Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 50

Тема: Избор на мотор

Публикации
    116
    Точки (при гласуване)
    4

По подразбиране От: Избор на мотор

1. ТДМ 850 - 1993 е първата модификация (3VD ли беше), не е лош, но са доста стари, поочукани и амортизирани, като имаш предвид, че е и туристически мотоциклет, т.е. най-вероятно на много много километри, ако има нещо по-читаво, то трябва да е с по-висока цена.
    Ако трябва да е ТДМ, поне да е следващото поколение, след 96 или 97 (4TX), по-запазени са като цяло, но и с по-висока цена.

2. Първия Фазер 600 си е голям мотор със 100-на коня, ако ти харесва и ако намериш машина в добро състояние. Имай предвид, че може да ти се стори некомфортно тежък в началото, концентрацията на теглото отпред заради 4-цилиндровия двигател е сериозна.

3. Suzuki GS 500, Honda CB 500, Kawasaki ER-5 са, почти еднакви като концепция.

Сузукито е най-спартанската форма - въздушното охлаждане и моноамортисьор отзад го различават най-много от другите два модела.
    Има и алуминиева рама (което не е много спартанско)

Kawasaki ER-5 е някъде по-средата

Honda CB 500, поне на мен ми изглежда май-прагматично, има елементи, около резервоара, които играят роля на ветро-защита.

Мега-фен съм на въздушните и въздушно-маслени охлаждания на Сузуки, просто защото технологията е гениална, но ще ти препоръчам, някой от моделите с течно охлаждане и като харесващ най-малко Хонда (от японската 4-ка) ще ти препоръчам Honda CB 500, просто ми изглежда най-прагматично.

Според мен изборът остава между Honda CB 500 и Фазер 600, ако искаш нещо по-сериозно като динамика, ОБАЧЕ, ако някой от другите изброени модели ти грабне окото и го харесаш, като състояние или просто ти грабне вниманието - действай без да се притесняваш.

Най-важното е да вземеш мотор, който е във възможно най-доброто състояние за бюджета ти.

Успех !

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,389
    Точки (при гласуване)
    15

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Гледах го ,много ми харесва ,но цената е висока ,този мога да го взема за около 2000 лв
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Ro-di Преглед на публикациите
    1. ТДМ 850 - 1993 е първата модификация (3VD ли беше), не е лош, но са доста стари, поочукани и амортизирани, като имаш предвид, че е и туристически мотоциклет, т.е. най-вероятно на много много километри, ако има нещо по-читаво, то трябва да е с по-висока цена.
    Ако трябва да е ТДМ, поне да е следващото поколение, след 96 или 97 (4TX), по-запазени са като цяло, но и с по-висока цена.

2. Първия Фазер 600 си е голям мотор със 100-на коня, ако ти харесва и ако намериш машина в добро състояние. Имай предвид, че може да ти се стори некомфортно тежък в началото, концентрацията на теглото отпред заради 4-цилиндровия двигател е сериозна.

3. Suzuki GS 500, Honda CB 500, Kawasaki ER-5 са, почти еднакви като концепция.

Сузукито е най-спартанската форма - въздушното охлаждане и моноамортисьор отзад го различават най-много от другите два модела.
    Има и алуминиева рама (което не е много спартанско)

Kawasaki ER-5 е някъде по-средата

Honda CB 500, поне на мен ми изглежда май-прагматично, има елементи, около резервоара, които играят роля на ветро-защита.

Мега-фен съм на въздушните и въздушно-маслени охлаждания на Сузуки, просто защото технологията е гениална, но ще ти препоръчам, някой от моделите с течно охлаждане и като харесващ най-малко Хонда (от японската 4-ка) ще ти препоръчам Honda CB 500, просто ми изглежда най-прагматично.

Според мен изборът остава между Honda CB 500 и Фазер 600, ако искаш нещо по-сериозно като динамика, ОБАЧЕ, ако някой от другите изброени модели ти грабне окото и го харесаш, като състояние или просто ти грабне вниманието - действай без да се притесняваш.

Най-важното е да вземеш мотор, който е във възможно най-доброто състояние за бюджета ти.

Успех !
    Дълбоко благодаря!

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

За сега хондата ми седи,остана един фазер 2003 от 6 бр. Заглеждам се и по уайзетеф 600 тъндър кат ,макар че не искам пистов но в краен случай ще го взема ако другите не стават .Утре братовчед ми заминава и живот и здраве и късмет другата сряда може да съм на две колела.

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Лошо ,нещата в англия не се случиха,за сега ще търся тук .Ориентирах се към хонда хлв трансалп ,и тъпаните от ямаха ,тдм и супер тенере ,оглеждам се и и за кле .Някой ако знае някой читаво нека ми прати линк на лично .Мой приятели се ровят с мен че ,ямаха освен тъпани (барабани и други музикални инструменти) не могат друго да правят

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Колеги последен въпрос , инжекцион или карбуратор ? Плюсове минуси .

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,621
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    25

Въпрос на цена и състояние.
    Но, по принцип инждекшъна .. гори по-малко. Като разликата стига до и над литър, за една и съща кубатура мощност и ко се сетиш.
    Та ако ще караш днес 1000 км. .. 10 литра, не са никак без значение. Ако ще бръмкаш до морето, или кафенето ... все тая.
    If it moves, it’s Biology… If it smells, it’s Chemistry… If it doesn’t work, check engine

Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Момци , гледах ,карах, бутах,мислих и накрая Варадеро 2005 инжекция и абс . Капарирах го и в петък отивам да го взимам . Не ми е голям , точен ми е , това за мотора де

Място
    Ямбол
    Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    9

Честито, със здраве да си го караш.

Публикации
    871
    Точки (при гласуване)
    9

Не е лош избор

Място
    Габрово
    Публикации
    565
    Точки (при гласуване)
    11

Спринцовковия двигател е много ..арен. Честито и да пуснеш повече инфо от къде, екстри, как, що???

п.п. снимките са задължителни
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

Място
    София
    Публикации
    3,388
    Точки (при гласуване)
    16

За мен пък варадерото е най-лошия избор от класа на шосейни слончета, но това не причи да пожелая на колегата да си го кара с кеф и да се преживеят много и незабравими моменти!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря колеги ,утре отивам да го взема. И между другото ,всички плюеха нисан навара , а се оказа здраво копеле с много сила в него,а и икономичен.

Място
    гр.Стара Загора
    Публикации
    1,520
    Точки (при гласуване)
    13

Хайде честито и от мен! Дано случиш на машина ... от сърце ти пожелавам!
    п.п. очаквам да се виждаме не само с джиповете по февруарските срещи, ами и с мАторите! Тук в Стара Загора се оформихме група мотористи толкова, колкото да открием нов мото клуб, а ти си близо!!!
    Още веднъж на слука!Успех!
    Щях да забравя ... СНИМКИ!?
    Поздрави.
    Последно редактиран от STEF BMW ; 28-09-17 в 18:55

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,513
    Точки (при гласуване)
    27

Честито и от мен.Варадерото не е лоша машинка.Голям двигател и ендуро насочено/разбира се с него основно по асфалта, за извън него не става, поради голямото си тегло/.
    И внимавай с ръчката на газта...горят си доста, дори и инжекционните варианти.Тоест Варадерото е всичко друго, но не и най-икономичния вариант от към разход на гориво.Разбира се...при нормално каране без ръчкане, разхода ти ще е поносимо нормален.
    На добър час от мен и много безаварийни километри с новата придобивка.
    П.П.Разбира се...ще очаквам и да направим някой съвместен мото-трип.С мотор разстоянията са някак доста по-близки...!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря колеги ,вече и регистриран ,уж нямаше да карам много а се оказа че за три дена за по два часа вече съм минал 600 и кусур км . А за разходка ,само дрънкай по тела .

Място
    Ямбол
    Публикации
    2,021
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    11

Качи една снимчица, да го видим тоя убавец.
    Честито и да почерпиш.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

Място
    Мюнхен
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    4

Хайде бе колега, пусни да видим какво си купил. То да караш мотор и да не го покажеш е като да ч***ш Памела, и да не се похвалиш
    HONDA NC700X '13
    HONDA NTV650 REVERE '90
    HONDA Wave 110i '13

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,097
    Точки (при гласуване)
    9

Име:  IMG_20170929_175122.jpg
Прегледи: 150
Размер:  347.6 Кб Име:  IMG_20170929_175133.jpg
Прегледи: 150
Размер:  285.0 Кб Име:  IMG_20170929_175154.jpg
Прегледи: 151
Размер:  254.9 Кб Име:  IMG_20171004_165221.jpg
Размер:  269.0 Кб Име:  IMG_20171004_165234.jpg
Размер:  294.6 Кб Те това е мотора, децата го нагазиха и не мога да ги сваля от него. Малкото по цял ден се разкарва с една играчка мотор и постоянно повтаря ,, Бръм бръм,,

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Избор на мотор ?
    От Stani WR във форум Избор на мотор
    Отговори: 38
    Последно мнение: 16-09-12, 12:00
  2. Избор на мотор !!!
    От ludaka2000 във форум Мотоциклети
    Отговори: 1
    Последно мнение: 23-08-12, 18:08

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми