Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

    На моя Дефендър имаше пвърхностна ръжда по рамата. Изчистих с телена четка, после Вюрт, после пак телена четка, после хубаво измиване и изсъхване. Боядисах с цинков грунд на Лакпром и след изсъхване минах с черна боя на лакпром. Като изсъхна всичко минах с парафин за кухини и вътре и вън. Добре държи. За асфалтови цели няма да пада бързо. За цялата рама отидоха 2 литра парафин на Новол с цена 20 лв всеки. Веднъж годишно няма да е разход кой знае колко голям. За сега всичко е супер с изключение където съм удрял рамата в пръстта от разходки или ожулвания от клони и камъни.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #17
      От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

      Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
      Погледни това....



      Телефона ми го имаш..
      За това чувам доста противоречиви информации Ти с такова ли си?
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #18
        От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

        Това го ползвахме на една Г-класа, то е за кухини, техния продукт за натоварени места е друг. Да ти кажа хареса ми как полепва и че е пластичен. Маха се почти по невъзможен начин от супер гладки повърхности (където бяхме облепили с найлон от вафлени опаковки, опитвахме после да го махаме ...... Ами борба си беше). Сега чакам доставка на всичките им продукти и ще се тества. Че имам едно купе за реставриране....

        Коментар


        • #19
          От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

          Как се вкарва в рамата? Не е ли гъсто?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

            Таргов, вари се на водна баня тенекията и после с маркуча и с дюза. Предлагат се пълни комплекти.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #21
              От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

              Не е толкова гъсто и не съм го варил, със пистолет за восък и дюза на 360 градуса.. и теглиш шлаухката. Иначе първо го пресипвахме в кутия тип боди за пистолет, после като намаля.. се вижда как

              Може би това че се работеше на 30 градуса е помагало.

              Като цяло е голяма гадост и странно мирише, нещо средно между восък и мазут...

              Коментар


              • #22
                От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                В крайна сметка дали е удачен вариант за обработка на рама? Питам, защото и на мен ми предстои.
                RRC 3.5 ‘85
                RRC 3.9 ‘93
                Jeep XJ 4.0 ‘93

                Коментар


                • #23
                  От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                  Много хубава тема! И машина! Чак не мога да повярвам ,че е възможно на тоя пробег и години да изглежда толкова добре! Особенно салона ..... !?
                  Ще следя с интерес!
                  Поздравления!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                    Много готина тема.
                    Наистина салона е доста запазен. Явно е карана предимно на дълги разстояния. Честито и да ни държиш в течение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                      Благодаря колеги, да доста е запазена машината за годините и километрите си. Лошото е, че последните години е стояла и не се е карала често, и сега доста неща има за оправяне, но ще стане. Все още не знам какво да правя със салона, нещо не мога да свикна с това кафяво.
                      Между другото уговорих смяна на маслото в раздатъчната кутия за тази Събота. Маслото, което ще се ползва ще е ATF Dextron III, вместо това, с което е в момента - SWAG SAE 75W (GL4). (по препоръка на manta2005)

                      Да се върнем на спирачките, понеже те са ми приоритет в листа с ремонти. Реших да направя пълен ребилд на спирачната система на Range Rover-a. Тези дни получих няколко оферти, с неща които могат да се купят от България. Категоризирах ги от скъпи (предполага се и по-качествени компоненти), към по-евтини (предполага се и по-некачествени компоненти):

                      1. ATE Предни дискове, вентилирани , ATE задни дискове не вентилирани, ATE накладки комплект предни задни.
                      2. TRW Предни дискове, вентилирани , TRW задни дискове не вентилирани, TRW накладки комплект предни задни.
                      3. Bosch Предни дискове, вентилирани, Textar задни дискове не вентилирани, AKEBONO накладки комплект предни задни.
                      4. Ferodo Предни дискове, вентилирани , Ferodo задни дискове не вентилирани, Ferodo FD накладки комплект предни задни.
                      5. Доста по-евтини комбинации с марки като ITN, Metelli, OPTIMAL, SIMER.

                      Така, оказва се, че има доста неща и в България за машината, но в същото време в UK има китове на подобни цени на EBC.....За EBC съм чел само позитиви, и малък на брой негативни коментари, главно поради купени неправилни накладки за съответните нужди. В същото време, на другият ми автомобил карам само с ATE спирачни компоненти, и съм страшно доволен. Просто са много качествени, и въпреки, че автомобила е автоматик, карат доволно много време от смяна, до смяна. А и навсякъде по кутиите си пише Made In Germany...Другото, което, ми харесва е комбинация между ATE дискове, и AKEBONO накладки. В Щатите са много доволни от подобни сетъпи, а там масово карат V8, който си иска, често натискане на спирачките

                      За спирачни маркучи, все още чакам потвърждение, че ги има налични, но в UK се продава "braided" комплект + 40мм по-дълги (тоест при бъдещ лифт се презастраховаш), но Britpart...Преглеждам дали Goodrich имат нещо за модела.
                      Ремонтен комплект спирачни апарати, има и в БГ. Чакам цени и наличност за неръждаеми буталца, и ще пиша.
                      Спирачен акумулатор на Wabco така и не успях да намеря в БГ, освен в Дару Кар, искат му 800+ лева За Febi риплейсмънта, четох доста, оказва се със по-слаба диафрагма и не издържа наляганията в спирачната система на Range Rover-a, тоест отпада. А и трябва да се стругова, понеже резбата е по-дебела..... Спирам се на оригинален Wabco от UK, освен ако не знаете къде другаде в БГ може да се купи.

                      Какво мислите колеги?
                      Последно редактирано от AUzunov; 09-03-17, 14:03.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                        5. Доста по-евтини комбинации с марки като ITN, Metelli, OPTIMAL, SIMER.

                        Това просто го забрави,всичко боклук .Гледай всичко по нагоре
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                          Това за маркучи и накладки е добре, а тръбичките - как са?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Реставриране и модифициране на един Range Rover P38A DSE (Mk II)

                            Честито.

                            Тръбичките не са проблем при тези машина

                            За спирачките.
                            - Маркучи Бритпарт аз не бих сложил, били те и тефронови.
                            - Накладки и дискове, гледай да е оригинално АТЕ че реплики колкото щеш
                            - Акумулатора на АБСа, моя който поръчах през колега ми дойде на 240лв до Варна, Вабко от Айланд4х4, не бързай със смяната ако има симптоми тогава.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X