      Изчистих пощата пиши и тел за връзка
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на мотор

        Ами бутаме те към ендуро, но не хард ендуро а туристическо - каквито са тези, които ти изредих. На асфалта 100-120 без никакви грижи. Писал си, че искаш да излизаш и по черно - ако нямаш опит (не знам дали имаш или не) с тежките двуцилиндрови тучове ще се откажеш много бързо. Всеки коловоз ще ти се вижда зор, ще псуваш, ще се потиш....
        От друга страна ти сам спомена, че чакаш поста на колегата, който ти препоръча дв2уцилиндровите шосейки - мисля, че точно такъв мотор искаш да си вземеш Ако е така - мятай се, на сила хубост не става.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #19
          От: Избор на мотор

          А защо не пробваш с някоя класика като HONDA CB или CBX,KAWASAKI GPX или GPZ,YAMAHA XJ 600 например и така на татъка,до 2000 лева ще си вземеш що годе хубав екземпляр даже и за обслужване ще ти останат ако се спазариш.
          На времето ходих по горските пътеки със скутер YAMAHA MAJESTY,така че ако ще е само за лежерно каране по пътеки и то по някога,не би трябвало да ти е проблем,а и на асвалта се справят много добре.
          От друга страна с тези 1000км на година и ако си го подържаш след години е възможно и да искараш пари защото цената им се вдига вече понеже попадат в графа класика.
          Е това са разбира се просто мойте 2стотинки по въпроса,избора си е твой,но каквото и да вземеш да не забравиш да се похвалиш тук.
          Успех с не леката задача!!!
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на мотор

            Колеги нещо за ямаха фазер 600 2003г , тдм 850 1993г,хонда цб 500 1998г? Намирам ги на добри пари ,а и едно сузуки джи ес 500 въздухар 2000г. и доста запазен ми се вижда.


            пп кавазаки ер-5 2003г
            Последно редактирано от jimito; 02-05-17, 20:48.
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на мотор

              1. ТДМ 850 - 1993 е първата модификация (3VD ли беше), не е лош, но са доста стари, поочукани и амортизирани, като имаш предвид, че е и туристически мотоциклет, т.е. най-вероятно на много много километри, ако има нещо по-читаво, то трябва да е с по-висока цена.
              Ако трябва да е ТДМ, поне да е следващото поколение, след 96 или 97 (4TX), по-запазени са като цяло, но и с по-висока цена.

              2. Първия Фазер 600 си е голям мотор със 100-на коня, ако ти харесва и ако намериш машина в добро състояние. Имай предвид, че може да ти се стори некомфортно тежък в началото, концентрацията на теглото отпред заради 4-цилиндровия двигател е сериозна.

              3. Suzuki GS 500, Honda CB 500, Kawasaki ER-5 са, почти еднакви като концепция.

              Сузукито е най-спартанската форма - въздушното охлаждане и моноамортисьор отзад го различават най-много от другите два модела.
              Има и алуминиева рама (което не е много спартанско)

              Kawasaki ER-5 е някъде по-средата

              Honda CB 500, поне на мен ми изглежда май-прагматично, има елементи, около резервоара, които играят роля на ветро-защита.

              Мега-фен съм на въздушните и въздушно-маслени охлаждания на Сузуки, просто защото технологията е гениална, но ще ти препоръчам, някой от моделите с течно охлаждане и като харесващ най-малко Хонда (от японската 4-ка) ще ти препоръчам Honda CB 500, просто ми изглежда най-прагматично.

              Според мен изборът остава между Honda CB 500 и Фазер 600, ако искаш нещо по-сериозно като динамика, ОБАЧЕ, ако някой от другите изброени модели ти грабне окото и го харесаш, като състояние или просто ти грабне вниманието - действай без да се притесняваш.

              Най-важното е да вземеш мотор, който е във възможно най-доброто състояние за бюджета ти.

              Успех !

              Коментар


              • #22
                От: Избор на мотор

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post3149293
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на мотор

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Гледах го ,много ми харесва ,но цената е висока ,този мога да го взема за около 2000 лв
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на мотор

                    Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                    1. ТДМ 850 - 1993 е първата модификация (3VD ли беше), не е лош, но са доста стари, поочукани и амортизирани, като имаш предвид, че е и туристически мотоциклет, т.е. най-вероятно на много много километри, ако има нещо по-читаво, то трябва да е с по-висока цена.
                    Ако трябва да е ТДМ, поне да е следващото поколение, след 96 или 97 (4TX), по-запазени са като цяло, но и с по-висока цена.

                    2. Първия Фазер 600 си е голям мотор със 100-на коня, ако ти харесва и ако намериш машина в добро състояние. Имай предвид, че може да ти се стори некомфортно тежък в началото, концентрацията на теглото отпред заради 4-цилиндровия двигател е сериозна.

                    3. Suzuki GS 500, Honda CB 500, Kawasaki ER-5 са, почти еднакви като концепция.

                    Сузукито е най-спартанската форма - въздушното охлаждане и моноамортисьор отзад го различават най-много от другите два модела.
                    Има и алуминиева рама (което не е много спартанско)

                    Kawasaki ER-5 е някъде по-средата

                    Honda CB 500, поне на мен ми изглежда май-прагматично, има елементи, около резервоара, които играят роля на ветро-защита.

                    Мега-фен съм на въздушните и въздушно-маслени охлаждания на Сузуки, просто защото технологията е гениална, но ще ти препоръчам, някой от моделите с течно охлаждане и като харесващ най-малко Хонда (от японската 4-ка) ще ти препоръчам Honda CB 500, просто ми изглежда най-прагматично.

                    Според мен изборът остава между Honda CB 500 и Фазер 600, ако искаш нещо по-сериозно като динамика, ОБАЧЕ, ако някой от другите изброени модели ти грабне окото и го харесаш, като състояние или просто ти грабне вниманието - действай без да се притесняваш.

                    Най-важното е да вземеш мотор, който е във възможно най-доброто състояние за бюджета ти.

                    Успех !
                    Дълбоко благодаря!
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на мотор

                      За сега хондата ми седи,остана един фазер 2003 от 6 бр. Заглеждам се и по уайзетеф 600 тъндър кат ,макар че не искам пистов но в краен случай ще го взема ако другите не стават .Утре братовчед ми заминава и живот и здраве и късмет другата сряда може да съм на две колела.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на мотор

                        Лошо ,нещата в англия не се случиха,за сега ще търся тук .Ориентирах се към хонда хлв трансалп ,и тъпаните от ямаха ,тдм и супер тенере ,оглеждам се и и за кле .Някой ако знае някой читаво нека ми прати линк на лично .Мой приятели се ровят с мен че ,ямаха освен тъпани (барабани и други музикални инструменти) не могат друго да правят
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на мотор

                          Колеги последен въпрос , инжекцион или карбуратор ? Плюсове минуси .
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на мотор

                            Въпрос на цена и състояние.
                            Но, по принцип инждекшъна .. гори по-малко. Като разликата стига до и над литър, за една и съща кубатура мощност и ко се сетиш.
                            Та ако ще караш днес 1000 км. .. 10 литра, не са никак без значение. Ако ще бръмкаш до морето, или кафенето ... все тая.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на мотор

                              Момци , гледах ,карах, бутах,мислих и накрая Варадеро 2005 инжекция и абс . Капарирах го и в петък отивам да го взимам . Не ми е голям , точен ми е , това за мотора де
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на мотор

                                Честито, със здраве да си го караш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X